anunț de participare
Pag. 1
ANUNT DE PARTICIPARE
privind achizi{ionarea Autovehicule ( doui uniti{i)
prin procedura de achizifie Licita{ie deschisi
;ruoeCauia.,t,ifpst'ihciu$fi',lnrgtntut e arnizilii puuil*a,,aui'affiiit'rbntfatfnnte; Da
ri[Hll::,'....'l:l...'..j.'tate'|i..*1....i...:i5H;i1...'.:'....1l.'..l....1.1i''.;".,...4n*
https://orhei.silvicultura.md/libview.php?l=ro&idc=128&id:597&F/Anunturi/Achizitii-publice
1. Denumirea autoritdfii contractante: i.S."intreorinderea pentru Silviculturii Orhei"
2. IDNOz 1003606007845
3. Adresa ior.Orhei str. V. Lunu 166
4. Numirul de telefon/faxz 0235 21959
5. Adresa de e-mail qi pagina web oficial5 ale autoriti{ii contractante: orhei@,moldsilva.gov.md
http://orhei.silvicultura. md/
6. Adresa de e-mail sau pagina web oficiald de la care se va putea obfine accesul la documenta{ia
de atribuire: documentalia de alribuire este anexatdtn cadrul prdcedurii in SIA RSAP
7. Tipul autoritifii contractante qi obiectul principal de activitate (dac6 este cazul, men{iunea ci
autoritatea contractanti este o autoritate centrali de achizifie sau cI achizi{ia implici o altl
formi de achizifie comun[): intreprindere de Stat. si obiectul principal de activiiate: Silviculturd
8. Cump6r6torul inviti operatorii economici interesa{i, care ii pot satisface necesiti{ile, si
9. In cazul procedurilor de preselec{ie se indici numlrul minim al candida{ilor qi, daci este
cazul, numirul maxim al acestora. Nu este cazul.
10. in cazul in care contru.tul "ttuilpIr1ifru loturi un operator economic poate depune oferta
(se va selecta): l) Pentru un singur lot;
11. Admiterea sau interzicerea ofertelor alternative: Nu se admite._
12. Termenii qi condifiile de livrare/prestare solicita\iz Livrarea bunurilor Beneliciarului se va
qfectua tn termen de l0 zile de la semnarea contractului.
1.3. Termenul de valabilitate a contractului: 31.12.2026
L4. Contract de achizifie rezervat atelierelor protejate sau ci acesta poate fi executat numai in
cadrul unor programe de angajare protejatl (dupi caz): Nu_g;trgtszul
15. Prestarea serviciului este rezervatil unei anumite profesii in temeiul unor legi sau al unor acte
administrative (dupi caz): Nu este cazul.
16. Scurta descriere a criteriilor privind eligibilitatea operatorilor economici care pot determina
eliminarea acestora Ei a criteriilor de selec{ielde preselec{ie; nivelul minim (nivelurile minime)
rticine la ura de ach izitie privind livrarea/prestarea u rmltoarelor bunuri/servicii:
Nr
dl
o
Cod CPV
Denumirea
bunurilor/
serviciilor
Unitatea
de
mtrsuri
Can
titat
ea
Specificarea tehnici deplintr
solicitati, Standarde de
referinti
Valoarea estimatl
(se va indica pentru
fiecare lotin parte)
Lotul l
I 34100000-8 Autovehicule unitate ) Conform
caietului de sarcini 365 000.00
Valoarea estimativl totaltr 730 000.00
Pag. 1–2
arde de
referinti
Valoarea estimatl
(se va indica pentru
fiecare lotin parte)
Lotul l
I 34100000-8 Autovehicule unitate ) Conform
caietului de sarcini 365 000.00
Valoarea estimativl totaltr 730 000.00
(
al (ale) cerinfelor eventual impuse; se men{ioneazi informa{iile solicitate (DUAE,
documenta
Nr.
d/o
Criteriile de calificare qi de selec{ie
(Descrierea criteriului/cerintei)
Mod de demonstrare a indeplinirii
criteriului/cerintei :
Nivelul minim/
Oblieativitatea
L
Cerere de Participare Anexa nr. 7 la Doc. Standard completat-
confirmat prin aplicarea semndturii gi
gtampilei ofertantului /semndturii electronice.
Obligatoriu
)
Formular (DUAE) -
Documentul unic de achizitii
european
Formular DUAE completat qi semnat Obligatoriu
3.
C ertific at/ decizie de inre g i strare
a intreprinderii, Extras din
Reeistrul de Stat
Copia actului, confirmat prin aplicarea
semndturii qi gtampilei ofertantului
/semndturii electronice.i
Obligatoriu
4.
Certificat ce atestd
conformitatea bunurilor
solicitate
Copia actului, confirmat prin aplicarea
semn[turii gi qtampilei ofertantului
/semndturii electronice.
Obligatoriu
J.
Ultimul raport financiar Copia actului, confirmat prin prin aplicarea
semndturii qi qtampilei ofertantului
/semndturii electronice.
Obligatoriu
6.
Specificafii de pref Anexa m. 22 la Doc. Standard completat-
confirmat prin aplicarea semndturii gi
stamp ilei ofertantului /semndturi i electronice.
Obligatoriu
7.
Specificalii tehnice Anexa nr. 23 la Doc. Standard completat-
confirmat prin prin aplicarea semndturii gi
stampilei ofertantului /semndturii electronice.
Obligatoriu
8.
Certificat de atribuire a contului
bancar
Copia eliberatd de banc6, confirmatdprin prin
aplicarea semndturii qi qtampilei ofertantului
/s emndturi i e I e ctron i ce . gar an[ie de la uzind, 2 4
luni
Oblisatoriu
9
Declaralie privind obligafiunile
de garanlie gi condiliile de
respectare a garantiei pentru
vehicule
Garanlie de la uzind 24luni sau 35 000 km,
Original cu aplicarea semndturii gi qtampilei
ofertantului/semndturii electronice.
Obligatoriu
17. Garan{ia pentru ofertio dupi caz_ Nu este cazul
18. Garanfia de buni execufie a contractului, dup[ caz_ Nu este cazul
19. Motivul recurgerii la procedura accelerati (in cazul licitatiei deschise, restrAnse qi a
procedurii negociate), dupi caz Co4form art.47 alin. (6,1 din Legea nr. l3I din 03.07.2015
priv ind a c hiz itiile pub lic e.
20. Tehnici ;i instrumente specifice de atribuire (dac5 este cazul specifica{i daci se va utiliza
acordul-cadru, sistemul dinamic de achizifie sau licitaiia electroni cil)z Nu este cazul.
21. Condifii speciale de care depinde indeplinirea contractului (indicati dupd caz)z Nu este cazul.
22. Ofertele se prezinti in valuta_lei MD
23. Criteriul de evaluare aplicat pentru atribuirea contractului: Cel mai scdzut.
24, Termenul limiti de depunere/deschidere a ofertelor:
- conform SIA RSAP /pini la: [ora exactdJ conform anuntului de pm
pl atform a e -li ci t al ie. m d.
Pag. 2–3
ru atribuirea contractului: Cel mai scdzut.
24, Termenul limiti de depunere/deschidere a ofertelor:
- conform SIA RSAP /pini la: [ora exactdJ conform anuntului de pm
pl atform a e -li ci t al ie. m d.
r
25. Adresa la care trebuie transmise ofertele sau cererile de participare:
Ofertele sau cererile de participare vorfi depuse electronic prin intermediul SIA RSAP
26. Termenul de valabilitate a ofertelor: 60 zile calendaristice din data deschiderii qfertelor.
27. Locul deschiderii ofertelor: Electronic prin intermediul SIA ,,RSAP". O-fertele tnttrziate vor.fi
r e s p ins e. O.fe rt e I e tnt drzi at e v o r .fi r e sp i ns e.
28. Persoanele autorizate si asiste la deschiderea ofertelor:
Ofertanlii suu reprezentanlii acestora aa dreptul sd participe lu deschiderea ofertelor, cu excep(ia
cuzului ctnd ofertele aafost depase prin SIA RSAP,
29. Limba sau limbile in care trebuie redactate ofertele sau cererile de participare: Limba de stat
30. Respectivul contract se referi la un proiect qi/sau program finan{at din fonduri ale Uniunii
Europene: wuc$egzuL
31. Denumirea ;i adresa organismului competent de solu{ionare a contesta{iilor:
Agen(ia Nalionald pentru Solul ionarea Contestaliilor
Adresa: mun. ChiEindu, bd. $tefan cel Mare Ei SfAil nr.124 (et.4), MD 2001;
T eUF ax/email : 0 2 2 - I 2 0 6 5 2, 0 2 2 I 2 0- 6 5 I, c o nt e s t atii@An s c. md
32.Data (datele) gi referinfa (referinfele) publiclrilor anterioare in Jurnalul Oficial al Uniunii
Europene privind contractul (contractele) la care se referi anun{ul respectiv (daci este cazul):
Nu este cazul.
33. in cazal achizi{iilor periodice, calendarul estimat pentru publicarea anun{urilor
viitoare: Nu este cazul,
34.Data publicirii anun{ului de inten{ie sauo dupi cazrprecizarea cI nu a fost publicat un astfel
de anuntz Nu afost publicat un o
35. Data transmiterii spre publicare a anun{ului de participare: Coqform anun{ului de
participare electronic de pe platforma eJicitatie.md.
36. In cadru urii de achizi blicd se va util
Denumirea instrumentului electronic Se va utiliza/accepta sau nu
Depunerea electronicd a ofertelor sau a cererilor de participare Acceota
Sistemul de comenzi electronice Nu se acceptd
Facturarea electronicd Acceota
Pl[tile electronice Accepta
37. Contractul intri sub inciden{a Acordului privind achizifiile guvernamentale al Organiza{iei
Mondiale a Comerfului (numai in cazul anun{urilor transmise spre publicare in Jurnalul Oficial
al Uniunii Europene)z Nu este cazul
38. AIte informa{ii relevante: Iuglesal _
Conducltorul grupului de lucru: Rusu Dorel
| /!U!vu, .
Ex. Colun Ion
Pag. 3
n{urilor transmise spre publicare in Jurnalul Oficial
al Uniunii Europene)z Nu este cazul
38. AIte informa{ii relevante: Iuglesal _
Conducltorul grupului de lucru: Rusu Dorel
| /!U!vu, .
Ex. Colun Ion
Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.