RU RO

anunt de participare овощи 01 сентябрь 2026.signed.pdf

procesat Anunț de participare Limbă: RO Pagini: 4
Pag. 1–2
ANUNŢ DE PARTICIPARE SIMPLIFICAT 
 PENTRU ACHIZIȚIA DE V ALOARE MICĂ 
Privind achiziţionarea Produse alimentare  pentru perioada 01.09.2026- 31.12.2026 
                                                                     (se indică obiectul achiziţiei) 
prin achiziţie publică de valoare mică.  
1. Denumirea autorităţii contractante PRIMARIA com. VINOGRADOVCA  
 2. IDNO 1007601004847 
3. Adresa s. VINOGRADOVCA, r-nl TARACLIA 
4. Numărul de telefon/fax :        067444975. 079358825_ 
5. Adresa de e-mail şi pagina web oficială ale autorităţii contractante [email protected]  
6. Adresa de e-mail sau pagina web oficială de la care se va putea obţine accesul la documentaţia 
de atribuire: documentaţia de atribuire este anexată în cadrul procedurii în SIA RSAP .  
7. Tipul autorităţii contractante şi obiectul principal de activitate (dacă este cazul, menţiunea că 
autoritatea contractantă este o autoritate centrală de achiziţie sau că achiziţia 
implică o altă formă de achiziţie comună --- 
8. Cumpărătorul invită operatorii economici interesaţi, care îi pot satisface necesităţile, să participe 
la procedura de achiziţie privind livrarea/prestarea următoarelor bunuri/servicii: 
 
Nr . 
crt. 
Codul 
CPV 
Denumirea 
bunurilor/ 
serviciilor 
Unitatea 
de 
măsură 
Cant
itate
a 
Specificarea tehnică deplină 
solicitată, standardele de 
referinţă 
Valoarea 
estimată 
(se va 
indica 
pentru 
fiecare lot 
în parte) 
ЛОТ 1  Овощи и фрукты 
1. 15800000-
6 
Картофель 
фасованый 
kg 650 Картофель свежий, чистый, 
высший сорт, фасованный, 
фасовка 5 кг.,HG 929 din 
31.12.2009,,cuprivirelaaprob
area „Cerinţelordecalitate 
şicomercializarepentrufructe 
şilegumeproaspete”GOST  
7176-85, 1/неделя 
 
2. 15800000-
6 
Лук kg 200 Лук сухой, высший сорт, 
фасованный, фасовка 5кг., 
HG 929 din31.12.2009 ,,cu 
privire la aprobarea 
„Cerinţelor de calitate şi 
comercializare pentru fructe 
şi legume proaspete”, SM 
243: 2004, 1/неделя. 
 
3. 15800000-
6 
Морковь kg 180 Высший сорт, чистая, 
фасованная, фасовка 5 кг .,HG 
929 din 31.12.2009,, cu 
privire la aprobarea 
„Cerinţelor de calitate şi 
comercializare pentru fructe 
şi legume proaspete””GOST  
7176-85, 1/неделя
4. 15800000-
6 
Свекла kg 90 Высший сорт, чистая, 
фасованный, фасовка 5 
кг.,HG 929 din 31.12.2009 cu 
privire la aprobarea 
„Cerinţelor de calitate şi 
comercializare pentru fructe 
şi legume proaspete”GOST  
7176-85, 1/неделя 
 
 
5. 15800000-
6 
Капуста kg 140 Высший сорт, свежая, целая, 
чистыеHG 929 din 31.12.2009  
cu privire la aprobarea 
„Cerinţelor de calitate şi 
comercializare pentru fructe 
şi legume proaspete”, SM 
243: 2004, 1/неделя 
 
 
6. 15800000-
6 
Яблоки kg 350 Высший сорт, целые, чистые, 
фасовка 10-20 кг ., HG 929 din 
31.12.2009 cu privire la 
aprobarea „Cerinţelor de 
calitate şi comercializare 
pentru fructe şi legume 
proaspete”, SM 243: 2004, 
1/неделя. 
 
7. 15800000-
6 
Лимоны kg 20 Высший сорт, целые, 
чистыеHG 929 din 
31.12.2009,,cu privire la 
aprobarea „Cerinţelor de 
ca
Pag. 2–3
rcializare 
pentru fructe şi legume 
proaspete”, SM 243: 2004, 
1/неделя. 
 
7. 15800000-
6 
Лимоны kg 20 Высший сорт, целые, 
чистыеHG 929 din 
31.12.2009,,cu privire la 
aprobarea „Cerinţelor de 
calitate şi comercializare 
pentru fructe şi legume 
proaspete”, SM 243: 2004, 
1/неделя 
 
8. 03222111-
4 
Бананы kg 250 Свежие бананы, 
чистые,целые. 
 
9. 03221270-
9 
Огурцы  кг 70 Свежие огурцы, 
чистые,целые. 
 
10. 03221250-
3 
Помидоры  Кг. 100 Свежие помидоры, 
чистые,целые. 
 
11 03221240-
0 
Перец кг 75 Свежие, чистые, целый  
12. 03221330-
8 
Петрушка кг 1 Чистая, свежая  
13 15800000-
6 
Мандарины  кг 16 Чистые, свежие, спелые  
Valoarea estimativă totală   LOT 1  fără TV A                                                 34930,00 
 
9. În cazul în care contractul este împărţit pe loturi, un operator economic poate depune oferta (se 
va selecta): 
1) pentru un singur lot; 
2) pentru mai multe loturi 
3) pentru toate loturile; 
4) alte limitări privind numărul de loturi care pot fi atribuite aceluiaşi ofertant_ 
10. Termenele şi condiţiile de livrare/prestare solicitate  01.09.2026 - 31.12.2026 la solicitarea 
autorității   contractante, conform specificații tehnice din anunț, pe adresa: s. 
VINOGRADOVCA  
11. Termenul de valabilitate a contractului 31.12.2026 
12. Scurtă descriere (indicați după caz) a criteriilor de calificare: 
Nr . 
crt. 
Criteriile de calificare şi de 
selecţie (descrierea 
criteriului/cerinţei) 
Modul de demonstrare a 
îndeplinirii criteriului/cerinţei 
Nivelul minim/ 
obligativitatea 
1. Formularul standart al 
Documentului Unic de Achizitii 
European 
Original. Confirmata prin semnatura 
electronica 
Obligatoriu 
2. Cerere de participare (Anexa 7) Original. Confirmata prin semnatura 
electronica 
Obligatoriu 
3. Declaraţie privind valabilitatea 
ofertei (anexa nr. 8) 
Original. Confirmata prin semnatura 
electronica 
Obligatoriu 
4. Specificaţii tehnice (anexa nr. 22) Original. Confirmata prin semnatura 
electronica 
Obligatoriu 
5. Specificaţii de preț (anexa nr. 23) Original. Confirmata prin semnatura 
electronica 
Obligatoriu 
6. Certificat de inregistrare, Extras 
din Registrul de Stat 
Copie, Confirmata prin semnatura 
electronica 
Obligatoriu 
7. Actul ce atestă dreptul de a livra 
bunurile solicitate 
Copie, Confirmata prin semnatura 
electronica 
Obligatoriu 
8. Declarația privind livrarea, 
transportarea și asamblarea 
elementelor se va face din contul 
operatorului economic cîștigător 
Copie, Confirmata prin semnatura 
electronica 
Obligatoriu 
9. Autorizatie sanitar veterinara Copie, Confirmata prin semnatura 
electronica 
Obligatoriu 
10 Carnet medical si certificate de 
instruire igienica a persoanelor ce 
asigura transportarea produselor 
alimentare 
Copie, Confirmata prin semnatura 
electronica 
Obligatoriu 
11. Autorizatie sanitara de functionare Copie, Confirmata prin semnatura 
electronica 
Obligatoriu 
12. Pasaport sanitar Copie, Confirmata prin semnatura 
electronica 
Obligatoriu 
13. DECLARAŢIE 
Pag. 3–4
iu 
11. Autorizatie sanitara de functionare Copie, Confirmata prin semnatura 
electronica 
Obligatoriu 
12. Pasaport sanitar Copie, Confirmata prin semnatura 
electronica 
Obligatoriu 
13. DECLARAŢIE DE 
ELIGIBILITA TE 
Anexa nr. 2 la Regulamentul cu 
privire la achizițiile publice de 
valoare mică 
Obligatoriu 
 
14. Tehnici şi instrumente specifice de atribuire (după caz,specificaţi dacă se va utiliza licitaţia 
electronică)   ----. 
15.  Condiţii speciale de care depinde îndeplinirea contractului (indicaţi după caz) ---- 
16. Ofertele se prezintă în valută Lei MD 
17. Criteriul de evaluare aplicat pentru atribuirea contractului prețul cel mai scăzut  
18. Factorii de evaluare a celei mai avantajoase oferte din punct de vedere economic, precum şi 
ponderile lor: 
Nr . crt. Denumirea factorului de evaluare Ponderea, %
1. --- --- 
 
19. Termenul-limită de depunere/deschidere a ofertelor: 
- conform SIA ,,RSAP”/până la: Informația o gîsiți in SIA RSAp 
- pe: (data) Informația o gîsiți in SIA RSAp 
20. Adresa la care trebuie transmise ofertele sau cererile de participare Ofertele sau cererile de 
participare vor fi depuse electronic prin intermediul SIA ,,RSAP”. 
Ofertele sau cererile de participare vor fi depuse electronic prin intermediul SIA ,,RSAP”. 
21. Termenul de valabilitate a ofertelor  30 zile 
22. Locul deschiderii ofertelor                        SIA RSAP_____________  
                                                            (SIA ,,RSAP” sau adresa locului deschiderii) 
Ofertele întârziate vor fi respinse. 
22. Limba sau limbile în care trebuie redactate ofertele sau cererile de participare  limba de russe 
23. Alte informaţii relevante    --- 
 
Conducătorul grupului de lucru                            Turcan Tatiana

Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.