RU RO
Înapoi la achiziție / Lot 1
Se primesc oferte CPV 45400000-1

Lucrări privind reparația curentă/întreținerea unor clădiri ale Aeroportului Internațional Chișinău

Aeroportul International Chisinau mun.Chişinău Publicat 12.08.2026 18:14
Valoarea lotului
7 966 725,92
MDL
Până la închidere
4z 18h
11.09.2026 11:00
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Câștigă prețul cel mai mic

Etapele procedurii

ora locală (Chișinău)
Clarificări
05.08 10:3920.08 11:00
Depunere
20.08 11:0011.09 11:00
În desfășurare
Evaluare
după închiderea depunerii
Examinate
nepublicat
În această procedură nu se organizează licitație electronică
Se primesc oferte — până la 11.09.2026 11:00 au rămas 4 zile

Obiectul achiziției

1
1
lucrări
45400000-1 Lucrări de finisare a construcţiilor
Cantitate: 8 Bucata

Documentele achiziției

12
PDF
anunț de participare.pdf
Documentația de atribuire · 05.08.2026 10:39
PDF
58. tema tehnică № 1- reparație curentă st-1,st-2,st-11,st-16,st-15,st-21; reparația acoperișului stației de intervenție (234), anexelor clădiri ma(1732) din 31.07.2026.pdf
Documentația de atribuire · 05.08.2026 10:39
DOCX
12-26 reparatia pt2 lcl.docx
Documentația de atribuire · 05.08.2026 10:39
DOCX
13-26 reparatia pt21 lcl.docx
Documentația de atribuire · 05.08.2026 10:39
DOCX
15-26 reparatia pt11 lcl.docx
Documentația de atribuire · 05.08.2026 10:39
DOCX
16-26 reparatia pt15 lcl.docx
Documentația de atribuire · 05.08.2026 10:39
DOCX
17-26 reparatia pt16 lcl.docx
Documentația de atribuire · 05.08.2026 10:39
DOCX
18-26 reparatia pt1 lcl.docx
Documentația de atribuire · 05.08.2026 10:39
DOCX
19-26 reparatia asps lcl.docx
Documentația de atribuire · 05.08.2026 10:39
DOCX
21-26 reparatia anexe ma cs.docx
Documentația de atribuire · 05.08.2026 10:39
DOCX
ds_lucrari_actualizata.docx
Documentația de atribuire · 05.08.2026 10:49
DOC
duae_ro_.doc
Documentația de atribuire · 05.08.2026 10:49
Fișierele sunt încărcate de autoritate în MTender. Versiunea cu valoare juridică — în sursa primară.

Termene și loc de executare

Perioada de executare
28.09.2026 10:39 → 31.12.2026 10:39
94 z.
Locul executării
mun.Chişinău
bd. Dacia, 80/3
-

Context de piață

Calcul Tenderi
după codul 45400000 · în 12 luni: 1121 achiziții
Jumătate din achiziții — în intervalul
mediană
10 800,001 666 666,00 MDL
acest lot: 7 966 725,92 MDL · mai scump decât 90 % din achiziții ·în regiunea mun. Chișinău: 453
Metodologia indicatorilor

Istoricul autorității

Calcul Tenderi Aeroportul International Chisinau · pe toată perioada
457
achiziții
298
cu câștigător
48
nedesfășurate
97
cu o singură ofertă
A câștigat cel mai des: BTS PRO (43)
Toate achizițiile autorității

Loturi similare · CPV 4540 · în 12 luni

Aceeași clasă CPV · în derulare și recent finalizate
Lucrări de reparație a sistemului de încălzire prin pardoseală la grupa creșă din instituția de educație timpurie„Andrieș”, mun. Ungheni”
280 250,00
ofertare până 06.09 18:05
Servicii de reparație curentă interioară din incinta sediului CRIO al DRCDI a IGSU din str. Iacob Hîncu,3, mun. Chișinău - Repetat
362 500,00
ofertare până 07.09 09:00
Lucrări de reparație și modernizare a sălii de dans și vestiarului Cercului Coreografic local „Răzeșii” din s. TALMAZA, r-l ȘTEFAN VODĂ
378 414,83
ofertare până 07.09 17:00
Lucrari de reparatie a Blocului sanitar etaj 3 la Liceul Teoretic ”Gheorghe Palade” sat.Puhoi
279 547,00
ofertare până 07.09 17:00
Ремонтные работы в группе "Жемчужина" детского сада № 4 мун. Чадыр-Лунга
747 149,00
ofertare până 08.09 10:00
Tenderi este un agregator de date deschise. Sumele, termenele și documentele sunt redate așa cum au fost publicate în MTender. Înainte de depunere verificați sursa primară.
4z 18h
până la 11.09.2026 11:00
La favorite