an_1_870_md (3).signed.pdf
Pag. 1–2
Anexa nr. 1
la Regulamentul cu privire la achizițiile
publice de valoare mică
ANUNŢ DE PARTICIPARE SIMPLIFICAT
PENTRU ACHIZIȚIA DE VALOARE MICĂ
Privind achiziţionarea__ Amenajarea unui teren de joacă pentru copii, inclusiv
livrarea, montarea și punerea în funcțiune a echipamentelor de joacă în satul Ghidighici,
mun. Chișinău _
(se indică obiectul achiziţiei)
prin achiziţie publică de valoare mică.
1. Denumirea autorităţii contractante____ Primăria satului Ghidighic __________
2. IDNO_1007601009680_________________________________________
3. Adresa MD-2088, MOLDOVA, mun. Chișinău, s.Ghidighici, str. A. Mateevici
nr.24. Numărul de telefon/fax_________________________________________________
5. Adresa de e -mail şi pagina web oficia lă ale autorităţii contractante
[email protected] www.ghidighici.md___________
6. Adresa de e -mail sau pagina web oficială de la care se va putea obţine accesul la
documentaţia de atribuire: documentaţia de atribuire este anex ată în cadrul procedurii în
SIA RSAP.
7. Tipul autorităţii contractante şi obiectul principal de activitate (dacă este cazul,
menţiunea că autoritatea contractantă este o autoritate centrală de achiziţie s au că achiziţia
implică o altă formă de achiziţie comună)_ Nu se aplică _
8. Cumpărătorul invită operatorii economici interesaţi, care îi pot satisface necesităţile, să
participe la procedura de achiziţie privind livrarea/prestarea următoarelor bunuri/servicii:
Nr.
crt.
Codu
l
CPV
Denumirea
bunurilor/serviciilor
Unitate
a de
măsur
ă
Canti
tatea
Specificare
a tehnică
deplină
solicitată,
standardele
de referinţă
Valoarea
estimată
(se va
indica
pentru
fiecare lot
în parte)
1
37535200-9 Amenajarea unui teren de
joacă pentru copii, inclusiv
livrarea, montarea și punerea
în funcțiune a echipamentelor
de joacă în satul Ghidighici,
mun. Chișinău
buc 1 Conform
caietului de
sarcini
216 000,00
Valoarea estimativă totală 216 000,00
9. În cazul în care contractul este împărţit pe loturi , un operator economic poate depune
oferta (se va selecta):
1) pentru un singur lot;
10. Termenele şi condiţiile de livrare/prestare solicitate____4 luni_____________
11. Termenul de valabilitate a contractului_____31.12.2026_________________________
_______
12. Scurtă descriere (indicați după caz) a criteriilor de calificare:
Nr.
crt.
Criteriile de calificare şi de selecţie
(descrierea criteriului/cerinţei)
Modul de demonstrare a îndeplinirii
criteriului/cerinţei
Nivelul minim/
obligativitatea
1. Formularul standard al
Documentului Unic de Achiziții
European
DUAE, conform Ordinului
Ministerului finanțelor nr. 72 din
11.06.2020 - confirmat prin semnătura
electronică a
Participantului.
Obligatoriu
2. Cerere de participare Conform Documentația stan
Pag. 2–3
DUAE, conform Ordinului Ministerului finanțelor nr. 72 din 11.06.2020 - confirmat prin semnătura electronică a Participantului. Obligatoriu 2. Cerere de participare Conform Documentația standard (anexa nr. 7 ) - confirmată prin semnătura electronică a Participantului. Obligatoriu 3. Declaraţie privind valabilitatea ofertei Conform Documentația standard (anexa nr. 8 ) - confirmată prin semnătura electronică a Participantului. Obligatoriu 4. Garanția pentru ofertă – 2 % din valoarea ofertei fără TVA Conform Documentația standard a) Scrisoare de garanție bancară (emisă de o bancă comercială) conform Documentația standart (anexa nr. 9) - confirmată prin semnătura electronică a Participantului, sau b) Garanţia pentru ofertă prin transfer la contul autorităţii contractante, conform următoarelor date bancare: Beneficiarul plăţii: Primăria satului Ghidighici Denumirea Băncii: Ministerul Finanțelor, Trezorera de Stat Codul fiscal: 1007601009680 Contul trezorerial: MD34TRPCDV518410A00789AA Contul bancar: TREZMD2X Obligatoriu Declarație privind experienţa similară în ultimii 3 ani Conform Documentația standard (anexa nr. 12) - confirmată prin semnătura electronică a Obligatoriu 5 Participantului. Ofertantul economic trebuie să demonstreze că au finalizat în ultimii 5ani (calculaţi până la data limită de depunere a ofertelor): 6 Declarație privind lista principalelor lucrări executate în ultimul an de activitate Conform Documentația standard (anexa nr. 13 ) - confirmată prin semnătura electronică a Participantului. Obligatoriu 7 Specificații tehnice Completarea Anexei nr.22 a Documentației standart, semnată electronic Obligatoriu 8 Specificații de preț Completarea Anexei nr.23 a Documentației standart, semnată electronic Obligatoriu 9 Certificat privind lipsa sau existența datoriilor la Bugetul Public Național, eliberat de Inspectoratul Fiscal Certificat confirmat prin semnătura electronică a Participantului. Obligatoriu 10 Certificat de atribuirea a contului bancar, eliberat de bancă deținătoare de cont Certificat - confirmat prin semnătura electronică a Participantului. Obligatoriu 11 Declaraţie privind confirmarea identității beneficiarilor efectivi și neîncadrarea acestora în situația condamnării pentru participarea la activităţi ale unei organizaţii sau grupări criminale,pentru corupţie, fraudă şi/sau spălare de bani. Conform Formularului aprobat prin ordinul Ministerului Finanțelor nr. 145 din 24 noiembrie 2020 să prezenta Declarația autorității contractante și Agenției Achiziții Publice în termen de 6 zile de la data comunicării rezultatelor procedurii de achiziție publică. Obligatoriu 13. Tehnici şi instrumente specifice de atribuire ( după caz, specificaţi dacă se va utiliza licitaţia electronică)__Nu se aplică______________________________________________. 14. Condiţii speciale de care depinde îndep
Pag. 3–4
te specifice de atribuire ( după caz, specificaţi dacă se va utiliza
licitaţia electronică)__Nu se aplică______________________________________________.
14. Condiţii speciale de care depinde îndeplinirea c ontractului (indicaţi după caz) Nu se
aplică __________________________________________________________
15. Ofertele se prezintă în valută_________MDL_________________________
16. Criteriul de evaluare aplicat pentru atribuirea contractului___Prețul cel mai sccăzut
17. Factorii de eval uare a celei mai avantajoase oferte din punct de vedere economic,
precum şi ponderile lor:
Nr. crt. Denumirea factorului de evaluare Ponderea, %
1. Nu se aplică
18. Termenul-limită de depunere/deschidere a ofertelor:
- conform SIA ,,RSAP”/până la: (ora exactă)_________________________________
- pe: (data)_____________________________________________________________
19. Adresa la care trebuie transmise ofertele sa u cererile de
participare___________________________________________________________________
Ofertele sau cererile de participare vor fi depuse electronic prin intermediul SIA ,,RSAP”.
20. Termenul de valabilitate a ofertelor_______30 dr zile_________________________
21. Locul deschiderii ofertelor______ SIA ,,RSAP” __________________
(SIA ,,RSAP” sau adresa locului deschiderii)
Ofertele întârziate vor fi respinse.
22. Limba sau limbile în care trebuie redactate ofertele sau cererile de participare__ Limba
Română ____________________________________
23. Alte informaţii relevante_________________________________________________
_______________________________________________________________________
Conducătorul grupului de lucru _____Victoria CALMÎȘ__________________.
Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.