202608101113_Anexa 1 Specificatii Reactivi consumabile .docx
Anexa nr. 1 Reactivi și consumabile (inclusiv standarde de referință și coloane cromatografice)
Conducătorul grupului de lucru ___________________________ Constantin Nedelea
L.Ș.
| Nr. d/o | Denumirea | Uni- | ||
| tate | Canti-tatea | Specificatia tehnică | Pret estimativ, lei | |
| Citric acid monohydrate | g | 500 | Conform Ph.Eur.White or almost white, crystalline powder, colourless crystals or granules, efflorescent. Content: 99.5 per cent to 100.5 per cent (anhydrous substance); Readily carbonisable substances: Conform Ph.Eur.; Oxalic acid: maximum 360 ppm, calculated as anhydrous oxalic acid; Sulfates: maximum 150 ppm; Water: 7.5 per cent to 9.0 per cent; Sulfated ash (2.4.14): maximum 0.1 per cent. Ambalaj 250 g. | |
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1300,00 | |||
| Formamide | L | 1 | Conform Ph.Eur. Purity: ≥99,5%; water ≤0.1%; Clear, colourless, oily liquid, hygroscopic, miscible with water and with ethanol (96%); | |
| Density: about 1.134; bp: about 210 °C; Ambalaj: 250 ml. Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 8800,00 | |||
| Ammonium formate | kg | 1 | Conform Ph.Eur. Deliquescent crystals or granules, very soluble in water, soluble in ethanol (96 per cent). Melting point: 119 to 121℃; Content: minimum 99 per cent. Ambalaj 1 kg. Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 2200,00 |
| PIC a low UV reagent | buc | 1 | 5 vials/pkg of tertrabutylammonium hydrogen sulfate in a workable UV range in mobile phase 200+ nm. Ambalaj cutie cu 5 fiole. Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 8500,00 |
| Ammonium thiocyanate | g | 200 | Conform Ph. Eur. Colourless crystals, deliquescent, very soluble in water, soluble in ethanol (96 per cent). Ambalaj 200 g Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total | |
| stabilit de producător. | 2500,00 | |||
| Tetrabutylammonium hydrogen sulfate for HPLC (CAS 32503-27-8) | g | 150 | Conform Ph.Eur.Crystalline powder or colourless crystals, freely soluble in water and in methanol. mp: 169 °C to 173 °C. Absorbance: maximum 0.05, determined between 240 nm and 300 nm using a 50 g/L solution. Corespunde cu Tetrabutylammonium hydrogen sulfate R1: Absorbance: maximum 0.02, determined between 215 nm and 300 nm using a 50 g/L solution. Ambalaj 50 g Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va | |
| fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 100000,00 | |||
| Conductivity standard 5 µS/cm | mL | 250 | Certified reference material. La 25℃. Ambalaj 250 mL. | 4000,00 |
| Diethylene glycol | mL | 50 | Conform Ph.Eur. Content: minimum 99.5 per cent m/m. Density: about 1.118. Refractive index: about 1.447. bp: 244 °C to 246 °C. Ambalaj 25 mL | |
| ℃. Ambalaj 250 mL. | 4000,00 | |||
| Diethylene glycol | mL | 50 | Conform Ph.Eur. Content: minimum 99.5 per cent m/m. Density: about 1.118. Refractive index: about 1.447. bp: 244 °C to 246 °C. Ambalaj 25 mL | |
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 2000,00 | |||
| Cetrimide | g | 100 | Conform Ph.Eur. Content: 96.0 per cent to 101.0 per cent of alkyltrimethylammonium bromides, calculated as C17H38BrN (Mr 336.4) (dried substance). Loss on drying: maximum 2.0 per cent. Sulfated ash: maximum 0.5 per cent. Ambalaj 100 g | |
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1200,00 | |||
| Refractive index standard cyclohexane | mL | 60 | Refractive index la 20℃ 1,426 nD. NIST, Traceable CRM. Ambalaj 10 mL | |
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 20000,00 | |||
| Refractive index standard chlorocyclohexane | mL | 60 | Refractive index la 20℃ 1,463 nD. NIST, Traceable CRM. Ambalaj 10 mL | |
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 20000,00 | |||
| Phenylhydrazine (CAS 100-63-0) | g | 200 | Conform Ph.Eur. White or almost white, crystalline powder, becoming yellow or dark red on exposure to air, melting at room temperature giving an oily liquid, miscible with anhydrous ethanol, sparingly soluble in water. Boiling point: about 244 °C, with decomposition. Melting point: about 20 °C. Ambalaj 100 g | |
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1600,00 | |||
| Tetramethylammonium hydroxide 5 aq | g | 150 | HPLC suitable. Ambalaj 25 g Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 12000,00 |
| Magnesium metalic (pulbere) | g | 10 | Conform Ph.Eur. Silver-white ribbon, turnings or wire, or a grey powder. Ambalaj 10 g. Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 500,00 |
| 2-Butanone (ethyl methyl ketone) (CAS 78-93-3) | mL | 100 | Conform Ph.Eur. Clear, colourless, flammable liquid, very soluble in water, miscible with ethanol (96 per cent). Density: about 0.81. bp: 79 °C to 80 °C. Ambalaj 100 mL. Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 500,00 |
| Sulfanilic acid (CAS 121-57-3) | g | 25 | Conform Ph.Eur. Colourless crystals, sparingly soluble in water, practically insoluble in ethanol (96 per cent). Taceable CRM for NIST. For volumetry. Ambalaj 25 g. Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1000,00 |
| Manganese sulfate (CAS 10034-96-5) | g | 250 | Conform Ph.Eur. Pale-pink, crystalline powder or crystals | |
| livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1000,00 | |||
| Manganese sulfate (CAS 10034-96-5) | g | 250 | Conform Ph.Eur. Pale-pink, crystalline powder or crystals, freely soluble in water, practically insoluble in ethanol (96 per cent). Loss on ignition: 10.0 per cent to 12.0 per cent, determined on 1.000 g at 500 ± 50 °C. Ambalaj 250 g Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1200,00 |
Eosin yellow
| (CAS 15086-94-9) | g | 5 | Powder. Ambalaj 5 g Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1000,00 |
| Magnesium acetate tetrahydrate | g | 25 | Conform Ph.Eur. Colourless crystals, deliquescent, freely soluble in water and in ethanol (96 per cent). Ambalaj 25 g Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 800,00 |
| Sodium bisulfite (CAS 7631-90-5) | g | 100 | Conform Ph.Eur. White or almost white, crystalline powder, freely soluble in water, sparingly soluble in ethanol (96 per cent). Ambalaj 100 g Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Conductivity standard 84 µS/cm | mL | 250 | Certified reference material. La 25℃. Ambalaj 250 mL. Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1000,00 |
| Acetic acid glacial | L | 5 | Conform Ph.Eur. Content: 99.0 per cent m/m to 100.5 per cent m/m. Freezing point: minimum 14.8℃; Reducing substances: Conform Ph.Eur.; Chlorides: maximum 25 mg/L; Sulfates: maximum 50 mg/L; Iron: maximum 5 ppm; Residue on evaporation: maximum 0.01 per cent. Ambalaj 1 L. Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 5000,00 |
| Trometamol (Tris(hydroxymethyl)aminomethane) | g | 200 | Conform Ph.Eur. Contains not less than 99.0 per cent and not more than the equivalent of 100.5 per cent of aminomethylidynetri(methanol), calculated with reference to the dried substance. pH: The pH of freshly prepared solution S is 10.0 to 11.5. Related substances: Conform Ph. Eur. Chlorides: Conform Ph.Eur. Loss on drying: Not more than 0.5 per cent. Sulfated ash: Not more than 0.1 per cent; Bacterial endotoxins: less than 0.03 IU/mg. Ambalaj 100 g. Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1500,00 |
| Fuchsin basic (CAS 632-99-5) | g | 5 | Conform Ph.Eur. Crystals with a greenish-bronze sheen, soluble in water and in ethanol (96 per cent). Ambalaj 5 g Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1000,00 |
| Charcoal activated (CAS 64365-11-3) | g | 100 | Conform Ph.Eur. Black, light powder fre | |
| tate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1000,00 | |||
| Charcoal activated (CAS 64365-11-3) | g | 100 | Conform Ph.Eur. Black, light powder free from grittiness. Acidity or alkalinity: Conform Ph.Eur. Acid-soluble substances: maximum 3 per cent. Alkali-soluble coloured substances: Conform Ph.Eur. Ethanol (96 per cent) soluble substances: maximum 0.5 per cent. Fluorescent substances: Conform Ph.Eur. Sulfides: Conform Ph.Eur. Elemental impurities: Conform Ph.Eur. Loss on drying: maximum 15 per cent. Sulfated ash: maximum 5.0 per cent. Adsorption power: Conform Ph.Eur. Microbial contamination: TAMC: acceptance criterion 103 CFU/g. TYMC: acceptance criterion 102 CFU/g . Ambalaj 100 g. Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1500,00 |
Methyl blue (CAS
| 28983-56-4) | g | 25 | Conform Ph.Eur. Colour Index No. 42780. Dark blue powder. Colour change: pH 9.4 to pH 14.0. Ambalaj 25 g Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 2500,00 |
| Methylene blue (CAS 122965-43-9) | g | 5 | Conform Ph.Eur. Schultz No. 1038. Colour Index No. 52015. 3,7-Dimethylaminophenothiazin-5-ium chloride. It occurs in different hydrated forms and may contain up to 22 per cent of water. | |
| Dark-green or bronze, crystalline powder, freely soluble in water, soluble in ethanol (96 per cent). Ambalaj 5 g Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 800,00 | |||
| Vanilin melting point standard | g | 2 | NIST, Traceable CRM. Ambalaj 1 g Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 2500,00 |
| Caffeine melting point standard | g | 1 | NIST, Traceable CRM. Ambalaj 1 g Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1500,00 |
| Buffere Sodium Chloride-Peptone Soution pH 7.0 | kg | 1 | Conform Ph Eur.2.6.1 , 2.6.12.; 2.6.13 |
Mediu deshidratat sub formă de pulbere pentru prepararea mediului de cultură.
Ambalaj: recipient original al producătorului, etanș, protejat împotriva umidității.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză (CoA) emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 2200,00 | ||
| Fluid A, ambalaj 100+B4:B78ml ,steril perforabile | flac | 25 | Conform Ph Eur.2.6.1, 2.6.12.; 2.6.13 |
Mediu deshidratat sub formă de pulbere pentru prepar
| tate total stabilit de producător. | 2200,00 | ||
| Fluid A, ambalaj 100+B4:B78ml ,steril perforabile | flac | 25 | Conform Ph Eur.2.6.1, 2.6.12.; 2.6.13 |
Mediu deshidratat sub formă de pulbere pentru prepararea mediului de cultură.
Ambalaj: recipient original al producătorului, etanș, protejat împotriva umidității.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză (CoA) emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 3500,00 | ||
| Tryptic Soy Agar (TSA) | kg | 5 | Compoziția conform cerințelor Farmacopeea Europeană (Ph. Eur.2.6.12), |
Mediu deshidratat sub formă de pulbere pentru prepararea mediului de cultură.
Ambalaj: recipient original al producătorului, etanș, protejat împotriva umidității.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză (CoA) emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător.. | 10000,00 | ||
| Tryptone soya broth (TSB) | kg | 3 | Conform Ph Eur.2.6.1, 2.6.12, 2.6.13 |
Mediu deshidratat sub formă de pulbere pentru prepararea mediului de cultură.
Ambalaj: recipient original al producătorului, etanș, protejat împotriva umidității.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză (CoA) emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător.. | 6000,00 | ||
| Sabouraud Dextrose Agar (SDA) | kg | 5 | Conform Ph Eur.2.6.1, 2.6.12 Compoziția conform cerințelor Farmacopeea Europeană (Ph. Eur.2.6.13) |
Mediu deshidratat sub formă de pulbere pentru prepararea mediului de cultură.
Ambalaj: recipient original al producătorului, etanș, protejat împotriva umidității.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză (CoA) emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Cer
data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză (CoA) emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 12000,00 |
Sabouraud
| Dextrose Broth Medium | kg | 0,5 | Conform Ph Eur.2.6.12.; 2.6.13 |
Mediu deshidratat sub formă de pulbere pentru prepararea mediului de cultură.
Ambalaj: recipient original al producătorului, etanș, protejat împotriva umidității.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 2500,00 |
Fluid Thioglycollate Medium (FTM),
| mediu de cultură deshidratat | kg | 0,5 | Conform Ph Eur.2.6.1 |
Mediu deshidratat sub formă de pulbere pentru prepararea mediului de cultură.
Ambalaj: recipient original al producătorului, etanș, protejat împotriva umidității.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător | 2500,00 |
β-lactamază sterilă
cu spectru de activitate pentru antibiotice β-lactamice, inclusiv peniciline și
cefalosporine, destinată
| neutralizării activității antimicrobiene | cutii |
(a câte 10
| flacoane) | 2 | Conform Ph. Eur.2.6.1. Test Sterilitate. |
Enzimă utilizată pentru neutralizarea activității antimicrobiene a antibioticelor β-lactamice în testele microbiologice, inclusiv testele de sterilitate și metoda de adecvare conform cerințelor European Pharmacopoeia.
Spectru de activitate demonstrat asupra penicilinelor și cefalosporinelor.
Activitatea enzimatică declarată de producător (U/flacon sau U/mg).
Activitate enzimatică suficientă pentru neutralizarea antibioticelor β-lactamice conform instrucțiunilor producătorului. Fără efect inhibitor asupra microorganismelor utilizate în testele microbiologice.
Stabilitate și condiții de păstrare specificate de producător.
Ambalaj etichetat cu denumirea produsului, activitatea enzimatică, numărul lotului și data e
melor utilizate în testele microbiologice.
Stabilitate și condiții de păstrare specificate de producător.
Ambalaj etichetat cu denumirea produsului, activitatea enzimatică, numărul lotului și data expirării.
Certificat de analiză pentru fiecare lot.
Fișă cu date de securitate (SDS)
Instrucțiuni de utilizare.
Termen de valabilitate la livrare: minimum 12 luni sau cel puțin 80% din termenul total de valabilitate stabilit de producător.
| Produsul se livrează în condițiile de transport și temperatură recomandate de producător, cu menținerea lanțului de frig, dacă este necesar. | 12000,00 | ||
| MacConkey Agar | kg | 2 | Conform Ph Eur. 2.6.13 |
Certificat de conformitate.. Ambalaj: recipient original al producătorului, etanș, protejat împotriva umidității.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător | 4800,00 | ||
| MacConkey Broth | kg | 2 | Conform Ph 2.6.13 |
Ambalaj: recipient original al producătorului, etanș, protejat împotriva umidității.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător | 3000,00 | ||
| Columbia Agar Base | kg | 0,5 | Conform Ph Eur. 2.6.13. |
Ambalaj etanș, protejat împotriva umidității.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător | 1800,00 | ||
| Rappaport- Vassiliadis Broth | kg | 0,5 | Conform Ph Eur.2.6.13. |
Ambalaj etanș, protejat împotriva umidității.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformita
ecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător | 1500,00 |
Violet Red Bile
| Glucose Agar | kg | 1 | Conform Ph Eur.; 2.6.13. |
Ambalaj etanș, protejat împotriva umidității.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 3200,00 | ||
| EE Broth- Mossel | kg | 0,5 | Conform Ph Eur. 2.6.13. Ambalaj etanș, protejat împotriva umidității. |
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 2000,00 | ||
| Buffere Sodium Chloride | kg | 0,5 | Conform Ph Eur.2.6.12, 2.6.13. |
Ambalaj etanș, protejat împotriva umidității.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 730,00 | ||
| Cetrimide Agar, mediu de cultură deshidratat. | kg | 1 | Conform Ph Eur.; 2.6.13. |
Ambalaj etanș, protejat împotriva umidității.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 3200,00 |
Manitol salt agar
zico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 3200,00 | ||
| Manitol salt agar | kg | 1 | Conform Ph Eur.; 2.6.13. |
Ambalaj etanș, protejat împotriva umidității.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător | 3200,00 | ||
| Peptona | kg | 0,1 | Conform Ph Eur 2.6.12, 2.6.13. |
Ambalaj etanș, protejat împotriva umidității.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 500,00 | ||
| Agar bacteriologic (Agar-Agar) | kg | 0,1 | Conform Ph Eur. 2.6.12 , 2.6.13. |
Ambalaj etanș, protejat împotriva umidității.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Fiecare lot livrat trebuie să fie însoțit de:
Certificat de analiză emis de producător;
Certificat de conformitate;
Fișă tehnică a produsului;
Certificatul de analiză trebuie să confirme: conformitatea lotului; caracteristicile fizico-chimice; performanța microbiologică a mediului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării: minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 450,00 | |||
| Nutrient Agar (Agar nutritiv) | kg | 0,1 | Conform Ph Eur. 2.6.12 , 2.6.13. Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 500,00 |
| Nutrient Broth (Bulion nutritiv) | kg | 0,1 | Mediu de cultură deshidratat, sub formă de pulbere omogenă. |
Certificat de conformitate;
Fișa tehnică a produsului (Technical Data Sheet);
Fișa cu date de securitate (SDS), dacă este aplicabilă;
Instrucțiuni de preparare și utilizare.
Ambalaj original, etanș, rezistent la umiditate.
Capacul ambalajului trebuie să permită închiderea etanșă după fiecare utilizare, prevenind pătrunderea umidității și contaminarea mediului deshidratat pe perioada utilizării, în condițiile de păstrare recomandate de producător.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului, numărul lotului, data fabricației, data expirării, cantitatea netă și condițiile de păstr
ării, în condițiile de păstrare recomandate de producător.
Eticheta trebuie să conțină: denumirea produsului, numărul lotului, data fabricației, data expirării, cantitatea netă și condițiile de păstrare.
| La livrare, produsul trebuie să aibă un termen de valabilitate minimum 80% din termenul total de valabilitate stabilit de producător. | 500,00 |
Tween 80
| (polysorbate 80) | litru | 1 | Conform Ph.Eur 2.6.12, 2.6.13. Aspect: lichid vâscos, galben deschis |
Solubilitate: complet solubil în apă
pH (soluție 1%): 5.0 – 7.0
Puritate: ≥ 99%
Calitate grad pentru laborator / microbiologie fără impurități vizibile stabil în condiții normale de laborator Utilizare microbiologie (medii de cultură) emulsificare și dispersie preparare soluțiide diluare Ambalare flacoane 500 ml sau 1litru ambalaj original, sigilat etichetă cu lot și termen de valabilitate
Fișă tehnică (TDS)
| Certificat de calitate. Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător | 1100,00 | ||
| LAL reactiv, 5,0-5,2 ml/flacon cu sensibilitatea de 0,03 UI/ml | flac | 20 | P/u BET test Ph.Eur. 2.6.14 ,LAL reactiv, 5,0-5,2 ml/flacon cu sensibilitatea de 0,03 UI/ml ,sterile, apirogene |
Certificat de calitate pe lot.
Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător.
| Standard endotoxină CSE E. coli, compatibil cu reactiv LAL, prezentat în flacon de 5,2 ml, cu sensibilitate de 0,03 UI/ml, livrat împreună cu certificat de analiză emis de producător care confirmă caracteristicile și conformitatea produsului. | 45000,00 | ||
| Standard endotoxine CSE E.coli | flac | 10 | P/u BET test Ph.Eur. 2.6.14, flacoane, sterile, apirogene |
Certificat de calitate pe lot
Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător.
| Standard endotoxină CSE E. coli, compatibil cu reactiv LAL, prezentat în flacon de 5,0-5,2 ml, cu sensibilitate de 0,03 UI/ml, livrat împreună cu certificat de analiză emis de producător care confirmă caracteristicile și conformitatea produsului. | 15000,00 |
Sodium Hydroxide
Solution, 0.1N endotoxin,
| free (NaOH) | Flac. | |
| (100 ml) | 1 | P/u BET test Ph.Eur. 2.6.14, flacoane ,sterile, apirogene |
Certificat de calitate pe lot
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 3000,00 |
Hydrochloric acid solution
volumetric,
| 0.1 M HCl (0.1N), endotoxin free | Flac. | |
| (100 ml) | 1 | P/u BET test Ph.Eur. 2.6.14, flacoane ,sterile, apirogene |
Certificat de calitate pe lot
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 3000,00 | |||
| Mycobacterium smegmatis ATCC 607 | buc | 1 | Tulpină de referință liofilizată, conform Farmacopeei Europene, cap. 2.7.2, destinată controlului calității mediilor de cultură și metodelor microbiologice. Tulpina va proveni dint | |
| TCC 607 | buc | 1 | Tulpină de referință liofilizată, conform Farmacopeei Europene, cap. 2.7.2, destinată controlului calității mediilor de cultură și metodelor microbiologice. Tulpina va proveni dintr-o colecție internațională de culturi recunoscută (ATCC, NCTC,), va avea maximum 3 pasaje de la cultura de referință și va fi furnizată în ambalajul original al producătorului. Produsul va fi însoțit de certificat de conformitate, certificat de analiză/documentația producătorului privind tulpina și instrucțiuni de reconstituire și utilizare. Condițiile de transport și depozitare vor respecta recomandările producătorului. La momentul livrării, termenul de valabilitate va fi de minimum 80% din termenul total de valabilitate stabilit de producător | 1300,00 |
| Micrococus luteus ATCC 9341 | buc | 1 | Tulpină de referință liofilizată, conform Farmacopeei Europene, cap. 2.7.2, destinată controlului calității mediilor de cultură și metodelor microbiologice. Tulpina va proveni dintr-o colecție internațională de culturi recunoscută (ATCC, NCTC), va avea maximum 3 pasaje de la cultura de referință și va fi furnizată în ambalajul original al producătorului. Produsul va fi însoțit de certificat de conformitate, certificat de analiză/documentația producătorului privind tulpina și instrucțiuni de reconstituire și utilizare. Condițiile de transport și depozitare vor respecta recomandările producătorului. La momentul livrării, termenul de valabilitate va fi de minimum 80% din termenul total de valabilitate stabilit de producător. | 1300,00 |
| B. cereus ATCC 11778 | buc | 1 | Tulpină de referință liofilizată, conform Farmacopeei Europene, cap. 2.7.2, destinată controlului calității mediilor de cultură și metodelor microbiologice. Tulpina va proveni dintr-o colecție internațională de culturi recunoscută (ATCC, NCTC,), va avea maximum 3 pasaje de la cultura de referință și va fi furnizată în ambalajul original al producătorului. Produsul va fi însoțit de certificat de conformitate, certificat de analiză/documentația producătorului privind tulpina și instrucțiuni de reconstituire și utilizare. Condițiile de transport și depozitare vor respecta recomandările producătorului. La momentul livrării, termenul de valabilitate va fi de minimum 80% din termenul total de valabilitate stabilit de producător | 1300,00 |
Staphylococcus aureus ATCC 6538
| <100 UFC/ 0,1 ml: | kit | 1 | Tulpină de referință cantitativă certificată, liofilizată, destinată controlului calității mediilor de cultură și metodelor microbiologice, conform Farmacopeei Europene (Ph. Eur.). Kitul va conține minim 5 pelete liofilizate ale aceleiași tulpini certificate,ьштшь 5 flacoane cu diluant (1-2 mL/flacon) pentru reconstituire, precum și certificat de analiză (CoA) pentru fiecare lot. |
După reconstituire conform instrucțiunilor producătorului, fiecare suspensie va furniza o încărcătură certificată de 10–100 UFC/0,1 mL (valoare cunoscută și certificată), fără a necesita diluții suplimentare. Tulpina va avea maximum
| cțiunilor producătorului, fiecare suspensie va furniza o încărcătură certificată de 10–100 UFC/0,1 mL (valoare cunoscută și certificată), fără a necesita diluții suplimentare. Tulpina va avea maximum 2 pasaje și va fi însoțită de certificat de conformitate și instrucțiuni de utilizare. Producătorul va specifica termenul de valabilitate înainte de deschidere, precum și perioada și condițiile de utilizare după reconstituire/deschidere. Produsul va fi livrat în ambalajul original al producătorului, transportat și depozitat în condițiile recomandate de producător, iar la momentul livrării termenul de valabilitate va fi de minimum 80% din termenul total de valabilitate stabilit de producător. | 12850,00 |
C.albicans ATCC 10231
| <100 UFC/ 0,1 ml: | kit | 1 | Tulpină de referință cantitativă certificată, liofilizată, destinată controlului calității mediilor de cultură și metodelor microbiologice, conform Farmacopeei Europene (Ph. Eur.). Kitul va conține 5 pelete liofilizate ale aceleiași tulpini certificate, minim 5 flacoane cu diluant (1-2 mL/flacon) pentru reconstituire, precum și certificat de analiză (CoA) pentru fiecare lot. |
| După reconstituire conform instrucțiunilor producătorului, fiecare suspensie va furniza o încărcătură certificată de 10–100 UFC/0,1 mL (valoare cunoscută și certificată), fără a necesita diluții suplimentare. Tulpina va avea maximum 2 pasaje și va fi însoțită de certificat de conformitate și instrucțiuni de utilizare. Producătorul va specifica termenul de valabilitate înainte de deschidere, precum și perioada și condițiile de utilizare după reconstituire/deschidere. Produsul va fi livrat în ambalajul original al producătorului, transportat și depozitat în condițiile recomandate de producător, iar la momentul livrării termenul de valabilitate va fi de minimum 80% din termenul total de valabilitate stabilit de producător | 13000,00 |
Kit pentru dozarea heparine
(Setul include componentele
enumerate
| în specificatii) | Kit/ (sau câte 2 bu separat pentru fiecare reagent) | 2 | Un set de reactivi pentru determinarea activității heparinei cu greutate moleculară mică Proiectat pentru determinarea cantitativă a activității anti-Xa și anti-IIa în medicamente și substanțe cu heparină cu greutate moleculară mică (HBPM) folosind substraturi cromogene |
Un set minim pentru 10 teste.
Conform Ph. Eur. 2.7.5, reactivii separat, conform listei :
Antitrombină III (AT III).
Trombină umană (Factor IIa).
Factor Xa bovin.
Substrat cromogenic pentru trombină (Factor IIa) – de exemplu D-phenylalanyl-L-pipecolyl-L-arginine-4-nitroanilide dihydrochloride (S-2238 sau echivalent).
Substrat cromogenic pentru Factor Xa – de exemplu N-α-benzyloxycarbonyl-D-arginyl-L-glycyl-L-arginine-4-nitroanilide dihydrochloride (S-2222 sau echivalent).
Tampon Tris(hydroxymethyl)aminomethane-EDTA, pH 8,4 (Tris-EDTA buffer).
Acid acetic glacial (pentru oprirea reacției în metoda end-point).
Pentru un kit complet, acesta trebuie să includă :
antitrombină III;
trombină uman
l)aminomethane-EDTA, pH 8,4 (Tris-EDTA buffer).
Acid acetic glacial (pentru oprirea reacției în metoda end-point).
Pentru un kit complet, acesta trebuie să includă :
antitrombină III;
trombină umană (Factor IIa);
factor Xa;
substrat cromogenic pentru Factor IIa;
substrat cromogenic pentru Factor Xa;
tampon Tris-EDTA pH 8,4;
soluții auxiliare necesare metodei- glacial acetic acid R;
instrucțiuni de utilizare și certificat de analiză (CoA).
Conform Ph. Eur.2.7.5
Se acceptă numai ofertele care includ toți reactivii necesari efectuării determinării activității heparinei conform Farmacopeei Europene, cap. 2.7.5. Ofertantul va propune un set complet de reactivi compatibili între ei, care să permită efectuarea integrală a analizei, conform metodei de încercare. Ofertele care includ doar unul sau o parte dintre reactivii necesari, fără asigurarea completă a tuturor componentelor indispensabile efectuării analizei, vor fi considerate neconforme și nu vor fi acceptate.
Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător
| Kit/ sau câte 2 buc separat pentru fiecare reagent | 62000,00 |
Recombinant Factor C Endotoxin Detecion System
Kitul conține: 2 × 96 teste/fiolă
soluție enzimatică rFC, 2 × 6 ml flacon
substrat fluorogenic, 2 × 5 ml flacon
tampon de testare rFC, 2 fiole endotoxină,
2 × 30 ml flacon LAL Reagent
| WaterSensibilitate: 0,005 până la 5,0 EU/ml | kit | 1 | Kit pentru determinarea endotoxinelor bacteriene prin metoda Recombinant Factor C (rFC), destinat determinării cantitative a endotoxinelor bacteriene în conformitate cu cerințele aplicabile pentru testarea endotoxinelor bacteriene (BET) conform Farmacopeei Europene, cap. 2.6.14. |
Kitul va conține toți reactivii necesari efectuării analizei prin metoda rFC, inclusiv: soluție enzimatică Recombinant Factor C (rFC), substrat fluorogenic, tampon de reacție/testare, standard de endotoxină și apă pentru reconstituire fără endotoxine detectabile (LAL Reagent Water sau echivalent).
Conținut kit: 2 × 96 determinări sau echivalent, conform specificațiilor producătorului.
Domeniul de detecție/sensibilitate: 0,005–5,0 EU/mL.
| Reactivii vor fi compatibili între ei și destinați utilizării ca sistem complet de detecție rFC. Produsul va fi însoțit de certificat de analiză (CoA), certificat de conformitate și instrucțiuni de utilizare. Condițiile de transport și depozitare vor respecta recomandările producătorului. La momentul livrării, termenul de valabilitate va fi de minimum 80% din termenul total de valabilitate stabilit de producător. | 20000,00 | ||
| Set de placi filtrante cu 8 canale 0,45 µm,PTFE | Set | 2 | PSFPL-HP25-045-050 |
Set de placi filtrante cu 8 canale, 0,45 µm,PTFE, ProSense
8- Channel Filter Plate 0,45 µm,PTFE
for 850-DS Disposable 8 Chanel filter plate PTFE Filter Membrane
Polypropilene Housing
Plate Dimension: 146,00x62,4x6,2 mm
Pore size - 0,45 µm
Setul de placi filtrante este compatibil cu echipamentul Agilent 850-DS
osable 8 Chanel filter plate PTFE Filter Membrane
Polypropilene Housing
Plate Dimension: 146,00x62,4x6,2 mm
Pore size - 0,45 µm
Setul de placi filtrante este compatibil cu echipamentul Agilent 850-DS Dissolution Sampling Station
| 50 buc/set | 33000,00 | ||
| Pompa p/u pipete | buc | 5 | 011.01.010 |
| Pipette fillers-“pi-pump” | 650,00 | ||
| Pipete Mohr 20 ml | buc | 5 | 021.05.020 |
| Volumetric Pipettes 20ml Class AS 520mm | 600,00 | ||
| Pipete Mohr 50 ml | buc | 3 | 021.05.050 |
| Volumetric Pipettes 50 ml Class AS 520mm | 550,00 | ||
| Balon cotat 5 ml, sticlă transparentă | buc | 30 | 013.13.005 |
Balon cotat de sticlă borosilicat (sticlă transparenta) (3.3) cu dop din polipropilenă, 5 ml, Clasa A, toleranța ±0,025ml, diametrul intern al gîtului (NS10/19) (conform EN ISO 1042), inelul meniscului șlefuit de culoare albă.
| Certificat de calibrare de la producător (pentru fiecare serie). | 3300,00 | ||
| Balon cotat 5ml, sticlă întunecată | buc | 10 | 013.15.005 |
Balon cotat de sticlă borosilicat (sticlă întunecată) (3.3) cu dop din polipropilenă, 5ml, Clasa A, toleranța ±0,025ml, diametrul intern al gîtului (NS10/19), (conform EN ISO 1042), inelul meniscului șlefuit de culoare albă.
| Certificat de calibrare de la producător (pentru fiecare serie). | 2500,00 | ||
| Balon cotat 10ml | buc | 50 | 013.13.010 |
Balon cotat de sticlă borosilicat (sticlă transparenta) (3.3) cu dop din polipropilenă, 10ml, Clasa A, toleranța ±0,025ml, diametrul intern al gîtului (NS10/19) (conform EN ISO 1042), inelul meniscului șlefuit de culoare albă.
| Certificat de calibrare de la producător (pentru fiecare serie). | 9000,00 | ||
| Pilnie laborator, diametru 40 mm | buc | 24 | FUS3-040-012 |
| O pâlnie cu diametrul de 40 mm, cu o lungime a tijei de 50 mm și un diametru al tijei de 7-8 mm. Fabricată din sticlă borosilicată | 900,00 | ||
| Pilnie laborator, diametru 60 mm | buc | 60 | FUS3-060-012 |
| O pâlnie cu diametrul de 60 mm, cu o lungime a tijei de 60 mm și un diametru al tijei de 7-8 mm. Fabricată din sticlă borosilicată. | 2700,00 | ||
| Cilindru gradat | buc | 2 | 015.01.902 |
Volum 2000 ml. Class A
| Fabricat din sticlă borosilicată 3.3 de cea mai bună calitate. | 3000,00 | |||
| Eprubete sticla cu fund plat | buc | 50 | Eprubete sticla cu fund plat 16x150, fabricat din sticlă rezistentă la substanțe chimice | 200,00 |
| Biurete pentru titrare și dozare precisă a lichidelor | buc | 3 | BURT-F50-001 |
Biuretă cu robinet drept din PTFE și vârf de pâlnie, clasa A.
| V=50 ml | 2000,00 | |||
| Capac pentru flacoane de 20 ml | Set | 4 | 096.03.001 | |
| Capac cu sept pentru fiole, sertizat, silicon/PTFE, (100 bucăți in set) | 4000,00 | |||
| Seringa 10 µl p/u cromatograf de gaz | buc | 2 | 5181-3354 | |
| Seringă ALS, în formă de con, 10 µl, cu ac fix, piston cu vârf din teflon, 23-26s/42/con | 4400,00 | |||
| Liner p/u cromatograf de gaz | buc | 2 | 5181-8818 | |
| O garnitură dreaptă, fără divizare, pentru injectorul din cuarț, cu un diametru intern (ID) de 2 mm, o lungime de 78,5 mm și un volum de 250 µl. Nu este inclusă vată de cuarț. | 1900,00 | |||
| Inel de etanșare O-ring fluorocarbon | buc | | |||
| zare, pentru injectorul din cuarț, cu un diametru intern (ID) de 2 mm, o lungime de 78,5 mm și un volum de 250 µl. Nu este inclusă vată de cuarț. | 1900,00 | |||
| Inel de etanșare O-ring fluorocarbon | buc | 2 | 5188-5365 | |
| Inlet liner O-ring, non-stick fluorocarbon, 10/pk | 1200,00 | |||
| Sursa MIR p/u spectrometrul FTIR ALPHA Bruker | buc | 1 | Sursa MIR p/u spectrometrul FTIR ALPHA Bruker | 20000,00 |
| Balon conic 100 ml | buc | 30 buc | 027.01.100 |
Fabricat din sticlă borosilicată
3.3 în conformitate cu ISO 1773.
Pereți groși, bază grea și margine ranforsată.
| Gradațiile de volum și inscripțiile sunt aplicate în email alb | 3000,00 | |||
| Ceasca de evaporare | buc | 20 | EVRK-070-006 | |
| Ceasca de evaporare, din porțelan, cu fund rotund.V=70 ml | 1200,00 | |||
| Cartus Progard T3 p/u instalatia Milli Q Direct 8 | buc | 1 | Cartus compatibil cu instalatia Milli Q Direct 8 | 16200,00 |
| Cartus Q- PAK TEX p/u instalatia de obtinere a apei ultrapure Milli Q Direct 8 | buc | 1 | Cartus compatibil cu instalatia Milli Q Direct 8 | 15500,00 |
| Electrod pH compatibil cu modelul pH – metru Agilent | buc | 2 | P3311 (N5190-3990) |
Material de electrod: Policarbonat
Tip cablu: BNC, senzor temperatura
| Tipul de electrod: Combinat cu capac în formă sferică | 34000,00 | |||
| Suport pentru baloane cu fund rotund 100-2000 ml, polipropilenă | buc | 2 | FLSP-001-001 | |
| For rounded-bottom flasks. High chemical resitance. Withstands up to 121 ºC. Diam.-160 mm | 300,00 | |||
| Suport pentru pipete | buc | 5 | PSRP-094-001 | |
| Pipette stand | 2300,00 | |||
| Stativ laborator | buc | 2 | RTSM-250-001 | |
| Bază dreptunghiulară de metal cu căptușeală de cauciuc. Include o tijă cromată cu diametrul 10 mm și înălțimea 500 mm. | 1250,00 | |||
| Seringa 5 ml | buc | 500 | 094.91.005 | |
| Seringi de unica folosinta fara lubrifiant pe suprafata interioara. Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1000,00 | |||
| Pipetă gradată 5ml | buc | 100 | Pipete gradate de sticlă cu volumul 5 ml, gradația 0,05 ml, cu scurgere partiala, tip 1(cu 2 cote: gradația "0" in partea superioara a pipetei, a doua cota in apropierea varfului. Clasa A, toleranta ± 0.030 ml. | |
| Certificat de calibrare de la producător (pentru fiecare serie). | 1800,00 | |||
| Manusi mar.L | buc | 1000 | Disposable nitrilie,non-sterile,ambidextrous, powder-free, latex-free | 1500,00 |
| Eprubete cu slif, volum 25 ml | buc | 10 | T89192522 |
Eprubete cu îmbinări șlefuite 19/22.Fabricate din sticlă borosilicată 3.3 de înaltă calitate, rezistentă la șocuri chimice și termice. Sunt dotate cu dopuri de sticlă sau polietilenă asortate pentru o etanșare etanșă, iar multe au etichete albe pentru o etichetare ușoară.
| V= 25 ml | 2000,00 | ||
| Eprubete cu slif, volum 50 ml | buc | 10 | Eprubete cu îmbinări șlefuite 24/40.Fabricate din sticlă borosilicată 3.3 de înaltă calitate, rezistentă la șocuri chimice și termice. Sunt dotate cu dopuri de sticlă sau polietilenă asortate pentru o etanșare etanșă, iar multe au etichete albe pentru o etichetare ușoară. |
de înaltă calitate, rezistentă la șocuri chimice și termice. Sunt dotate cu dopuri de sticlă sau polietilenă asortate pentru o etanșare etanșă, iar multe au etichete albe pentru o etichetare ușoară.
| V= 50 ml | 2500,00 | ||
| Termometru până la 150°C | buc | 1 | THER-150-001 |
| L-300mm | 100,00 | ||
| Termometru până la 250°C | buc | 1 | THER-250-001 |
| L-300mm | 100,00 | ||
| Suport pentru sondă pentru termometru | buc | 3 | TPH3-006-001 |
Suport pentru sondă pentru termometru. Fabricat din sticlă borosilicată 3.3 de cea mai bună calitate. Pentru slif 14/23
| (GLASS PROBE/THERMOMETER HOLDER) | 1000,00 | |||
| Hârtie filtru banda negru | cut | 2 | Hârtie filtru banda negru. In cutie – 100 buc Filtre specializate pentru separarea precipitatelor floculente și grosiere, coloizilor precum hidroxidul de fier, aluminiul, cromul, sulfura de cupru, bismutul, cobaltul, fierul și diverselor precipitate organometalice din soluții. Fabricate din hârtie moale cu pori mari și o structură laxă, acestea oferă rate de filtrare foarte mari | 100,00 |
| Hârtie filtru banda galben | cut | 2 | Hârtie filtru banda galben. In cutie – 100 buc Filtre specializate pentru filtrarea de mare viteză a sedimentelor grosiere, precum și pentru determinarea conținutului de grăsimi din materiile prime naturale. Acestea au o densitate medie și o porozitate medie în comparație cu toate celelalte serii, rezultând rate de filtrare ridicate. | 100,00 |
| Soluție de spălare a ochilor | buc | 5 | 069.04.175 |
Solution with 4,9 % phosphate buffer neutralisation solution
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1500,00 | ||
| Halate de unică folosință | buc | 100 | Halate de unică folosință |
| Mărimea L | 1000,00 | ||
| Perii pentru spalare eprubete | buc | 20 | L=180 mm, |
| diametrul perilor -20-25 mm | 800,00 | ||
| Recipient de dizolvare de 1 litru, sticlă transparentă | buc | 6 | PSGLA900-EL |
| Recipient de dizolvare de 1 litru, sticlă transparentă | 16500,00 | ||
| Dispozitiv de distilare Claisen (ieșire inferioară de legătură 29/32) | buc | 2 | 065.46.005 |
| Cap Claisen de laborator. Folosit în configurațiile de distilare pentru a conecta baloanele la un condensator și termometru. Piesa este fabricată din sticlă borosilicată durabilă 3.3 și are următorii parametri: Unghi principal: Con inferior (miez): NS 29/32 (pentru conectarea la balon). Cuplaje superioare (prize): două cuplaje de dimensiunea NS 14/23. Miez înclinat: NS 14/23. | 900,00 | ||
| Dispozitiv de distilare Claisen (ieșire inferioară de legătură 14/23) | buc | 2 | 065.46.001 |
| Cap de distilare de laborator de tip Claisen. Este fabricat din sticlă borosilicată rezistentă la căldură 3.3 conform DIN 12594. Dispozitivul are două locașuri superioare pentru instalarea termometrelor/pâlniilor de picurare (îmbinare NS 14/23) și două conuri (NS 14/23), precum și o ramificație situată la un unghi de 75° și este utilizat pentru conectarea balonului la condensator în unitățile de distilare. | 900,00 | ||
| Adaptor de laborator | buc | 2 | 064.12.004 |
| 14/23), precum și o ramificație situată la un unghi de 75° și este utilizat pentru conectarea balonului la condensator în unitățile de distilare. | 900,00 | ||
| Adaptor de laborator | buc | 2 | 064.12.004 |
Adaptor de laborator (adaptor reductor) fabricat din sticlă borosilicată 3.3
| Parametri principali ai produsului: Kern (con exterior): NS 29/32 Cuplaj (soclu interior): NS 14/23 | 450,00 | ||
| Filtru p/u seringă (nesterile) | buc | 200 | 094.03.001 |
| Membrană din celuloză regenerată, diametrul părții filtrante 15 mm, dimensiunile porilor 0,22 µm, p/u seringă | 2000,00 | ||
| Pachete generatoare de atmosferă anaerobă (sachets) pentru cultivarea microorganismelor anaerobe. | buc | 100 | Conform Ph Eur.2.6.12; 2.6.13. |
Obținerea condițiilor anaerobe în borcane anaerobe, recipiente de incubare anaerobă sau sisteme echivalente utilizate în laboratoarele de microbiologie.
Nu necesită utilizarea unui catalizator extern, conform tehnologiei producătorului.
Compatibil cu recipiente anaerobe cu volum de aproximativ 2,5 L sau echivalent.
Trebuie să permită menținerea condițiilor anaerobe pe durata perioadei de incubare microbiologică.
Compatibil cu utilizarea împreună cu indicatori anaerobi pentru verificarea vizuală a condițiilor de anaerobioză.
Ambalate: pachete individuale (sachets).
Fiecare unitate de ambalare trebuie să fie etichetată cu: denumirea produsului; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Certificat de calitate/certificat de analiză emis de producător; Documente care confirmă performanța produsului.
| Termen de valabilitate la livrare: minimum 80% din termenul total stabilit de producător. | 2500,00 | ||
| Ecocid C sau echivalent (dezinfectant) | kg | 15 | Dezinfectant de uz profesional pentru suprafețe și echipamente. |
Formă de prezentare: pulbere hidrosolubilă pentru prepararea soluției de lucru.
Substanță activă: peroxomonosulfat de potasiu (sare triplă) – 50% sau substanță activă cu efect oxidant echivalent.
Conține componente auxiliare: agenți tensioactivi, acizi organici și sisteme tampon, conform formulării producătorului.
Spectru de acțiune: activitate dezinfectantă împotriva: bacteriilor; fungilor/drojdiilor;
virusurilor (conform indicațiilor producătorului).
Domeniu de utilizare: dezinfecția suprafețelor, echipamentelor și spațiilor în laboratoare, unități medicale sau zone cu cerințe de igienă microbiologică.
Solubilitate: pulbere ușor solubilă în apă, cu prepararea soluției de lucru conform instrucțiunilor producătorului.
Compatibilitate: adecvat pentru utilizare pe suprafețe și echipamente compatibile cu dezinfectanți oxidanți.
Ambalaj original a câte 1kg- 2,5kg. Ambalajul trebuie să fie original, intact și etichetat cu:
denumirea produsului; substanța activă; numărul lotului; data fabricației; data expirării; condiții de depozitare.
| Certificate de calitate/conformitate Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 2500,00 |
Filtre de membrană d
pozitare.
| Certificate de calitate/conformitate Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 2500,00 | ||
| Filtre de membrană de nitrat de celuloză, sterile | buc | 200 | Filtre de membrană de nitrat de celuloză, albe cu grila verde/negru d 50 mm, diametru pori -0,45 мкм, sterile, în ambalaj individual |
Ambalaj original
2 cutii a câte 100buc
Certificate de conformitate cu indicarea recuperării testate conform ISO 7704.
Certificate ce indică sterilitatea.
| Conform Ph Eur 0008 Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 2500,00 | ||
| Eprubete sterile, apirogene,10x75 mm in diametru | buc | 500 | P/u BET test Ph.Eur. 2.6.14,din sticla ,sterile, apirogene |
Certificat de calitate pe lot
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător | 10500,00 | ||
| Eprubete sterile, apirogene,13x100 mm in diametru | buc | 500 | P/u BET test Ph.Eur. 2.6.14,din sticla ,sterile, apirogene. Certificat de calitate pe lot |
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 11500,00 | ||
| Pipete Pasteur sterile, 3ml | buc | 100 | Capacitate nominală: 3 mL. |
Lungime: aproximativ 150–160 mm.
Sterile, de unică folosință,ambalate individual
Fabricate din polietilenă transparentă, de calitate medicală, sau material echivalent.
Pipetă flexibilă, cu bulb integrat.
Vârf fin pentru dozarea precisă a lichidelor.
Gradată sau negradată (în funcție de necesitățile laboratorului).
Compatibilă cu utilizarea în laboratoare de microbiologie și controlul calității medicamentelor.
Ambalate individual sau în ambalaj colectiv steril, conform cerințelor autorității contractante.
Produs nou, în ambalajul original al producătorului.
Fiecare lot va fi însoțit de certificat de conformitate și certificat de sterilitate.
| Termen de valabilitate la livrare: cel puțin 80% din termenul total de valabilitate. | 250,00 | |||
| Carduri Vitek ANC | cutie | 2 | Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. Cu certificat de calitate | 6000,00 |
| Saline Solution sterile 0,45% | cutie | 1 | Certificat de conformitate (1 cutie (3x500) 3 flacoane cate 500 ml) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător | 600,00 |
Filtru cu membrană de gelatină, steril, 3,0 µm, 47 mm (pachete de 50 buc)
| . | buc | 1000 | Conform Ph Eur.2.6.12.; 2.6.13; 2.6.1 |
Certificat de conformitate.
Filtrele de gelatină sterile, în combinație cu aparatele de prelevare a aerului MD8 (metoda filtrelor cu gelatină), filtre sterile, ambalate individual.
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 20000,00 | ||
| Sistem de filtrare sterilă | buc | 24 | Conform |
alate individual.
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 20000,00 | ||
| Sistem de filtrare sterilă | buc | 24 | Conform Ph. Eur 5.1.1 Pentru sterilizarea prin filtrare cu membrană ce se realizează prin trecerea produsului (soluțiiiilor, reactivelor mediilor lichide) printr-o membrană microporoasă (filtru cu membrană din polietersulfonă ) cu o dimensiune nominală a porilor de maximum 0,22 µm. |
Material sticla de colectare : polistiren
Capac superior: ABS
Gat central si capac: polipropilenaMembrana filtranta PES, microporasăTemperatura maxima : 45-50°C
Sterile, fara pirogenitati, ambalate individual
Modul de ambalare: Sterile înpachetate individual
Pachet format din 12 buc-24 buc
Diametru pori : 0.22 microni
Capacitatea pâlniei 1000 mlCapacitatea flaconului de colectare 1000 mlDiametru membrana: 90-95 mm
Construcție ușoară și cu pereți groși
Znururi mari pe capacul sticlei pentru înșurubare ușoară
Gât sticlei lat și ușor accesibil pentru turnare eficientă și uniformă
Gradațiile gravate asigură consistența
Pereții laterali și gulerul ergonomici simplifică strângerea/slăbirea și reglarea
Conectorul de furtun proiectat pentru furtunuri de diferite diametre Apirogene și să nu conțină substanțe citotoxice.
Cerificat de conformitate
Certificate ce confirmă sterilitatea recipientelor ambalte individual
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 13000,00 | ||
| Botosei/bahile | buc | 1000 | Conform CMP, ISO 17025 |
Cerificat de calitate
| 10 pachete (1000 buc=500 perechi) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 500,00 | |||
| Măști, triple chirurgicale pe elastic | buc | 500 | Conform CMP, ISO 17025. Cerificat de calitate Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1300,00 |
Indicator biologic
Geobacillus stearothermophilus
| ATCC 9372 | fiole | 100 | Conform Ph. Eur. 5.1.2. Pentru controlul biologic al sterilizării cu aburi. Concentrația sporilor în fiola 106 Cu certificate de calitate |
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 3000,00 |
Indicatori chimici pentru sterilizarera cu aburi
| 110-1320C 15 min, interni/externi | buc | 1000 | Indicatori chimici interni/externi pentru sterilizare cu abur |
Tip produs: indicatori chimici pentru monitorizarea sterilizării cu abur în autoclav.
Clasificare: indicatori chimici interni și externi.
Indicatorii interni: destinați introducerii în interiorul pachetelor, seturilor sau containerelor de sterilizare pentru confirmarea pătrunderii agentului de sterilizare.
Indicatorii externi: destinați aplicării pe exteriorul pachetelor de sterilizare pentru confirmarea expunerii la procesul de sterilizare.
Metodă de sterilizare monitorizată: ab
tului de sterilizare.
Indicatorii externi: destinați aplicării pe exteriorul pachetelor de sterilizare pentru confirmarea expunerii la procesul de sterilizare.
Metodă de sterilizare monitorizată: abur saturat sub presiune (autoclav).
Domeniu de utilizare: 110–132 °C, timp de expunere 15 minute.
Schimbare vizuală ireversibilă a culorii după atingerea parametrilor de sterilizare.
Rezultat ușor de interpretat, cu zonă de referință pentru confirmarea schimbării corecte.
Conformitate: ISO 11140-1 sau standard echivalent.
Ambalare: conform configurației producătorului.
Fiecare ambalaj trebuie să conțină: denumirea produsului; tipul indicatorului (intern/extern);
numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
| Certificat de conformitate. Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1200,00 | |||
| Indicatori chimici pentru sterilizarera cu aburi 121°C 15 min | buc | 2000 | Indicatori chimici pentru sterilizarea cu aburi interni/externi. Care arată schimbarea culorii la atingerea nivelului de presiune şi temperatură. Conform ISO 11140-1:2014. Clasa a 4-a. Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. Cu certificat de conformitate. | 2200,00 |
Dezinfectant lichid pentru suprafețe,
pe bază de alcool, cu amine și
guanidine, gata de utilizare,
pentru dezinfecția suprafețelor
| din laborator | L | 5 | Cu substanțe active aminele și guanidine. |
Nu trebuie să deterioreze suprafețele tratate (plastic, metal, inox, sticlă, suprafețe de laborator).
Nu trebuie să lase reziduuri corozive sau urme după utilizare.
Compatibil cu utilizarea în laboratoare de microbiologie și zone cu cerințe de igienă ridicată.
Ambalaj original, sigilat, prevăzut cu etichetă care conține: denumirea produsului; compoziția/substanțele active; numărul lotului; data fabricației; termenul de valabilitate; condițiile de depozitare.
Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. Certificat de conformitate.
Certificat de conformitate emis de producător/furnizor; Aviz sanitar
Fișă tehnică a produsului; Fișă cu date de securitate
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 2300,00 | ||
| Dezinfectant p/u suprafete pe baza de clor | L | 5 | Dezinfectant lichid pentru dezinfecția suprafețelor din laborator, pe bază de compuși clorigeni. |
Dezinfecția suprafețelor de lucru, mobilierului, echipamentelor și altor suprafețe compatibile din secția microbiologie.
Soluție concentrată
Substanță activă: compuși eliberatori de clor activ (de exemplu hipoclorit de sodiu sau echivalent).
Conținut de clor activ: conform specificației producătorului.
Volum ambalaj: recipient de 1 Lsau 5L. Cantitate solicitată: 5 L.
Spectru de acțiune: bactericid; fungicid/levuricid;
activitate virucidă,
inut de clor activ: conform specificației producătorului.
Volum ambalaj: recipient de 1 Lsau 5L. Cantitate solicitată: 5 L.
Spectru de acțiune: bactericid; fungicid/levuricid;
activitate virucidă, conform datelor producătorului.
Ambalaj original, sigilat, cu etichetă care conține:
denumirea produsului; substanța activă; concentrația; numărul lotului; data expirării; condițiile de depozitare.
Certificat de conformitate emis de producător/furnizor; Aviz sanitar
Fișă tehnică a produsului; Fișă cu date de securitate
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 2300,00 |
Gel pentru dezinfectarea
și spălarea mâinilor de 1L
| cu pulverizator din plastic | buc | 20 | Gel pentru dezinfecția și spălarea mâinilor, gata de utilizare, cu conținut de alcool de 70%, destinat igienei mâinilor în laboratoare. Produsul trebuie să fie prezentat în recipiente din plastic de 1 L cu pulverizator/pompă de dozare, să aibă acțiune bactericidă, fungicidă/levuricidă și virucidă conform specificațiilor producătorului, să se usuce rapid și să nu necesite clătire după utilizare. Recipientele trebuie să fie etichetate cu denumirea produsului, concentrația alcoolului, numărul lotului și termenul de valabilitate. Produsul trebuie să fie însoțit de certificat de conformitate, fișă tehnică și fișă cu date de securitate. |
| Termenul de valabilitate la momentul livrării va fi de minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 6500,00 |
Prefiltru din polipropilenă,
| hidrofob, 5,0 µm, 47 mm | buc | 500 | Prefiltre din fibră de sticlă , hydrophile, nesterile, cu lianț acrilic |
Certificat de conformitate.
| Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător | 1000,00 |
Cerc de cauciuc p/u autoclav
| NUVE OT 90L | buc | 2 | Garnitură de etanșare pentru autoclav. |
Compatibilitate: autoclav NÜVE OT 90L) sau echivalent perfect compatibil.
Material: cauciuc siliconic rezistent la temperaturi înalte și abur sub presiune.
Rezistență la sterilizare repetată la 105–135°C.
Asigură etanșarea completă a camerei de sterilizare, fără pierderi de presiune sau abur.
Piesă de schimb originală NÜVE sau echivalentă, complet compatibilă din punct de vedere dimensional și funcțional.
| Certificat de conformitate la livrare. | 2700,00 |
Solutie sterilă sterilă
| neutralizanta lichida în fl.100ml | flacoane | 30 | Produs destinat utilizării în laborator pentru control microbiologic, conform cerințelor Ph. Eur. 2.6.12, Ph. Eur. 2.6.13 și Ph. Eur. 2.6.1, după caz. |
Produsul trebuie să corespundă cerințelor de calitate și performanță declarate de producător.
Ambalaj: flacoane originale ale producătorului, sigilate, cu etichetă care să conțină: denumirea produsului; numărul lotului; data fabricației (după caz); termenul de valabilitate; condițiile de păstrare.
Certificat de analiză emis de producător pentru fiecare lot livrat;
Certificat de
enumirea produsului; numărul lotului; data fabricației (după caz); termenul de valabilitate; condițiile de păstrare.
Certificat de analiză emis de producător pentru fiecare lot livrat;
Certificat de conformitate;
Instrucțiuni de utilizare Fișa cu date de securitate pentru soluții/reactivi
Сertificat emis de producător care confirmă stabilitatea și termenul de valabilitate declarat al produsului.
| Termenul de valabilitate la momentul livrării trebuie să fie de minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 3800,00 |
Placi de contact tip RODAC
| sterile cu diametru 55 mm | buc | 1000 | Plăci Petri tip RODAC sterile (Replicate Organism Detection and Counting) pentru prelevarea probelor microbiologice de pe suprafețe. |
Diametru: 55 mm (± 2 mm).
Sterile, de unică folosință. Fără mediu de cultură. Sterilizate printr-o metodă validată
Fabricate din polistiren transparent de calitate înaltă sau material echivalent, inert din punct de vedere biologic.
Suprafață de contact plană, destinată prelevării probelor microbiologice de pe suprafețe.
Capac cu închidere sigură, care asigură protecția împotriva contaminării în timpul manipulării.
Ambalate steril individual sau a câte 10–20 bucăți, care asigură menținerea sterilității până la deschidere.
Fiecare ambalaj trebuie să fie inscripționat cu denumirea produsului, numărul lotului, metoda de sterilizare, data fabricației (după caz) și data expirării.
Termen de valabilitate la livrare: minimum 80% din termenul total declarat de producător.
Produsele trebuie să fie livrate în ambalajul original al producătorului.
Certificat de calitate/ certificat de analiză) care confirmă sterilitatea lotului livrat.
| Fiecare lot trebuie să fie identificabil prin numărul lotului, pentru asigurarea trasabilității | 4500,00 | |||
| Placi petri sterile cu diametru 90mm | buc | 6000 | Conform Ph Eur.2.6.12.; 2.6.13. ; 2.6.1. ; 2.7.2 Certificat de conformitate Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 11000,00 |
Anse–spatule sterile de unică folosință tip „L”
| (L-shaped spreaders). | buc | 200 | Utilizare în laboratoare microbiologice pentru distribuirea uniformă a suspensiilor microbiene pe suprafața mediilor de cultură solide (agar), în cadrul analizelor microbiologice și monitorizării |
Material: plastic inert (polistiren, polipropilenă sau echivalent), netoxic, fără efect inhibitor asupra microorganismelor.
Suprafață de contact netedă, proiectată pentru dispersie uniformă a inoculului.
Sterile, de unică folosință și fără particule.
Fără margini ascuțite care pot deteriora suprafața agarului.
Ambalate individual, sterile. Ambalaj care menține integritatea sterilității până la utilizare.
Etichetare cu: denumire produs, tip (L-spreader), lot, data expirării, metodă de sterilizare. Sterilizare validată
Certificat de analiză / conformitate și certificat de sterilitate pentru fiecare lot.
Termen de valabilitate la livrare:
L-spreader), lot, data expirării, metodă de sterilizare. Sterilizare validată
Certificat de analiză / conformitate și certificat de sterilitate pentru fiecare lot.
| Termen de valabilitate la livrare: minimum 12 luni sau ≥80% din termenul total stabilit de producător. | 1000,00 |
Ansă microbiologică
| sterilă, 1 µL | buc | 500 | Ansă sterilă microbiologică calibrată pentru transferul unui volum de 1 µL. |
Sterilă, de unică folosință.
Fabricată din material plastic inert (polistiren, polipropilenă sau echivalent).
Calibrare precisă pentru transferul volumului nominal.
Mâner ergonomic, rigid, care permite manipularea facilă.
Suprafață netedă, fără bavuri sau defecte de fabricație.
Compatibilă cu mediile de cultură microbiologice uzuale.
Ambalată individual steril sau în ambalaj colectiv steril care menține sterilitatea până la utilizare.
Etichetată cu denumirea produsului, numărul lotului și data expirării.
Termen de valabilitate la livrare: minimum 80% din termenul total declarat de producător.
Însoțită de declarație de conformitate și certificat de calitate și sterilitate.
| Certificat de calitate conformitate | 1200,00 |
Ansă microbiologică sterilă,
| 10 µL | buc | 500 | Ansă sterila microbiologică calibrată pentru transferul unui volum de 10 µL. |
Sterilă, de unică folosință.
Fabricată din material plastic inert (polistiren, polipropilenă sau echivalent).
Calibrare precisă pentru transferul volumului nominal.
Mâner ergonomic, rigid, care permite manipularea facilă.
Suprafață netedă, fără bavuri sau defecte de fabricație.
Compatibilă cu mediile de cultură microbiologice uzuale.
Ambalată individual steril sau în ambalaj colectiv steril care menține sterilitatea până la utilizare.
Etichetată cu denumirea produsului, numărul lotului și data expirării.
Termen de valabilitate la livrare: minimum 80% din termenul total declarat de producător.
Însoțită de declarație de conformitate și certificat de calitate și sterilitate
| Certificat de calitate /conformitate | 1500,00 |
Termometre din sticlă cu lichid
| pentru autoclav și sterilizator | buc | 5 | Termometru din sticlă cu lichid pentru autoclav și sterilizator, destinat măsurării temperaturii în procesele de sterilizare, cu diapazon de măsurare 0–250°C, valoarea diviziunii scalei de 1,0 °C și acuratețe de ±1 °C. |
Termometrul trebuie să fie rezistent la temperaturi ridicate, să permită citirea clară a valorii temperaturii și să fie livrat cu Certificat de etalonare
| emis de laborator acreditat conform ISO 17025 Certificat de calitate/conformitate | 5000,00 |
Filtre nesterile din
| celuloză pură de bumbac | cut | 1 | Filtre nesterile din celuloză pură de bumbac, discuri cu diametru 50mm destinate utilizării în laborator pentru filtrare și pregătirea probelor. |
Filtrele trebuie să fie fabricate din celuloză de bumbac de înaltă puritate, fără adaosuri, reziduuri sau substanțe care pot influența rezultatele analizelor.
Cutie cu 100 bucăți.
Fiecare ambalaj trebuie să fie etichetat cu denumirea produsului, n
bumbac de înaltă puritate, fără adaosuri, reziduuri sau substanțe care pot influența rezultatele analizelor.
Cutie cu 100 bucăți.
Fiecare ambalaj trebuie să fie etichetat cu denumirea produsului, numărul lotului și informații privind producătorul.
Cu certificat de calitate/conformitate emis de producător
| . Termenul de valabilitate la momentul livrării va fi minimum 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător | 2000,00 | ||
| Halate medicale de unică folosința XL | buc | 100 | Material: material nețesut din 100% polipropilenă (PP) sau SMS, destinat utilizării medicale. |
Mâneci lungi prevăzute cu manșete elastice.
Închidere prin legături la gât și talie, pentru ajustare sigură sau capse
. Nesteril. Rezistent la rupere și permeabil la aer, oferind confort în timpul purtării.
Destinat protecției personalului și a îmbrăcămintei împotriva contaminării ușoare în activități de laborator și medicale.
| Ambalare: individuală sau în pachete, conform producătorului. Certificat de conformitate la livrare.Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 3600,00 |
Halate de unică folosință
| sterile marima L | buc | 30 | Halat de unică folosință, steril. |
Destinat utilizării în laboratoare de microbiologie și controlul calității medicamentelor.
Fabricat din material nețesut (SMS, SPP sau material echivalent), rezistent la rupere și cu permeabilitate redusă la lichide.
Sterilizat printr-o metodă validată (oxid de etilenă, iradiere gamma sau metodă echivalentă).
Mâneci lungi cu manșete elastice sau tricotate.
Închidere la spate prin șnururi sau sistem echivalent de fixare.
Guler confortabil, care asigură acoperirea corespunzătoare.
Lungime suficientă pentru a acoperi corpul până la nivelul genunchilor sau mai jos.
Mărime: universală sau ( L).
Ambalat individual, în ambalaj steril, inscripționat cu numărul lotului, data sterilizării și data expirării.
| Termenul de valabilitate, la data livrării, va constitui minimum 80% din termenul total de valabilitate stabilit de producător. | 1250,00 |
Halate de unică folosință
| sterile marima XL | buc | 30 | Halat de unică folosință, steril. |
Destinat utilizării în laboratoare de microbiologie și controlul calității medicamentelor.
Fabricat din material nețesut (SMS, SPP sau material echivalent), rezistent la rupere și cu permeabilitate redusă la lichide.
Sterilizat printr-o metodă validată (oxid de etilenă, iradiere gamma sau metodă echivalentă).
Mâneci lungi cu manșete elastice sau tricotate.
Închidere la spate prin șnururi sau sistem echivalent de fixare.
Guler confortabil, care asigură acoperirea corespunzătoare.
Lungime suficientă pentru a acoperi corpul până la nivelul genunchilor sau mai jos.
Mărime: universală sau ( XL).
Ambalat individual, în ambalaj steril, inscripționat cu numărul lotului, data sterilizării și data expirării.
Termenul de valabilitate, la data livrării, va constitui minimum 80% din termenul total de
mbalat individual, în ambalaj steril, inscripționat cu numărul lotului, data sterilizării și data expirării.
| Termenul de valabilitate, la data livrării, va constitui minimum 80% din termenul total de valabilitate stabilit de producător. | 1250,00 |
Combinizon de protecție steril, de unică folosință, cu glugă
| Marimea M | buc | 25 | Combinizon integral de protecție cu glugă, steril, de unică folosință. |
Destinat utilizării în zone curate de clasa B, în conformitate cu cerințele EU GMP – Anexa 1.
Confecționat din material cu emisii reduse de particule, permeabil la aer și rezistent la penetrarea particulelor și a stropilor.
Material antistatic și cu nivel redus de desprindere a fibrelor.
Sterilizat printr-o metodă validată (iradiere gamma, oxid de etilenă sau metodă echivalentă).
Prevăzut cu glugă integrată, care asigură acoperirea completă a capului și compatibilitatea cu masca și ochelarii de protecție.
Fermoar frontal acoperit cu clapetă de protecție.
Manșete elastice sau tricotate la mâneci.
Elastic la glezne și în talie pentru o etanșare corespunzătoare.
Fără buzunare exterioare și fără elemente care pot genera particule.
Ambalat individual, în ambalaj steril.
Mărimea M.
| Termenul de valabilitate, la data livrării, va constitui minimum 80% din termenul total de valabilitate stabilit de producător. | 5125,00 |
Combinizon de protecție steril, de unică folosință, cu glugă
| Marimea L | buc | 25 | Combinizon integral de protecție cu glugă, steril, de unică folosință. |
Destinat utilizării în zone curate de clasa B, în conformitate cu cerințele EU GMP – Anexa 1.
Confecționat din material cu emisii reduse de particule, permeabil la aer și rezistent la penetrarea particulelor și a stropilor.
Material antistatic și cu nivel redus de desprindere a fibrelor.
Sterilizat printr-o metodă validată (iradiere gamma, oxid de etilenă sau metodă echivalentă).
Prevăzut cu glugă integrată, care asigură acoperirea completă a capului și compatibilitatea cu masca și ochelarii de protecție.
Fermoar frontal acoperit cu clapetă de protecție.
Manșete elastice sau tricotate la mâneci.
Elastic la glezne și în talie pentru o etanșare corespunzătoare.
Fără buzunare exterioare și fără elemente care pot genera particule.
Ambalat individual, în ambalaj steril.
Mărimea L.
| Termenul de valabilitate, la data livrării, va constitui minimum 80% din termenul total de valabilitate stabilit de producător. | 5125,00 |
Combinizon de protecție steril, de unică folosință, cu glugă,
| Marimea XL | buc | 25 | Combinizon integral de protecție cu glugă, steril, de unică folosință. |
Destinat utilizării în zone curate de clasa B, în conformitate cu cerințele EU GMP – Anexa 1.
Confecționat din material cu emisii reduse de particule, permeabil la aer și rezistent la penetrarea particulelor și a stropilor.
Material antistatic și cu nivel redus de desprindere a fibrelor.
Sterilizat printr-o metodă validată (iradiere gamma, oxid de etilenă sau metodă echivalentă).
Prevăzut cu glugă integrată, care asigură acope
al antistatic și cu nivel redus de desprindere a fibrelor.
Sterilizat printr-o metodă validată (iradiere gamma, oxid de etilenă sau metodă echivalentă).
Prevăzut cu glugă integrată, care asigură acoperirea completă a capului și compatibilitatea cu masca și ochelarii de protecție.
Fermoar frontal acoperit cu clapetă de protecție.
Manșete elastice sau tricotate la mâneci.
Elastic la glezne și în talie pentru o etanșare corespunzătoare.
Fără buzunare exterioare și fără elemente care pot genera particule.
Ambalat individual, în ambalaj steril.
Mărimea XL.
| Termenul de valabilitate, la data livrării, va constitui minimum 80% din termenul total de valabilitate stabilit de producător. | 5125,00 | ||
| Ulei de imersie tip A | fl | 1 | Utilizat pentru microscopie optică în lumină transmisă, destinat utilizării cu obiective 100× oil immersion. |
ulei de imersie tip A (standard microscopie optică)
Transmitanță optică (400–700 nm): minimum 95%
Aspect: lichid limpede, incolor sau slab gălbui
Fluorescență proprie: absentă sau neglijabilă
Compoziție: ulei mineral/sintetic rafinat, hidrocarburi saturate
fără particule în suspensie sau impurități vizibile
conținut de impurități metalice: ≤ 10 ppm
reziduuri după evaporare: ≤ 0.01%
stabil chimic, necoroziv, neagresiv pentru sticlă optică
insolubil în apă și alcool
compatibil cu obiective microscopice 100× oil immersion
compatibil cu sisteme de microscopie în lumină transmisă
utilizabil în microscopie optică standard de laborator
ambalare în flacoane de 100 ml ambalaj etanș, rezistent la scurgeri și contaminare
etichetare cu: denumire produs, lot, data fabricației
fișă tehnică (datasheet) a producătorului
certificat de calitate / conformitate
| Termenul de valabilitate, la data livrării, va constitui minimum 80% din termenul total de valabilitate stabilit de producător. | 200,00 | ||
| Elctrod METLER TOLEDO InLAB Routine Pro cu cablul compatibil cu pH-metru 3200P Seven Direct pH 20 | buc | 2 | Electrod combinat pentru determinarea pH-ului în aplicații de laborator. |
Compatibil cu pH-metrul SevenDirect S20
Conector și cablu compatibile cu pH-metrul utilizat în laborator.
Lungimea cablului: 0,5 m -1 m.
Domeniu de măsurare: pH 0–14.
Interval de temperatură de funcționare: 0–100 °C .
Diafragmă cu întreținere redusă, adecvată pentru utilizare de rutină.
Sistem de referință cu electrolit gel sau lichid, conform specificațiilor producătorului.
Corp din sticlă sau alt material cu performanțe echivalente, rezistent la utilizarea în laborator.
Timp de răspuns rapid și stabilitate ridicată a măsurătorilor.
Electrodul se livrează complet echipat, gata de utilizare, inclusiv cu capac de protecție și soluție de păstrare).
Se acceptă produsul Mettler Toledo sau echivalent compatibil cu dovezi prezentate de producător și cu condiția asigurării compatibilității complete (electrice, mecanice și funcționale) cu pH-metrul SevenDirect S20, fără a necesita adaptoare sau modificări suplimentare.
Produs în ambalajul original al producător
igurării compatibilității complete (electrice, mecanice și funcționale) cu pH-metrul SevenDirect S20, fără a necesita adaptoare sau modificări suplimentare.
Produs în ambalajul original al producătorului.
Însoțit de certificat de conformitate și instrucțiuni de utilizare.
| Garanție de minimum 12 luni. | 11000,00 | ||
| Lampă UV-C 25Wpentru cabinet de siguranță biologică Clasa II Tip A2 | buc | 4 | Lampă UV-C 25Wpentru cabinet de siguranță biologică Clasa II Tip A2 HF Safe-900 LC sau echivalent |
Tub fluorescent bactericit UV-C.
Putere nominală: 25 W.
Lungime totală: 435 mm (acceptată pentru compatibilitate cu echipamentul existent; lungimea nominală aprox. 435-437 mm).
Diametru tub: T8 (Ø 25-26 mm).
Soclu: G13, cu doi pini la fiecare capăt.
Putere radiată UV-C: minimum 25 W la 100 ore de funcționare.
Durată nominală de viață: minimum 9.000 ore,
Alimentare: compatibilă cu balastul și instalația electrică originală a cabinetului de siguranță biologică.
Conținut de mercur: conform reglementărilor europene aplicabile.
Produsul trebuie să fie compatibil 100% cu cabinetul de siguranță biologică Clasa II Tip A2 HF Safe-900 LC, fără modificări constructive, electrice sau mecanice ale echipamentului.
Se acceptă produse PHILIPS TUV 25W/G25 T8 sau echivalent, cu performanțe tehnice egale sau superioare.
Fișă tehnică a produsului.
Declarație de conformitate CE.
Certificat de garanție.
Confirmarea în scris a compatibilității cu cabinetul HF Safe-900 LC.
Catalog sau document oficial al producătorului din care să rezulte caracteristicile tehnice ofertate.
Criteriul de echivalență
Un produs este considerat echivalent dacă îndeplinește toate cerințele tehnice minime privind puterea, dimensiunile, tipul soclului, lungimea de undă UV-C, compatibilitatea cu cabinetul de siguranță biologică HF Safe-900 LC.
| Ofertantul va prezenta fișa tehnică, declarația de conformitate și va garanta compatibilitatea cu echipamentul indicat | 3800,00 | ||
| Lampă UV-C bactericidă pentru hotă cu flux laminar BBC-V1300 | buc | 2 | Tip lampă: UV-C germicidă, tubulară T8; |
Putere nominală: 30 W;
Lungime lampă: aproximativ 895–900 mm (90 cm);
Diametru tub: 25-26 mm (T8);
Soclu: G13, cu doi pini;
Lungime de undă emisă: 253,7 nm (UV-C germicid);
Tip: No Ozone (fără producere de ozon);
Alimentare: compatibilă cu balastul existent al echipamentului;
Durată medie de viață: minimum 9.000 ore (preferabil ≥10.000 ore);
Material tub: sticlă cuarț sau sticlă specială pentru radiații UV-C;
Compatibilitate: hotă cu flux laminar BBC-V1300 sau echipament echivalent, fără modificări constructive;
Certificat de conformitate /calitate al lampii de durată.
Furnizorul va garanta compatibilitatea dimensională și electrică cu hota cu flux laminar BBC-V1300.
Se acceptă produse echivalente care îndeplinesc integral caracteristicile tehnice solicitate.
La livrare se vor prezenta fișa tehnică și declarația de conformitate.
Modelul BBC-V1300 utilizează o lampă UV de 30 W cu emisie la 253,7 nm, iar lămpile UV-C T8 de
acteristicile tehnice solicitate.
La livrare se vor prezenta fișa tehnică și declarația de conformitate.
Modelul BBC-V1300 utilizează o lampă UV de 30 W cu emisie la 253,7 nm, iar lămpile UV-C T8 de 30 W compatibile au, în mod uzual, o lungime de aproximativ 895 mm și soclu G13.
| Ofertantul va prezenta fișa tehnică, declarația de conformitate și va garanta compatibilitatea cu echipamentul indicat | 1300,00 | ||
| Lampa UV compatibilă cu hota cu flux laminar LAMIL Plus 10 | buc | 2 | Lampa UV tip PHILIPS TUV 30W /G30 T8 luncimea 90 cm (Hg) sau echivalent compatibil cu hota cuflux laminar LAMIL Plus 10 |
Tip lampă: tubulară bactericită UV-C T8;
Putere nominală: 30 W;
Lungime: 890-900 mm ;
Diametru tub: 26 mm (T8);
Soclu: G13, cu doi pini;
Lungime de undă UV-C: 253,7 nm;
Putere radiantă UV-C: minimum 12 W;
Alimentare: compatibilă cu balast electromagnetic sau electronic corespunzător lămpilor T8 de 30 W;
Durată medie de viață: minimum 8.000 ore (preferabil ≥9.000 ore);
Conținut de mercur (Hg): conform specificațiilor producătorului și legislației aplicabile;
Compatibilitate: 100% compatibilă dimensional și electric cu hota cu flux laminar LAMIL Plus 10, fără modificări constructive;
Marcaj CE și declarație de conformitate.
Se acceptă produse echivalente, cu condiția îndeplinirii tuturor caracteristicilor tehnice minime solicitate.
Furnizorul va prezenta fișa tehnică a produsului și va garanta compatibilitatea cu hota cu flux laminar LAMIL Plus 10.
Produsul trebuie să fie destinat utilizării în echipamente de dezinfecție și sterilizare cu radiații UV-C. Specificațiile uzuale pentru lampa TUV 30W/G30 T8 includ soclu G13, lungime de aproximativ 900 mm, emisie la 253,7 nm și durată de viață de circa 9.000 de ore
| Ofertantul va prezenta fișa tehnică, declarația de conformitate și va garanta compatibilitatea cu echipamentul indicat | 1800,00 | ||
| Lampa UV compatibilă cu hota cu flux laminar LAMIL 10 | buc | 2 | Lampa UV tip PHILIPS TUV 30W /G30 T8 luncimea 90 cm (Hg) sau echivalent compatibil cu hota cuflux laminar LAMIL 10 |
Tip lampă: tubulară bactericidă UV-C, T8;
Putere nominală: 30 W;
Lungime: 890 mm ;
Diametru tub: 26 mm (T8);
Soclu: G13, dublu pin;
Lungime de undă UV-C: 253,7 nm;
Putere radiantă UV-C: minimum 12 W;
Tensiune nominală: compatibilă cu balastul existent al echipamentului;
Durată nominală de viață: minimum 8.000 ore;
Conținut de mercur (Hg): conform specificațiilor producătorului și legislației în vigoare;
Compatibilitate: compatibilă dimensional și electric cu hota cu flux laminar LAMIL 10, fără modificări constructive;
Produs nou, original sau echivalent;
Marcaj CE și declarație de conformitate.
Se acceptă produse echivalente, cu condiția respectării tuturor caracteristicilor tehnice minime solicitate.
Ofertantul va prezenta fișa tehnică a produsului și declarația de conformitate.
Furnizorul va garanta compatibilitatea cu hota cu flux laminar LAMIL 10.
Lampa de referință PHILIPS TUV 30W/G30 T8 are, în mod uzual
prezenta fișa tehnică a produsului și declarația de conformitate.
Furnizorul va garanta compatibilitatea cu hota cu flux laminar LAMIL 10.
Lampa de referință PHILIPS TUV 30W/G30 T8 are, în mod uzual, soclu G13, putere de 30 W, emisie UV-C la 253,7 nm, conținut redus de mercur (~2 mg), putere radiantă UV-C de aproximativ 12,3 W și durată nominală de viață de aproximativ 9.000 ore
| Ofertantul va prezenta fișa tehnică, declarația de conformitate și va garanta compatibilitatea cu echipamentul indicat | 1800,00 | ||
| Lampa UV 8W compatibilă cu PssBox 600 WD 07—0408 | buc | 20 | Lampa UV 8W PANLIGHT PL F 08T5 /OF T5 GERMICIDAL sau echivalent PssBox 600 WD 07—0408 |
Tip: lampă germicidă UV-C, tubulară T5;
Putere nominală: 8 W;
Lungime: 290 mm;
Diametru tub: T5 (16 mm);
Soclu: G5;
Lungime de undă UV-C: 253,7 nm;
Lampă cu vapori de mercur de joasă presiune (Hg);
Fără producere de ozon (No Ozone);
Durată nominală de viață: minimum 8.000 ore;
Compatibilă dimensional și electric cu echipamentul PSSBox 600 WD 07-0408, fără modificări constructive;
Marcaj CE și declarație de conformitate.
Se acceptă produse echivalente care îndeplinesc toate caracteristicile tehnice minime solicitate.
| Ofertantul va prezenta fișa tehnică, declarația de conformitate și va garanta compatibilitatea cu echipamentul indicat | 6000,00 | ||
| Lampă UV-C destinată lămpii UV portabile UVR-Mi. | buc | 1 | Lampă UV-C tip PHILIPS TUV 25W 1SL/25 sau echivalent compatibil, cod accesoriu BIOSSAN BS-000000-S09-UVlamp 25W, destinată lămpii UV portabile UVR-Mi. |
Tip: lampă germicidă UV-C, tubulară T8;
Putere nominală: 25 W;
Lungime: aproximativ 451,6 mm;
Diametru tub: 26 mm (T8);
Soclu: G13;
Lungime de undă UV-C: 253,7 nm;
Fără producere de ozon (No Ozone);
Putere radiantă UV-C: minimum 7 W;
Tensiune nominală: 48 V;
Curent nominal: 0,6 A;
Durată nominală de viață: minimum 9.000 ore;
Conținut de mercur (Hg): conform specificațiilor producătorului și legislației aplicabile;
Compatibilă 100% cu lampa UV portabilă UVR-Mi și accesoriul BS-000000-S09-UVlamp 25W, fără modificări constructive.
Cerințe suplimentare:
Se acceptă produse echivalente care respectă integral caracteristicile tehnice minime solicitate.
| Ofertantul va prezenta fișa tehnică, declarația de conformitate și va garanta compatibilitatea cu echipamentul indicat. | 1200,00 | ||
| Veselă de laborator din oțel inoxidabil pentru plită cu inducție | buc | 10 | Prepararea și încălzirea mediilor de cultură în |
cadrul Secției microbiologie.
Material: oțel inoxidabil de calitate, rezistent la coroziune și temperaturi înalte.
Compatibilă cu plite cu inducție.
Suprafață netedă, ușor de curățat și dezinfectat.
Prevăzută cu mânere ergonomice sau mâner lung, termoizolant.
Produse noi, fără defecte de fabricație.
Vas din oțel inoxidabil, capacitate 1,0 L, cu două mânere – 3 buc.
Vas din oțel inoxidabil, capacitate 3,0 L, cu două mânere – 2 buc.
Vas din oțel inoxidabil, capacitate 5,0 L, cu două mânere – 2 buc.
Vas din oțel inoxidabil cu mâner
te 1,0 L, cu două mânere – 3 buc.
Vas din oțel inoxidabil, capacitate 3,0 L, cu două mânere – 2 buc.
Vas din oțel inoxidabil, capacitate 5,0 L, cu două mânere – 2 buc.
| Vas din oțel inoxidabil cu mâner lung, compatibil cu plită cu inducție, capacitate 1–2 L – 3 buc | 9000,00 | ||
| Foarfecă de laborator din inox/otel inoxidabil | Buc. | 10 | Oțel inoxidabil de calitate medicală, rezistent la coroziune și la dezinfectanți. |
Lungime totală: 140–180 mm.
Lame: Drepte, bine ascuțite, cu tăiere precisă.
Mânere: Ergonomice, cu inele pentru utilizare confortabilă.
Finisaj: Mat sau lucios, fără bavuri sau defecte de fabricație.
Sterilizare: Compatibilă cu sterilizarea în autoclav la minimum 134°C sau 180°C
Reutilizabilă și rezistentă la cicluri repetate de sterilizare.
| Certificat de conformitate/de calitate | 1750,00 | ||
| Bisturiu din inox/otel inoxidabil | buc. | 10 | Bisturiu reutilizabil pentru laborator. |
Oțel inoxidabil de calitate medicală, rezistent la coroziune și la substanțe dezinfectante.
Mâner ergonomic, cu suprafață antiderapantă pentru o prindere sigură.
Compatibil cu sterilizarea în autoclav la minimum 134°C/ 180°C
Rezistent la cicluri repetate de sterilizare fără deteriorarea proprietăților funcționale.
| Certificat de conformitate/de calitate | 1750,00 |
Pensetă anatomică din
| inox/otel inoxidabil | buc. | 10 | Penseta din oțel inoxidabil de calitate medicală, rezistent la coroziune și la substanțe dezinfectante. |
Lungime: 140–160 mm.
Drept, fin, fără dinți (tip anatomic), cu aliniere precisă pentru manipularea delicată a probelor și materialelor.
Mâner cu striații sau altă suprafață antiderapantă pentru o utilizare sigură și confortabilă.
Mat sau lucios, fără bavuri, muchii ascuțite nefuncționale sau alte defecte de fabricație.
Compatibilă cu sterilizarea în autoclav la minimum 134°C/ 180°C și cu metodele uzuale de dezinfectare.
Rezistentă la cicluri repetate de sterilizare fără afectarea proprietăților funcționale.
| Certificat de conformitate/de calitate | 1750,00 | |||
| Mojare cu pistil din portelan | buc | 20 | Confecționat din porțelan de laborator, cu suprafață interioară mată pentru mărunțirea și omogenizarea eficientă a probelor. Diametrul mojarului: 10 cm (± 1 cm). Pistil compatibil cu dimensiunea mojarului, din același material. Rezistent la acțiunea substanțelor chimice utilizate în laborator și la sterilizare. Produsul va fi livrat în ambalajul original al producătorului, însoțit de certificat de conformitate. Termenul de valabilitate, dacă este aplicabil, sau garanția va fi conform condițiilor producătorului | 3800,00 |
| Recipient, coș din plastic cu pedală pentru colectatrea deșeurilor medicale 10 L | buc | 10 | Recipient/coș PVC pentru colectarea deșeurilor medicale infecțioase și periculoase – destinat utilizării în laboratoare de microbiologie pentru colectarea zilnică a deșeurilor cu potențial infecțios, seringi, lame/bisturie, pipete și alte deșeuri mici rezultate din activitatea de laborator. |
Recipientul va fi confecționat din materia
ie pentru colectarea zilnică a deșeurilor cu potențial infecțios, seringi, lame/bisturie, pipete și alte deșeuri mici rezultate din activitatea de laborator.
Recipientul va fi confecționat din material plastic rezistent (PVC sau material echivalent), prevăzut cu pedală pentru deschiderea capacului fără contact manual, capac etanș, mâner pentru transport și suport pentru fixarea sacului/pachetului de colectare.
Caracteristici tehnice:
Volum: 10 L;
Culoare: galbenă;
Prevăzut cu pictogramă internațională „Pericol biologic” (Biohazard);
Ușor de curățat și dezinfectat;
Stabil și rezistent la utilizare zilnică în condiții de laborator.
| Produsul va fi livrat în ambalajul original al producătorului și va fi însoțit de documentație tehnică/certificat de conformitate. | 4000,00 | ||
| Cutie deseuri medicale (7,5 litri) împreună cu sac galben deseuri + sigiliu sac | buc | 100 | Caracteristici tehnice: |
Capacitate: 7,5 litri;
Prevăzut cu sac de colectare de culoare galbenă sau sistem de colectare echivalent;
Recipientul va fi inscripționat cu mențiunea „Deșeuri medicale periculoase – infecțioase” și simbolul internațional „Pericol biologic (Biohazard)”;
Recipientul va fi destinat colectării deșeurilor medicale periculoase provenite din activitatea microbiologică;
Construcție rezistentă, sigură pentru manipulare și transport;
Produs de unică folosință sau conform specificațiilor producătorului.
| Produsul va fi livrat în ambalajul original al producătorului și va fi însoțit de documentație tehnică/certificat de conformitate. Condițiile de utilizare, manipulare și eliminare vor fi conform recomandărilor producătorului și cerințelor aplicabile pentru gestionarea deșeurilor medicale. | 600,00 |
Cosuri inox pentru deseuri medicale
| 8-12 L | buc | 5 | Recipient/coș pentru colectarea deșeurilor medicale infecțioase din oțel inoxidabil – destinat utilizării în spații medicale și laboratoare de microbiologie pentru colectarea temporară a deșeurilor rezultate din activitatea de laborator. |
Caracteristici tehnice:
Confecționat din oțel inoxidabil AISI 410 sau material echivalent, rezistent la coroziune și la procedurile de curățare și dezinfecție;
Prevăzut cu capac cu deschidere prinpedală, pentru evitarea contactului manual și reducerea riscului de contaminare;
Prevăzut cu găleată interioară detașabilă din material plastic, pentru colectarea și evacuarea facilă a deșeurilor;
Capacitate: 8–12 litri (sau echivalent);
Destinat colectării deșeurilor medicale infecțioase rezultate din activitatea microbiologică;
Ușor de curățat și dezinfectat;
Stabil și rezistent pentru utilizare zilnică în condiții de laborator.
| Produsul va fi livrat în ambalajul original al producătorului și va fi însoțit de documentație tehnică/certificat de conformitate | 2500,00 |
Heparină sodică BRP/CRS
(standard de referință oficial,
| EDQM). | fiole | 2 | Standard biologic oficial de referință, destinat determinării activității heparinei conform Farmacopeei Europene, cap. 2.7.5 – Assay of Heparin. Preparat lichi |
referință oficial,
| EDQM). | fiole | 2 | Standard biologic oficial de referință, destinat determinării activității heparinei conform Farmacopeei Europene, cap. 2.7.5 – Assay of Heparin. Preparat lichid, furnizat în fiole cu volum de aproximativ 1,1 mL/fiolă, calibrat în Unități Internaționale (UI) și însoțit de certificat oficial de analiză (CoA). |
Produsul va fi livrat în ambalajul original al producătorului și transportat în condițiile de temperatură și manipulare recomandate de producător,
astfel încât să fie menținută integritatea și stabilitatea standardului pe durata transportului.
La momentul livrării, termenul de valabilitate
| va fi de minimum 80% din termenul total de valabilitate stabilit de producător. | 4200,00 | |||
| 4-isobutylacetophenone | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material (100 mg) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 4400,00 |
| Methyl 3,4,5-Trimethoxybenzoate (Impurily B trimebutin | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material. Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător | 1800,00 |
| Cisplatin CRS | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material (batch.7, 100 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător | 1800,00 |
| Cisplatin impurity A CRS | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch.4, 15 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Cisplatin impurity B CRS | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material (batch.4, 15 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Cyanocobalamin for system suitability CRS | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material (batch.2, 15 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Cyanocobalamin for peak identification CRS | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material (batch.2, 15 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Tranexamic acid CRS | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material (batch.6, 20 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Tranexamic acid impurity C CRS | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material (batch.2, 10 mg, +5 | |
| din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 | |||
| Tranexamic acid impurity C CRS | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material (batch.2, 10 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Quercetin dihydrate | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material (batch 4, 25 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Succinic acid CRS | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material (batch 1, 20 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Salbutamol sulfate for system suitability (for peak identification) | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 1, 20 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Myoglobin from equine heart | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, 250 mg Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 2450,00 |
| Salbutamol ketone impurity (Salbutamol imp J) | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 4, 0.45 µG, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Acid zolendronic | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Acid zolendronic imp.A | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Imidazole CRS | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material (batch 3, 60 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| 2-(1-H-imidazol-1-il)acetic acid) | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Benzalconiu chloride sol. 50% | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Xylometazoline hydrochloride | buc | 1 | Standard de referință Conform | |
| enul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 | |||
| Xylometazoline hydrochloride | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 4, 100 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Methylparahydroxybenzoate | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 5, 150 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Benzilnicotinat (Benzylnicotinat) | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Propylparahydroxybenzoate | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, 150 mg Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 4650,00 |
| Paclitaxel CRS | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 4, 40 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Sodium alginat | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, 1g Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 5400,00 |
| Benzylnicotinat | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material 100 ml Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 2600,00 |
| 4-nitrobenzoic acid | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, 50 g Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 700,00 |
| 2,4-Dichlorobenzaldehyde | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, 50g Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 720,00 |
| Chloramphenicol | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 5, 110 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Betahistine HCL | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 3, 50 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| 2-vinylpiridina | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, 100 ml Terme | |
| ării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 | |||
| 2-vinylpiridina | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, 100 ml Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 900,00 |
| N-methyl-2-pyridin-2-yl-N-2-pyridin-2-yl-ethylethanamine trihydrocloride | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, 25 mg Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 4500,00 |
| Tranexamic acid impurity D | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 6, 20 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Cefoperazone imp. C | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Cefoperazone imp. A | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Cefoperazone dihydrate CRS | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 3, 110 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Cefoperazone sodium | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, 1g Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1700,00 |
| Tetrabutylammonium hydrogen sulfate ion pairing reagent | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. suitable for ion pair chromatography, 10 g Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 4200,00 |
| Bisoprolol for system suitability CRS | buc | 2 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 6, 1.003 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 3600,00 |
| Amphotericin B for peak identification | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 7, 10 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| ALPHA-TOCOPHERYL ACETATE | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 11, 500 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
Dimethyl sulfone
| reference material, (batch 11, 500 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 | |||
| Dimethyl sulfone | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material (5 g) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 900,00 |
| Levomenthol | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 4800,00 |
| Ursodiol | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, 500 mg Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 2900,00 |
| Moxifloxacin for peak identification | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 1, 10 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Methotrexate impurity D | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 5, 15 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Methotrexate impurity C | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 3, 10 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Methotrexate( impurity B, 4-aminofolic acid R) | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| 2,6-dimethylaniline (Lidocaine impurity A ) | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. 99%, CAS 87-62-7 Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 800,00 |
| Dexamethasone (impurity A) | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, 70 mg Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Dexamethasone sodium phosphate for peak identification | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 2, 10 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
| Timolol for system suitability | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 4, 5 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | |
| ă Conform Ph. Eur. Certified reference material, (batch 4, 5 mg, +5°C+/-3°C) Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 | |||
| Velpatasvir | buc | 1 | Standard de referință Conform Ph. Eur CRM Termenul de valabilitate, la momentul livrării, va fi minim 80% din termenul de valabilitate total stabilit de producător. | 1800,00 |
Coloană cromatografică Hypersil BDS C18 30*4,6mm,2,4 mkm cu set de protecție corespunzătoare cu coloana si 2 seturi de precoloane.
| Producător: Thermo Fisher Scientific | Buc | 1 | Coloană cromatografică Hypersil BDS C18 30*4,6mm,2,4 mkm cu set de protecție corespunzătoare cu coloanei si 2 seturi de precoloane. |
Pore Size: 130Å
Surface Area: 170 m2/g
Carbon load : 11%
pH range 2.0-9.0
mode:reversed phase
Endcapped: yes
| Clasificare USP: L 1 | 18000,00 |
Coloană cromatografică Zorbax SB-Phenyl 250*4,6 mm,5 µm cu set de protecție corespunzătoare cu coloana si seturi de precoloane.
| Producator: Agilent Technologies | Buc | 1 | Coloană cromatografică Agilent ZORBAX StableBond SB-Phenyl 4.6 x 250 mm, 5 µm cu set de protecție corespunzătoare cu coloana si seturi de precoloane. |
Pore Size: 80Å
pH range 1.0-8,0
Capacity: Phenyl-Reversed Phase
temp. limits: 60 C
Endcapped: Non-endcapped
| Clasificare USP: L11 | 25000,00 |
Coloană cromatografică TSKgel G2000SWXL, 125 Å Silica, 5 µm, 7.8 x 300 mm
cu set de protecție corespunzătoare cu coloana si seturi de precoloane.
| Producator:Tosoh Bioscience | Buc | 1 | Coloană cromatografică TSKgel G2000SWXL, 125 Å Silica, 5 µm, 7.8 x 300 mm set de protecție corespunzătoare cu coloana si seturi de precoloane. |
Pore Size: 125 Å
pH range 2.5 - 7.5
mode:Gel-Permeation (GPC/SEC)
temp.max.: 10 °C to 30 °C.
Endcapped: no
| Clasificare USP: L 20; L59 | 60000,00 |
Coloană cromatografică Nucleosil 1000-7 C18
250 × 4.0 mm 7 mkm cu set de protecție corespunzătoare cu coloana si seturi de precoloane.
| Producator: Macherey-Nagel | Buc | 1 | Coloană cromatografică Nucleosil 1000-7 C18 250 × 4.0 mm 7 mkm cu set de protecție corespunzătoare cu coloana si seturi de precoloane. |
Pore Size: 1000Å
Carbon load : 1 %
pH range 2.0-8.0
mode: reversed-phase
Endcapped: yes
| Clasificare USP: L1 | 18000,00 |
Coloană cromatografică Kinetex Phenyl-Hexyl 100 Å 150 *4.6 , 2.6 µm cu set de protecție corespunzătoare cu coloana si seturi de precoloane.
| Producator:Phenomex | Buc | 1 | Coloană cromatografică Kinetex Phenyl-Hexyl 100 Å 150 *4.6 , 2.6 µm corespunzătoare cu coloana si seturi de precoloane. |
Pore Size: 100Å
Suprafață Specifică: 200 m²/g.
Carbon load : 11%
pH range 2.0-8.0
Temperatură Maximă: 60 °C
Endcapped: yes
| Clasificare USP: L11 | 25000,00 |
unzătoare cu coloana si seturi de precoloane.
Pore Size: 100Å
Suprafață Specifică: 200 m²/g.
Carbon load : 11%
pH range 2.0-8.0
Temperatură Maximă: 60 °C
Endcapped: yes
| Clasificare USP: L11 | 25000,00 |
Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.