anunt_de_participare_drapele interioare și exterioare 2026.signed.pdf
Pag. 1
1 ANUNŢ DE PARTICIPARE SIMPLIFICAT PENTRU ACHIZIȚIA DE VALOARE MICĂ privind achiziţionarea Drapele interioare și exterioare 2026 prin Achiziţie publică de valoare mică. 1. Denumirea autorităţii contractante: IMSP Spitalul Clinic Municipal „Sfânta Treime” 2. IDNO: 1003600152592 3. Adresa: MD-2068 mun. Chișinău, str. Alecu Russo, 11 4. Numărul de telefon/fax: 022 44-11-85, 022-43-82-37 5. Adresa de e-mail şi pagina web oficială ale autorităţii contractante: [email protected], treime.md 6. Adresa de e-mail sau pagina web oficială de la care se va putea obţine accesul la documentaţia de atribuire: documentaţia de atribuire este anexată în cadrul procedurii în SIA RSAP. 7. Tipul autorităţii contractante şi obiectul principal de activitate (dacă este cazul, menţiunea că autoritatea contractantă este o autoritate centrală de achiziţie sau că achiziţia implică o altă formă de achiziţie comună) Autoritate contractantă 8. Cumpărătorul invită operatorii economici interesaţi, care îi pot satisface necesităţile, să participe la procedura de achiziţie privind livrarea/prestarea următoarelor bunuri/servicii: Nr. Lot Cod CPV Denumirea bunurilor/serviciilor/lucră rilor solicitate Unitatea de măsură Cantita tea Specificarea tehnică deplină solicitată, Standarde de referință Valoarea estimate fără TVA (se va indica pentru fiecare lot în parte) 1 35821000-5 Drapele exterioare buc 4 Drapele exterioare 3 200,00 1.1 35821000-5 1.1 Drapel Republica Moldova (2x1m) Buc 1 Caracteristice tehnice: din material textil special cu rezistenta sporită la UV si intemperii, semitransparent; densitatea stofei – minim 190 gr/m², dintr -o singura bucata (fără îmbinări), ceea ce îl face sa se preteze la arborarea în exterior (poate fi expus pe frontispiciul clădirilor, in interior, pe străzi etc.). Drapelul va fi folosit atât la interior, cat si la exterior. Buzunar cu diametrul 45 mm și două bucle pentru prindere pe lance. Cusătura de culoarea steagului cu ață rezistentă la umeditate., printarea pe ambele păr ți. Termenul de exploatarea în condiții de temperatură de la -25° până la + 40° la umiditate de la 45% până la 95% și vitezei vântului medie până la 25 m/sec - min. 1 an. Descrierea drapelului conform LEGII Nr. 217 din 17.09.2010 privind Drapelul de Stat al Republicii Moldova. 800,00 1.2 35821000-5 1.2 Drapel Uniunea Europeană(2x1m) Buc 1 Caracteristice tehnice: din material textil special cu rezistenta sporită la UV si intemperii, semitransparent; densitatea stofei– minim 190 gr/m², dintr-o singura bucata (fără îmbinări), ceea ce îl face să se preteze la arborarea în exterior (poate fi expus pe frontispiciul clădirilor, in interior, pe străzi etc.). Drapelul va fi folosit atât la interior, cat si la exterior. Buzunar cu diametrul 45 mm și două bucle pentru prindere pe lance. Printarea pe ambele părți. Termenul de exploatarea în condiții de temperatură de la -25° până la +
Pag. 1–2
interior, cat si la exterior. Buzunar cu diametrul 45 mm și două bucle pentru prindere pe lance. Printarea pe ambele părți. Termenul de exploatarea în condiții de temperatură de la -25° până la + 40° la umiditate de la 45% până la 95% și vitezei vântului medie până la 25 m/sec - min. 1 an. Design drapelului, proporțiile și geometria stelelor în conformitatea strictă cu protocoalele internaționale legale. 800,00 1.3 35821000-5 1.3 Drapel Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „Nicolae Buc 1 Caracteristice tehnice: din material textil special cu rezistenta sporita la UV si intemperii, semitransparent; densitatea stofei – minim 190 gr/m², dintr -o singura bucata (fără îmbinări), 800,00 2 Testemiţanu” din Republica Moldova (2x1m) ceea ce îl face sa se preteze la arborarea în exterior (poate fi expus pe frontispiciul clădirilor, in interior, pe străzi etc.). Drapelul va fi folosit atât la interior, cat si la exterior. Buzunar cu diametrul 45 mm și două bucle pentru prindere pe lance. Printarea pe ambele părți. Termenul de exploatarea în condiții de temperatură de la -25° până la + 40° la umiditate de la 45% până la 95% și vitezei vântului medie până la 25 m/sec - min. 1 an. Descrierea drapelului conform https://relatiipublice.usmf.md/sites/default/files/ inline-files/Brandbook_USMF_2026_web.pdf 1.4 35821000-5 1.4 Drapel Municipiul Chișinău (2x1m) buc 1 Drapel Municipiul Chișinău (2x1m) Caracteristice tehnice: din material textil special cu rezistenta sporita la UV si intemperii, semitransparent; densitatea stofei – minim 190 gr/m², dintr -o singura bucata (fără îmbinări), ceea ce îl face sa se preteze la arborarea în exterior (poate fi expus pe frontispiciul clădirilor, in interior, pe străzi etc.). Drapelul va fi folosit atât la interior, cat si la exterior. Buzunar cu diametrul 45 mm și două bucle pentru prindere pe lance. Printarea pe ambele părți. Term enul de exploatarea în condiții de temperatură de la -25° până la + 40° la umiditate de la 45% până la 95% și vitezei vântului medie până la 25 m/sec - min. 1 an. Descrierea drapelului conform Comisia Naţională de Heraldică 800,00 2 35821000-5 Drapele interioare de protocol cu suport buc 4 Drapele interioare de protocol cu suport 20 000,00 2.1 35821000-5 2.1 Drapele interioare de protocol cu suport buc 4 Drapele de protocol Atlas Premium (100x200cm) Mărime: 1m * 2m Culoare: 4+4. M aterial: Atlas premium, stofa poliester minim 450 gr, realizat dintr-o singură bucată fără îmbinări, tipărit prin metoda de sublimare pentru interior. Finisare: cu buzunar pentru lance cu două şireturi pentru fixare. Drapelul USMF „Nicolae Testemiţanu” va fi realizat conform Deciziei Comisiei Naţionale de Heraldică nr. 347 din 29.07.2015. 1- buc Drapelul RM va fi realizat în conformitate cu Legea nr. 217 din 17.09.2010 privind Drapelul de Stat al Republicii Moldova. – 1 buc Drapelul UE. -1 buc Drapelul municipiului Chișinău. -1 buc Dra
Pag. 2–3
Drapelul RM va fi realizat în conformitate cu Legea nr. 217 din 17.09.2010 privind Drapelul de Stat al Republicii Moldova. – 1 buc Drapelul UE. -1 buc Drapelul municipiului Chișinău. -1 buc Drapelele vor fi pastrate în tuburi confecționate pentru păstrare individuala și depozitare sigură. Suport pentru drapele: suport metalic cu un braţ. Lancea din metal (diametru ţevei de 3 cm, înălţimea de 2,5 m şi vârf lance inclus, cu suport de podea metalic cu diametru minim de 28 mm, bara cu două sisteme de fixare a drapelului de sus în jos. – 4 buc. 20 000,00 Total 23 200,00 9. În cazul în care contractul este împărțit pe loturi un operator economic poate depune oferta: 1) Pentru un singur lot – se acceptă 2) Pentru mai multe loturi – se acceptă 3) Pentru toate loturile – se acceptă; 10. Termenii și condițiile de livrare/prestare solicitate: în termen de maxim 5 zile de la comanda beneficiarului conform necesităților reale. Costurile de livrare la depozitul beneficiarului, vor fi suportate de către furnizor (DDP, INCOTERMS 2013) 11. Termenul de valabilitate a contractului: 31.12.2026 12. Scurtă descriere (indicați după caz) a criteriilor de calificare: Nr. d/o Descrierea criteriului/cerinței Mod de demonstrare a îndeplinirii criteriului/cerinței: Nivelul minim/ Obligativitatea 1 Formularul DUAE Original, completat și confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a Obligatoriu 3 participantului *(se va prezenta la depunerea ofertei de către toți ofertanți) 2 Oferta de preț Anexa nr.22din documentația standard (capitolul IV), confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a participantului. *(se va prezenta la depunerea ofertei de către toți ofertanți) Obligatoriu 3 Oferta tehnică Anexa nr.23 din documentația standard (capitolul IV), confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a participantului. *(se va prezenta la depunerea ofertei de către toți ofertanți) Obligatoriu 4 Mostre Obligatoriu la solicitare se vor prezenta mostre în termen de 1 zile La solicitare 13. Tehnici şi instrumente specifice de atribuire (după caz, specificaţi dacă se va utiliza licitaţia electronică): licitație electronică. 14. Condiţii speciale de care depinde îndeplinirea contractului (indicaţi după caz): nu se aplică 15. Ofertele se prezintă în valută: MDL 16. Criteriul de evaluare aplicat pentru atribuirea contractului: prețul cel mai scăzut conform cerințelor solicitate. 17. Factorii de evaluare a celei mai avantajoase oferte din punct de vedere economic, precum şi ponderile lor: Nr. d/o Denumirea factorului de evaluare Ponderea% Nu se aplică 18. Termenul-limită de depunere/deschidere a ofertelor: - până la: Conform informației din SIA RSAP „MTender” - pe: Conform informației din SIA RSAP „MTender” 19. Adresa la care trebuie transmise ofertele sau cererile de participare: Ofertele sau cererile de participare vor fi depuse electronic prin intermediul SIA ,,RSAP”. 20. Termenul de valabili
Pag. 3
nder” 19. Adresa la care trebuie transmise ofertele sau cererile de participare: Ofertele sau cererile de participare vor fi depuse electronic prin intermediul SIA ,,RSAP”. 20. Termenul de valabilitate a ofertelor: 30 zile 21. Locul deschiderii ofertelor: SIA RSAP „MTender”. Ofertele întârziate vor fi respinse. 22. Limba sau limbile în care trebuie redactate ofertele sau cererile de participare: limba română 23. Alte informaţii relevante: Nu sunt Conducătorul grupului de lucru: Anatolie FORTUNA _____________________ L.Ș.
Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.