RU RO
Înapoi la achiziție / Lot 1
Se primesc oferte CPV 42914000-6

Presă hidraulică pentru balotarea sticlelor din plastic (PET): livrarea, instalarea, punerea în funcțiune

Primaria comunei Badiceni s.Bădiceni Publicat 06.08.2026 13:16
Valoarea lotului
373 000,00
MDL
Până la închidere
18h 56min
03.09.2026 10:00
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Câștigă prețul cel mai mic

Etapele procedurii

ora locală (Chișinău)
Clarificări
06.08 13:0818.08 09:00
Depunere
18.08 09:0003.09 10:00
În desfășurare
Evaluare
după închiderea depunerii
Examinate
nepublicat
În această procedură nu se organizează licitație electronică
Se primesc oferte — până la 03.09.2026 10:00 au rămas 18 ore

Obiectul achiziției

1
1
Presă hidraulică pentru balotarea sticlelor din plastic (PET): livrarea, instalarea, punerea în funcțiune
42914000-6 Echipamente de reciclare
Cantitate: 1 Bucata

Documentele achiziției

4
PDF
anunt de participare_presă hidaulică_final final.signed.pdf
Anunț de participare · 06.08.2026 13:08
DOCX
caiet de sarcini_presă hidraulică final.docx
Documentația de atribuire · 06.08.2026 13:08
DOCX
angajament de integritate_final.docx
Documentația de atribuire · 06.08.2026 13:08
DOCX
ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (2) (1).docx
Documentația de atribuire · 06.08.2026 13:08
Fișierele sunt încărcate de autoritate în MTender. Versiunea cu valoare juridică — în sursa primară.

Termene și loc de executare

Perioada de executare
14.09.2026 13:06 → 31.12.2026 13:06
108 z.
Locul executării
s.Bădiceni
Bădiceni
-

Context de piață

Calcul Tenderi
după clasa 4291 · în 12 luni: 48 achiziții
Jumătate din achiziții — în intervalul
mediană
525,00128 839,45 MDL
acest lot: 373 000,00 MDL · mai scump decât 90 % din achiziții ·în regiunea Soroca: 1
Metodologia indicatorilor

Istoricul autorității

Calcul Tenderi Primaria comunei Badiceni · pe toată perioada
36
achiziții
12
cu câștigător
1
nedesfășurate
3
cu o singură ofertă
A câștigat cel mai des: Magistrala-Nord S.R.L. (2)
Toate achizițiile autorității

Loturi similare · CPV 4291 · în 12 luni

Aceeași clasă CPV · în derulare și recent finalizate
Filtru pentru apă
S.R.L. "ZEGOR GRUP"
1 162,50
finalizat · atribuit
Înlocuirea cartușelor pentru filtrele de apă
S.R.L. "LUMEA FILTRELOR"
1 804,17
finalizat · atribuit
Servicii de încercare hidraulică, spălare, verificare și reparare ale sistemului de încălzire al edificiului MAI
finalizat · atribuit
Aparate și filtre pentru purificarea apei
S.R.L. "LUMEA FILTRELOR"
1 325,00
finalizat · atribuit
componente pentru sistem de filtrare forțată a apei la intrarea în conducta principală, cu protecția turbinei
S.R.L. "UNIPLAST"
4 200,00
finalizat · atribuit
Tenderi este un agregator de date deschise. Sumele, termenele și documentele sunt redate așa cum au fost publicate în MTender. Înainte de depunere verificați sursa primară.
18h 56min
până la 03.09.2026 10:00
La favorite