Вернуться в каталог
Государственная закупка·ocds-b3wdp1-MD-1786024292574
Echipament de laborator
Принимают предложения
Открытый тендер
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
793 000,00 MDL
До дедлайна
5д 23ч
07.09.2026 10:00 UTC
Лоты
6
Поданные предложения
Не раскрывается
Источник публикует предложения только после подведения итогов
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Подходит ли эта закупка моей компании?
Создайте профиль компании, чтобы увидеть разбор соответствия: CPV, регион, бюджет, процедура и требуемые документы.
Создать профиль компанииОбзор процедуры
Echipament de laborator
Параметры закупки
- CPV
- 33 › 33100000-1 · Echipamente medicale
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 793 000,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- AGENTIA MEDICAMENTULUI SI DISPOZITIVELOR MEDICALE · 793 000,00 MDL · 2026-08-06 → 2026-12-30 · Echipament de laborator
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
18.08.2026 · 11:09 UTC
Разъяснение условий
06.08.2026 → 28.08.2026 12:00 UTC
Принимают предложения
28.08.2026 → 07.09.2026 10:00 UTC
Исполнение контракта
12.10.2026 → 31.12.2026 11:09 UTC
Предметы закупки 6
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Sistem de apă pură Tip 2 de cea mai înaltă calitate produsa prin electrodeionizare | 33100000-1 Echipamente medicale | 2 шт. |
| 2 | 2 | Etuvă de uscare cu vid | 33100000-1 Echipamente medicale | 1 шт. |
| 3 | 3 | Loggere cu display pentru monitorizarea temperaturii, umiditatii cu tehnologie Wireless (pentru încăperi) | 33100000-1 Echipamente medicale | 5 шт. |
| 4 | 4 | Incubator microbiologic cu logger inclus | 33100000-1 Echipamente medicale | 2 шт. |
| 5 | 5 | Baie de apă | 33100000-1 Echipamente medicale | 3 шт. |
| 6 | 6 | Cronometru digital de laborator | 33100000-1 Echipamente medicale | 3 шт. |
Лоты 6
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sistem de apă pură Tip 2 de cea mai înaltă calitate produsa prin electrodeionizare Conform Anunțului de participare | 500 000,00 MDL | mun.Chişinău Vl. Korolenko nr.2 bl.1 | 12.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 2 | Etuvă de uscare cu vid Conform Anunțului de participare | 110 000,00 MDL | mun.Chişinău Vl. Korolenko nr.2 bl.1 | 12.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 3 | Loggere cu display pentru monitorizarea temperaturii, umiditatii cu tehnologie Wireless (pentru încăperi) Conform Anunțului de participare | 35 000,00 MDL | mun.Chişinău Vl. Korolenko nr.2 bl.1 | 12.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 4 | Incubator microbiologic cu logger inclus Conform Anunțului de participare | 80 000,00 MDL | mun.Chişinău Vl. Korolenko nr.2 bl.1 | 12.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 5 | Baie de apă Conform Anunțului de participare | 60 000,00 MDL | mun.Chişinău Vl. Korolenko nr.2 bl.1 | 12.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
| 6 | Cronometru digital de laborator Conform Anunțului de participare | 8 000,00 MDL | mun.Chişinău Vl. Korolenko nr.2 bl.1 | 12.10.2026 → 31.12.2026 | Итог не подведён |
Вопросы и ответы 4
12.08.2026 10:08 UTC · Lotul nr. 1 - Sistem de apă pură Tip 2 de cea mai înaltă calitate produsa prin electrodeionizare
Vă rugăm să clarificați dacă, pentru poziția respectivă, se acceptă următoarele abateri față de specificațiile tehnice solicitate:
- rezervor (tanc) cu volumul de 70 L, în loc de 100 L;
- debit al sistemului de 10–15 L/h, în loc de 15–40 L/h.
Vă rugăm să confirmați dacă parametrii menționați pot fi considerați acceptabili și conformi cerințelor procedurii de achiziție.
Ответ заказчика: Bună ziua, nu se acceptă abateri de la specificațiile tehnice stabilite în documentația de atribuire.
14.08.2026 06:39 UTC · Solicitare referitor specificatii tehnice Lot 2
1. Se solicita "Touchscreen: dispenserul are comandă prin butoane, nu touchscreen".
Se accepta dispenser cu butoane fizice in detrimentul senzorului touch, daca functionalitatea acestuia ramane identica cu cerinta clientului, adica afiseaza toate valorile de interes pentru apa?
2. Referitor la cerința „posibilitatea conectării la PC”, vă rugăm să precizați dacă se consideră îndeplinită printr-o soluție care afișează pe interfața/software-ul intern parametrii relevanți ai apei și permite transferul/exportul datelor prin USB, într-un format ce poate fi deschis și prelucrat în Microsoft Excel, fără conectare directă la PC prin software dedicat de monitorizare în timp real.
Vă rugăm să confirmați dacă această funcționalitate este acceptată ca echivalentă pentru evaluarea tehnică.
Ответ заказчика: Bună ziua, dacă întrebarea se referă la lotul nr.1, a fost oferit răspuns.
14.08.2026 08:10 UTC · Solicitare clarificari Etuva Lot 2
Referitor la cerințele privind „controlul electronic digital al presiunii” și „controlul vitezei pompei”, vă rugăm să confirmați dacă se acceptă ca echivalent funcțional un sistem în care reglarea, setarea și menținerea automată a vidului/presiunii se realizează prin controlerul electronic al etuvei, prin program de proces, comandă automată a pompei și controlul ventilării, fără reglarea directă a turației motorului pompei, cu condiția atingerii și menținerii valorii de presiune setate.
Ответ заказчика: Bună ziua, Se acceptă echivalentul funcțional, cu condiția că acesta să asigure funcționalitățile și parametrii solicitați. Documentația actualizată va fi reîncărcată pe platformă în cel mai scurt timp.
14.08.2026 08:10 UTC · Solicitare referitor specificatii tehnice lot 1 - sistem apa ultrapura
1. Se solicita "Touchscreen: dispenserul are comandă prin butoane, nu touchscreen".
Se accepta dispenser cu butoane fizice in detrimentul senzorului touch, daca functionalitatea acestuia ramane identica cu cerinta clientului, adica afiseaza toate valorile de interes pentru apa?
2. Referitor la cerința „posibilitatea conectării la PC”, vă rugăm să precizați dacă se consideră îndeplinită printr-o soluție care afișează pe interfața/software-ul intern parametrii relevanți ai apei și permite transferul/exportul datelor prin USB, într-un format ce poate fi deschis și prelucrat în Microsoft Excel, fără conectare directă la PC prin software dedicat de monitorizare în timp real.
Vă rugăm să confirmați dacă această funcționalitate este acceptată ca echivalentă pentru evaluarea tehnică.
Ответ заказчика: Bună ziua, Cu referire la întrebarea nr.1, se acceptă și utilizarea butoanelor fizice ca soluție echivalentă, cu condiția ca acestea să asigure funcționalitatea solicitată. Documentația actualizată va fi reîncărcată pe platformă în cel mai scurt timp. Cu referire la întrebarea nr.2, funcționalitatea descrisă nu poate fi acceptată.
Документы 9
Официальные изменения 1
18.08.2026 11:09 UTC
General change of Contract Notice