RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1786436751133

Reparaţii capitale ale clădirilor (reparația grupelor de creșă din cadrul Grădiniței de copii nr.1 și Grădiniței de copii nr.2 din s. Vorniceni, r-nul. Strășeni)

Завершена Открытый тендер ·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
2 022 600,00 MDL
До дедлайна
истёк
01.09.2026 07:00 UTC
Лоты
2
Поданные предложения
6
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Решение на рассмотрении

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Reparația grupelor de creșă din cadrul Grădiniței de copii nr.1 și Grădiniței de copii nr.2 din s. Vorniceni, r-nul. Strășeni)

Параметры закупки

CPV
4545400000-1 · Lucrări de finisare a construcţiilor
Категория
Работы
Тип процедуры
Открытый тендер
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
2 022 600,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
Primăria Vorniceni · 2 022 600,00 MDL · 2026-08-11 → 2026-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
12.08.2026 · 10:00 UTC
Разъяснение условий
11.08.2026 → 21.08.2026 07:00 UTC
Принимают предложения
21.08.2026 → 01.09.2026 07:00 UTC
Определение победителя
01.09.2026
Исполнение контракта
14.09.2026 → 31.12.2026 09:38 UTC

Предметы закупки 2

#ЛотПредметы закупкиCPVКоличество
11Reparația grupei de creșă din cadrul Grădiniței de copii nr.1 din s. Vorniceni, r-nul. Strășeni45400000-1
Lucrări de finisare a construcţiilor
1 шт.
22Reparația grupei de creșă din cadrul Grădiniței de copii nr.2 din s. Vorniceni, r-nul. Strășeni45400000-1
Lucrări de finisare a construcţiilor
1 шт.

Лоты 2

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Reparaţii capitale ale clădirilor (reparația grupei de creșă din cadrul Grădiniței de copii nr.1 din s. Vorniceni, r-nul. Strășeni)
Reparația grupei de creșă din cadrul Grădiniței de copii nr.1 din s. Vorniceni, r-nul. Strășeni
992 600,00 MDLs.Vorniceni
str.Sfatul Țării nr. 6
14.09.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
2Reparaţii capitale ale clădirilor (reparația grupei de creșă din cadrul Grădiniței de copii nr.2 din s. Vorniceni, r-nul. Strășeni)
Reparația grupei de creșă din cadrul Grădiniței de copii nr.2 din s. Vorniceni, r-nul. Strășeni
1 030 000,00 MDLs.Vorniceni
str.Sfatul Țării nr. 6
14.09.2026 → 31.12.2026Итог не подведён

Вопросы и ответы 3

12.08.2026 10:00 UTC · sursa
Buna ziua,indicati va rog sursa de finantare
Ответ заказчика: Bună ziua. În anuntul de participare este indicată sursa de finanțare la p.40.Alte informații relevante: subpunctul 40.11 Lucrările sunt finanțate din bugetul de stat prin Fondul național pentru dezvoltare regională și locală.
18.08.2026 10:07 UTC · achtarea
Buna ziua .Se vor accepta procese verbale la un anumit procent de executare a lucrarilor,adica achitarea pe un anumit volum de lucruu 30-40%?Multumim anticipat
Ответ заказчика: Bună ziua. Debursarea din Fondul național se va accepta efectuarea etapizată, în baza valorii lucrărilor executate, conform contractelor, proceselor verbale și bugetului aprobat. Tranșele vor fi de minimum 20% din valoarea contractată pentru lucrări.
20.08.2026 10:19 UTC · Finantare
Finantarea este prin ONDRL
Ответ заказчика: Bună ziua. Da

Документы 5

Поданные предложения 6

УчастникЛотСуммаСтатусОпубликовано
Apis-Miele1849 256,92 MDLНа рассмотрении31.08.2026 08:21 UTC
Apis-Miele2876 376,01 MDLНа рассмотрении31.08.2026 08:23 UTC
Master-Construct2798 333,49 MDLНа рассмотрении01.09.2026 06:50 UTC
Quantis Eco1963 823,29 MDLНа рассмотрении31.08.2026 09:00 UTC
Quantis Eco21 009 117,96 MDLНа рассмотрении31.08.2026 09:01 UTC
Master-Construct1748 607,66 MDLНа рассмотрении01.09.2026 06:59 UTC

Решения о присуждении 6

ПоставщикЛотСуммаСтатусОпубликовано
Master-Construct2798 333,49 MDLПредложения отклонены03.09.2026 13:07 UTC
Apis-Miele2876 376,01 MDLПредложения отклонены03.09.2026 13:08 UTC
Quantis Eco21 009 117,96 MDLРешение на рассмотрении01.09.2026 07:00 UTC
Master-Construct1748 607,66 MDLПредложения отклонены03.09.2026 12:16 UTC
Apis-Miele1849 256,92 MDLРешение на рассмотрении01.09.2026 07:00 UTC
Quantis Eco1963 823,29 MDLИтог не раскрыт01.09.2026 07:00 UTC

Официальные изменения 1

11.08.2026 08:48 UTC
General change of Contract Notice

Квалификационные критерии 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True