Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1786432991644
achiziționarea camionului autobasculant cu dublă cabină, în cadrul Proiectului de Cooperare Intercomunitară privind îmbunătățirea sistemului de gestionare a deșeurilor și modernizarea serviciului public de salubrizare în comuna Zîrnești, satul Andrușul de Jos, satul Andrușul de Sus, satul Bădicul Moldovenesc, satul Baurci-Moldoveni,comuna Cucoara, comuna Doina, comuna Larga Nouă, satul Roșu din raionul Cahul
Принимают предложения
Открытый тендер
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
850 000,00 MDL
До дедлайна
1д 4ч
02.09.2026 12:00 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
Не раскрывается
Источник публикует предложения только после подведения итогов
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Подходит ли эта закупка моей компании?
Создайте профиль компании, чтобы увидеть разбор соответствия: CPV, регион, бюджет, процедура и требуемые документы.
Создать профиль компанииОбзор процедуры
achiziționarea camionului autobasculant cu dublă cabină, în cadrul Proiectului de Cooperare Intercomunitară privind îmbunătățirea sistemului de gestionare a deșeurilor și modernizarea serviciului public de salubrizare în comuna Zîrnești, satul Andrușul de Jos, satul Andrușul de Sus, satul Bădicul Moldovenesc, satul Baurci-Moldoveni,comuna Cucoara, comuna Doina, comuna Larga Nouă, satul Roșu din raionul Cahul
Параметры закупки
- CPV
- 34 › 34100000-8 · Autovehicule
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 850 000,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- primăria c.Zîrnești, r-nul Cahul · 850 000,00 MDL · 2026-08-11 → 2026-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
12.08.2026 · 07:47 UTC
Разъяснение условий
11.08.2026 → 24.08.2026 12:30 UTC
Принимают предложения
24.08.2026 → 02.09.2026 12:00 UTC
Исполнение контракта
14.09.2026 → 30.12.2026 08:37 UTC
Предметы закупки 1
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | achiziționarea camionului autobasculant cu dublă cabină, în cadrul Proiectului de Cooperare Intercomunitară privind îmbunătățirea sistemului de gestionare a deșeurilor și modernizarea serviciului public de salubrizare în comuna Zîrnești, satul Andrușul de Jos, satul Andrușul de Sus, satul Bădicul Moldovenesc, satul Baurci-Moldoveni,comuna Cucoara, comuna Doina, comuna Larga Nouă, satul Roșu din raionul Cahul | 34100000-8 Autovehicule | 1 шт. |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | achiziționarea camionului autobasculant cu dublă cabină, în cadrul Proiectului de Cooperare Intercomunitară privind îmbunătățirea sistemului de gestionare a deșeurilor și modernizarea serviciului public de salubrizare în comuna Zîrnești, satul Andrușul de Jos, satul Andrușul de Sus, satul Bădicul Moldovenesc, satul Baurci-Moldoveni,comuna Cucoara, comuna Doina, comuna Larga Nouă, satul Roșu din raionul Cahul | 850 000,00 MDL | s.Zîrneşti s.Zîrnești,r-nul Cahul | 14.09.2026 → 30.12.2026 | Итог не подведён |
Вопросы и ответы 1
12.08.2026 07:47 UTC · Solicitare modificare parametru putere motor
Stimata comisie, rugam modificarea caietului de sarcini pentru a asigura participarea mai multor ofertanti de la 160 cp spre 140 cp. Acest parametru (140 cp) v-a asigura in totalitate funcționalitatea autocamionului de pina la 3500 kg si va permite economisirea resurselor bugetare la achizitie.
Ответ заказчика: Stimate operator economic,
Vă mulțumim pentru solicitarea de clarificare.
Autoritatea contractantă a examinat propunerea privind diminuarea puterii minime a motorului de la 160 CP la 140 CP.
Cerința de minimum 160 CP a fost stabilită în raport cu necesitățile operaționale ale autorității și cu destinația efectivă a vehiculului. Camionul autobasculant urmează să fie utilizat în activități de salubrizare, inclusiv pentru transportarea simultană a personalului, echipamentelor și materialelor, fiind solicitată o cabină dublă pentru minimum 6 persoane, o sarcină utilă de minimum 3.500 kg și un sistem hidraulic de basculare.
În aceste condiții, autoritatea contractantă urmărește asigurarea unei rezerve suficiente de putere pentru exploatarea vehiculului în sarcină, inclusiv în condiții de deplasare cu încărcătură, pornire în rampă și utilizare repetată în cadrul activităților serviciului public de salubrizare.
Reducerea puterii minime la 140 CP ar diminua nivelul tehnic stabilit de autoritate în raport cu necesitățile sale funcționale și ar putea conduce la ofertarea unor vehicule care, deși ar satisface formal alte caracteristici, nu ar asigura aceeași rezervă de performanță în exploatarea curentă.
Totodată, cerința nu indică o marcă, un model sau un anumit producător, fiind acceptate toate vehiculele care îndeplinesc sau depășesc caracteristicile tehnice minime solicitate.
Prin urmare, autoritatea contractantă menține cerința privind puterea minimă a motorului de 160 CP, iar caietul de sarcini nu va fi modificat în acest sens.
Документы 8
- angajamentul de integritate_zîrnești camion autobasculant.docx
Документы с тем же названием: 2
- 11.08.2026 · новейший по дате · обработан · Оригинал ↗
- 11.08.2026 · обработан · Оригинал ↗
- caiet de sarcini_zîrnești camion autobasculant.docx
Документы с тем же названием: 2
- 11.08.2026 · новейший по дате · обработан · Оригинал ↗
- 11.08.2026 · обработан · Оригинал ↗
- doc_standart_bunuri_zîrnești camion autobasculant.docx
Документы с тем же названием: 2
- 11.08.2026 · новейший по дате · обработан · Оригинал ↗
- 11.08.2026 · обработан · Оригинал ↗
Официальные изменения 1
11.08.2026 10:37 UTC
General change of Contract Notice