anunt de participare_mobilier pentru sala recrutare.pdf
Pag. 1
ANUNT DE PARTICIP ARE INCLUSIV PENTRU PROCEDURILE DE PRESELECTIE/PROCEDURILE NEGOCIATE ' Nr. 9 din 07.08.2026 p riv ind a ch izi ti on area ___ M=o:c..:b:c..:i:..:.h:..:' e:..:.r ..... p::c..:e::..:n.:.:t:..:.r-=uc..;d::.;o::c..:t:..:.a:.:.r.:;e=.a..::s-=a~li:.:.i ..::d:..:e;.:;:s.::..:ti~n:..:.a:..:.te=--=d:.:e;.:::.s f.:.:a::.:.s:.::u:.:.r.::a:..:.r.:.:iic..;t:..::e.:;:.s t==a:.:r..:.:.ii generale a candidatilor la functii publice prin procedura de achizifie ____ _;L="-ic;;.;;i..:..tac.:..t;.;;.ie.;;...;;;D"""'e;;.;;:s~c.;;.;;h""is;;.;;a.;.__ ___________ _ 1. Denumirea autoritatii contractante: ___ C=A:.:.N...:..C=E=-=L::.:A=RI=A=-D=-=Ea:....:::.S-=T..:..A.;;..T=------ -- 2. IDN0: ____ _ ______ ....:;1:..::.0=06::..:;6=0=10::..:;0:..:1..;;..06:.:...:7 _________ _ 3. Adresa mun. Chisinau, Piata Marii Adunari Natio nale, 1 4. Numarul de telefon/fax: 0(22) 250-27L 0(22) 250-476 5. Adresa de e-mail ~i pagina web oficiala ale autoritafii contractante : _ ______ _ e-mail: cancelaria@gov. md pagina web: www.cancelaria.gov.md 6. Adresa de e-mail sau pagina web oficiala de la care se va putea obfine accesul la documen tafia de atribuire: documentafia de atribuire este anexata fn cadrul procedurii fn SIA RSAP 7. Tipul autoritafii contractante ~i obiectul principal de activitate (daca este cazul, mentiunea ca autoritatea contractanta este o autoritate centra la de achizitie sau ca achizitia implica o alta forma de achizitie comuna). 8. Cumparatorul invita operatorii economici interesafi, care ii pot satisface necesitafile, sa part1clJ)e I d d h' . . . . d I' / I b i/ a oroce ura e ac iz1tJe onvm 1vrarea 'prestarea urmatoare or unur serv1c11: Unitate Specificarea tehnicii deplinii Valoarea estimatii, Cod (se va indica pentru CPV Denumirea bunurilor/ serviciilor a de solicitatii, Standarde de fiecare lot 'in paiie) miisu rii referintii MDL (fara TVA) Lot I: Mobilier pentru dotarea siilii destinate desfii~uriirii testarii generale a candidafilor la funcfii publice 265 000,00 Masa individuala de testare (statie 21 buc. de lucru pentru candidat) 39 121100-7 Masa reglabila pe inaltime , cu panou de control (pentru I buc. candidatii cu dizabilita ti) Masa pentru suoraveg hetori I buc. 39 130000- 2 Tumba cu rotile I buc. Conform caietului de sarcini 39122100 -4 Dulap pentru mape I buc. Paravan individual pentru statia de 39 150000 -8 testare , tip examinare teoretica 22 buc. (cate unul pentru fiecare masa) Dulap cu compartiment e indivi- 39122100-4 duale pentru depozitarea telefoane- I buc. !or mobile si obiectelor personale Lot II. Fotolii pentru dotarea siilii destinate desfii~uriirii testiirii generale a candidatilor la functii publice 35 000,00 39 11 3 100-8 Fotoliu cu baza metalica ~i rotile 25 buc. Conform caietului de sarcini Valoarea estimativa totala 300 000,00
Pag. 1–2
ii~uriirii testiirii generale a candidatilor la
functii publice 35 000,00
39 11 3 100-8 Fotoliu cu baza metalica ~i rotile 25 buc. Conform caietului de sarcini
Valoarea estimativa totala 300 000,00
9. In cazul procedurilor de preselectie se indica numarul minim al candidatilor ~i, daca este
cazul, numarul maxim al acestora. ,;,;n~u;._;s;;_;e::....;,;a.1:.p.,;,;li;_:c.,;,;a _ ____ ______ _
10. in cazul in care contractul este 1mparfit pe loturi un operator economic poate depune
oferta (se va selecta):
1) Pentru un singur lot;
2) Pentru mai mult e loturi ;
3) Pentru toate loturil e;
4) Alte limitari privind numarul de loturi care pot fi atribuite aceluia~i ofertant" _ ___ _
11. Admiterea sau interzicerea ofertelor alternative: nu se admite
12. Termenii ~i condifiile de livrare/prestare solicitafi: 45 zile calendari stice
13. Termenul de valabilitate a contractului: 31 decembrie 2026
14. Contract de achizitie rezervat atelierelor protejate sau ca acesta poate fl executat numai
in cadrul unor programe de angajare protejata (dupa caz): - -=m""'1 ______ _
15. Prestarea serviciului este rezervata unei anumite profesii in temeiul unor legi sau al
unor acte administrative (du pa caz): ____ _cnc:c.u::::....:es-=-e....::a:::cp°"'"l!.Oic:.:::a=-------------
16. Scurta descriere a criteriilor privind eligibilitatea operatorilor economici care pot
determina eliminarea acestora ~i a criteriilor de selectie/de preselectie; nivelul minim
(nivelurile minime) al (ale) cerintelor eventual impuse; se mentioneaza informafiile
solicitate (DUAE, documentatie):
Nr. Criteriile de calificare
Nivelul minim/
d/o ~i de selectie Mod de demonstrare a 'indeplinirii Obligativitatea (Descrierea criteriului/cerintei:
criteriu I u i/cerintei)
Original, intocmit conform Anexei nr.22 la
I. Specificatii tehnice Documentaf ia standard aprobata prin Ordinul MF Obligatoriu nr. 115/20 21, semnat electronic de catre operatorul
econo mic
Original, intocmit confor m Anexei nr.23 la
2. Specificati i de pret Documentafia standard aprobata prin Ordinul MF Obligatoriu nr. 115/2021, semnat electron ic de catre operatorul
econom ic
3. DUAE Original conjirmat prin semnatura electronica a Obi igatoriu particioantului, confor m formularului Cumparatorului .
Anexei nr. 7 din Documentafia standard aprobata prin
4. Cerere de participare Ordinul MF nr. 115 din 15.09.2021 , conjirmat prin Obligatoriu
semnatura electronicii a oarticioantului
Original confirmat prin semniitura electronica a
participantului. Cuantum - 1%. Oferta vaji inso/ita de o
scrisoare de garanfie bancarii (emisii de 0 banca
5. Garantie pentru ofe,ta licenfiatii) conform Anexei nr.9 din Documenta/ia Obligator iu
standard aprobatii prin Ordinul Ministrului Finan{elor
nr.115/2021. *Termenul de valabilitate al garanfiei pentru
oferta va fi ezal cu termenul de valabilitate a ofertei.
6. Ultimul raport Copie confirmatii prin semniitura electronica a Obi igatoriu financiar oarticipantului
Original con
Pag. 2–3
te al garanfiei pentru
oferta va fi ezal cu termenul de valabilitate a ofertei.
6. Ultimul raport Copie confirmatii prin semniitura electronica a Obi igatoriu financiar oarticipantului
Original conjirmat prin semna tura electronica a
7. Declaratie privind participantului, confor m Anexei nr.8 din Documenta{ia Obligatoriu valabilitatea ofertei standard aprobatii prin Ordinul Ministrului Finanf elor
nr.115 din 15.09.2021.
Dovada 1nregistrari i Certijicatldecizie de inregistrare a intreprinderii sau
8. extras, care certificii statutul de persoanii juridicii a Obligatoriu persoanei juridi ce ofertantului - emis de orf!,anul imouternicit.
Copie confirmata prin semna tura electronica a
particioantului.
9. Certificat de atribuire a Copie confirmata prin semnatura electronica a Obligatoriu contului bancar oarticioantului, eliberat de banca de{inatoare de cont.
Dovada lipsei Accesul la resursa informafionala a Serviciului Fiscal de 10. restantelor fatii de Obligatoriu
bugetul public nationa l Stat, /ink-ul la platforma de interoperabilitate MConnect.
Experienta similarii 111 Declaraf ie privind lista principalelor livrari efectua te domeniul livriirii
bunurilor solicitate. In in ultimii 3 ani de activitate, coriform Anexei nr. 12 din
cazul 111 care ofertantul Documentaf ia standard aprobata prin Ordinul
11. este o Asociere, cerinta Ministrului Finanf elor nr.115 din 15.09.2021 ~-i copiile Obligatoriu
a minimum 3 contracte similare executate in ultimii 3 trebuie sa fie 1ndeplinitii ani confirma te prin semnatura electronica a de catre fiecare membru
al Asocierii participantului
Certificat de conformi- Copie eliberata de organism de evaluare a
12. tate ce confirmii cali- conformita/ii acreditat - confirmat prin semnatura Obligatoriu
tatea bunurilor oferite electronica a ooeratorul economic
Declaratie privind dotii-
rile specifice, utilajul ~i Completata fn conformita te cu Anexa nr. 13 semna te 13. echipamentul necesar Obi igatoriu
pentru 1ndeplinirea core- electronic de catre operatorul econom ic
spunzatoare a cont:ractului
Declaratia privind lnt ervenfie in maximum 24 ore, cu suportare a tuturor asigurarea serviciului 111 14. perioada de garantie a cheltuielilor, inclusiv cheltuielile de transport, semnat Obligatoriu
bunurilor electronic de catre operatorul economic
Declaratia privind Prezentarea mostrelor la solicitarea autoritaf ii confinnarea corespunderii 15. specificatiilor tehnice contractant e in termen de pdna la 3 zile lucratoare, Obligatoriu
solicitate semnata electronic de catre operatorul economic
Declaratia privind Original , semnat electronic de catre operatorul 16. garantia mobilierului de Obligatoriu
eel putin 36 !uni economic
Original con.firmat prin semnatura electronica a
participantului. Cuantum - 5%. Oferta va.fi insotita de Obligatoriu
17. Garantia de buna o scrisoare de garanf ie bancara (emisa de o banca la semnarea executie a contractu lui licenfiata) coriform Anexei nr. 10 din Docum entafia contrac
Pag. 3–4
va.fi insotita de Obligatoriu 17. Garantia de buna o scrisoare de garanf ie bancara (emisa de o banca la semnarea executie a contractu lui licenfiata) coriform Anexei nr. 10 din Docum entafia contract ului standard aprobata prin Ordinul Ministrului Finanfelor nr.115 din 15.09.2021. Declarat ie privind confinnarea identitiitii beneficiari lor efectivi ~i ne1ncadrarea acestora 111 situat ia condamnarii Original confirmat prin semnatura electronica a Obligatori u 18. pentru participarea la la semnarea activitati ale unei participantu lui contract ului organizatii sau grupari criminale, pentru coruptie, frauda ~i/sau spalare de bani 17. Garanfia pentru oferta, dupa caz da , cuantumul. ___ -=-l '"'"o/c-"-o _ _ __ _ 18. Garanfia de buna execufie a contractului , dupa caz da , cuantumul 5% 19. Motivul rec urgerii la procedura accelerata (in cazul Iicitafiei deschise , restrans e ~i a procedurii negociate) , dupa caz. _ __ _,_,n=u:....:s"-"e'-a~p""l=ic=a"'----- --- - ---- - - - 20. Tehnici ~i instrumente specifice de atribuire (daca este cazul specificafi daca se va utiliza acordul-cadru, sistemul dinamic de achizip.e sau licitap.a electronica): !D:!__ 21. Conditii speciale de care depinde indeplinirea contractului (indicati dupa caz): nu se aplica 22. Ofertele se prezinta in valuta. _ __ __,,M~D:....:Lc:_ _______________ _ 23. Criteriul de evaluare aplicat pentru atribuirea contractului: pretul eel rnai scazut 24. Factorii de evaluare a ofertei celei mai avantajoase din punct de vedere economic, precum SI pon d ·1 I en e or: Nr. d/o Denumirea factorului de evaluare Ponderea¾ 25. Termenul limita de depunere /deschidere a ofertelor: conform SIA RSAP /pana la: [ora exacta] ___ __ .:=.S=IA~R=S=A--=-P ___ ___ _ pe: fdata] ___________ ____;S=l'-'-A"--'R=S=A~P~--- - ----- 26. Adresa la care trebuie transmise ofertele sau cererile de participare: Ofertele sau cererile de participare vor fl depuse electronic prin interm ediul SIA RSAP 27. Termenul de valabilitate a ofertelor: 30 zile ----------' ~=--=------------ 28. Locul deschiderii ofertelor: SIA RSAP --------- - ---"==--~=.c.-=------- ---- Ofertele intarziate vor fl respinse. ( SI A RSAP sau adresa deschiderii) 29. Persoanele autorizate sa asiste la deschiderea ofertelor: Ofertanf ii sau reprezentanfii acestora au dreptul sa particip e la deschiderea ofertelor, cu excepfia cazului cand ofertele au Jost depuse prin SIA RSAP. 30. Limba sau limbile in care trebuie redactate ofertele sau cererile de participare: Limba romana 31. Respectivul contract se refera la un proiect ~i/sau program finanfat din fonduri ale Uniunii Europene: nu se aplica (se specifica denumirea proiectu lui ~i/sau programului) 32. Denumirea ~i adresa organismului competent de solufionare a contestafiilor: Agenfia Nafionala pentru Solufionarea Contes ta/ ii/or Adresa: mun. Chi~inau, bd. Stefan eel Mare ~-i Sfant nr.124 (et.4), MD 2001; Tel/Faxlemail:022 -820 652, 022 820-651, [email protected] 33.
Pag. 4–5
Agenfia Nafionala pentru Solufionarea Contes ta/ ii/or Adresa: mun. Chi~inau, bd. Stefan eel Mare ~-i Sfant nr.124 (et.4), MD 2001; Tel/Faxlemail:022 -820 652, 022 820-651, [email protected] 33. Data (datele) ~i referinfa (referinfele) publicarilor anterioare in Jurnalul Oficial al Uniunii Europene privind contractul (contractele) la care se refera anunful respectiv (daca este cazul): nu se aplica 34. In cazul achizifiilor periodice, calendarul estimat pentru publicarea anunturilor viitoare: nu se aplica 35. Data publicarii anunfului de intenfie sau, dupa caz, precizarea ca nu a fost publicat un astfel de anunt: nu se aplica 36. Data transmiterii spre publicare a anunfului de participare: _ _ ----""S~IA~ R_S_A_P __ _ 37. In cadrul procedurii d e ach1Z1tie publica se va ut1 1za acceota: T / Denumirea instrumentului electronic Se va utiliza /accepta sau nu Depuner ea electron ica a ofertelor sau a cererilor de participare da Sistemul de come nzi electronice nu Facturarea electron ica da Platile electroni ce da 38. Contractul intra sub incidenfa Aco rdului privind achizifiile guvernamentale al O rganizatici Mondiale a Comerfului (nw11ai 'in cazul anw1turilor transm ise spre publicare in Jurnalul Oficial al Uniunii Europene): n u se aplica (se spec ifica da sau nu) 39. Alte informatii relevante: ·""'-:S, •,\\ ~$- < .,\ Vicep ~fl'.i ':tt i de lucru - ~- --efv-~ ___ Ludmila CUJBA L
Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.