Lot anulat
CPV 34700000-4
Aeronave fără pilot (drone) multifuncțională pentru operațiuni de stropire, tratare, monitorizare și întreținere a vegetației forestiere
Valoarea lotului
1 266 666,66
MDL
Închisă
Lot anulat
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Câștigă prețul cel mai mic
Etapele procedurii
ora locală (Chișinău)
Clarificări
07.08 15:12→ 24.08 17:00
Depunere
24.08 17:00→ 17.09 17:00
întreruptă
Evaluare
fără date
Examinate
fără date
În această procedură nu se organizează licitație electronică
Lot anulat
Obiectul achiziției
1
1
Aeronave fără pilot (drone) multifuncțională pentru operațiuni de stropire, tratare, monitorizare și întreținere a vegetației forestiere
34700000-4
Aeronave şi nave spaţiale
Cantitate: 2 Bucata
Documentele achiziției
24
PDF
anunt_de _participare_tehnica_utilaje_drone_2026.pdf
Anunț de participare · 07.08.2026 15:12
PDF
caiet_de_sarcini_tehnica_utilaje_drone_2026.pdf
Specificații tehnice · 07.08.2026 15:12
PDF
documentatia_standard_tehnica speciala_moldsilva_drone_2026.pdf
Documentația de atribuire · 07.08.2026 15:12
PDF
duae_tehnica_si_utilaje_speciale_moldsilva_drone_2026.pdf
Clarificări · 07.08.2026 15:12
PDF
anunt_de _participare_tehnica_utilaje_drone_2026.pdf
Anunț de participare · 07.08.2026 15:12
PDF
caiet_de_sarcini_tehnica_utilaje_drone_2026.pdf
Specificații tehnice · 07.08.2026 15:12
PDF
documentatia_standard_tehnica speciala_moldsilva_drone_2026.pdf
Documentația de atribuire · 07.08.2026 15:12
PDF
duae_tehnica_si_utilaje_speciale_moldsilva_drone_2026.pdf
Clarificări · 07.08.2026 15:12
PDF
anunt_de _participare_tehnica_utilaje_drone_2026.pdf
Anunț de participare · 07.08.2026 15:12
PDF
caiet_de_sarcini_tehnica_utilaje_drone_2026.pdf
Specificații tehnice · 07.08.2026 15:12
PDF
documentatia_standard_tehnica speciala_moldsilva_drone_2026.pdf
Documentația de atribuire · 07.08.2026 15:12
PDF
duae_tehnica_si_utilaje_speciale_moldsilva_drone_2026.pdf
Clarificări · 07.08.2026 15:12
PDF
anunt_de _participare_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
Anunț de participare · 21.08.2026 12:17
PDF
caiet_de_sarcini_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
Specificații tehnice · 21.08.2026 12:17
PDF
documentatia_standard_tehnica speciala_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
Documentația de atribuire · 21.08.2026 12:17
PDF
duae_tehnica_si_utilaje_speciale_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
Clarificări · 21.08.2026 12:17
PDF
anunt_de _participare_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
Anunț de participare · 21.08.2026 12:17
PDF
caiet_de_sarcini_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
Specificații tehnice · 21.08.2026 12:17
PDF
documentatia_standard_tehnica speciala_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
Documentația de atribuire · 21.08.2026 12:17
PDF
duae_tehnica_si_utilaje_speciale_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
Clarificări · 21.08.2026 12:17
PDF
anunt_de _participare_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
Anunț de participare · 21.08.2026 12:17
PDF
caiet_de_sarcini_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
Specificații tehnice · 21.08.2026 12:17
PDF
documentatia_standard_tehnica speciala_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
Documentația de atribuire · 21.08.2026 12:17
PDF
duae_tehnica_si_utilaje_speciale_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
Clarificări · 21.08.2026 12:17
Fișierele sunt încărcate de autoritate în MTender. Versiunea cu valoare juridică — în sursa primară.
Termene și loc de executare
Perioada de executare
28.09.2026 15:05 → 30.12.2026 15:05
93 z.
Locul executării
mun.Chişinău
bd. Stefan cel Mare, 124
-depozitul autoritatii contractante
Context de piață
Calcul Tenderidupă diviziunea 34 · în 12 luni: 3798 achiziții
Jumătate din achiziții — în intervalul
mediană
333,33426 000,00 MDL
acest lot: 1 266 666,66 MDL · mai scump decât 90 % din achiziții
·în regiunea mun. Chișinău: 1475
Istoricul autorității
Calcul Tenderi Agentia ”Moldsilva” · pe toată perioada44
achiziții
19
cu câștigător
1
nedesfășurate
17
cu o singură ofertă
A câștigat cel mai des:
LUKOIL-Moldova
(9)
Toate achizițiile autorității
Loturi similare · CPV 3470 · în 12 luni
Aceeași clasă CPV · în derulare și recent finalizate
EBI000153558 Balon alb cu logo negru
finalizat · atribuit
Piese de schimb pentru aeronava An-2T
DALU MOL S.R.L.
313 460,00
finalizat · atribuit
Aeronave fără pilot la bord de talie mică, de tip quadrocopter
AIR TECHNOLOGY SRL
54 000,00
finalizat · atribuit
Asigurarea facultativă de răspundere civilă generală (asigurarea dronei)
COMPANIA "INTACT ASIGURARI GENERALE" S.A.
600,00
finalizat · atribuit
Tenderi este un agregator de date deschise. Sumele, termenele și documentele sunt redate așa cum au fost publicate în MTender. Înainte de depunere verificați sursa primară.