Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1785829296136
Achiziționarea produselor alimentare, etapa II, 2026
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
504 900,00 MDL
Până la termen
expirat
14.08.2026 09:42 UTC
Licitație electronică: 17.08.2026 11:00 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
9
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Achiziționarea produselor alimentare, etapa II, 2026
Parametrii achiziției
- CPV
- 15 › 15800000-6 · Diverse produse alimentare
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 504 900,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- I.I. Liceul Teoretic EMIL NICULA MERENI, ANENII NOI · 504 900,00 MDL · 2026-08-04 → 2026-12-30 · Achiziționarea produselor alimentare etpa II, 2026
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
21.08.2026 · 08:59 UTC
Clarificarea condițiilor
04.08.2026 → 10.08.2026 07:41 UTC
Se primesc oferte
10.08.2026 → 14.08.2026 09:42 UTC
Desemnarea câștigătorului
17.08.2026
Executarea contractului
01.09.2026 → 31.12.2026 08:28 UTC
Obiectele achiziției 52
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Piept de pui | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 750 kg |
| 2 | 1 | Pulpă de porc degresată fără os | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 270 kg |
| 3 | 1 | Tocărură de porc | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 550 kg |
| 4 | 1 | Tocătură de pui | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 550 kg |
| 5 | 1 | Pulpe depui dezosate | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 270 kg |
| 6 | 2 | Brânză | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 100 kg |
| 7 | 2 | Cașcaval | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 700 kg |
| 8 | 2 | Chefir | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 buc. |
| 9 | 2 | Unt | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 800 buc. |
| 10 | 2 | Iaurt natural | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 7 200 buc. |
| 11 | 2 | Brânzică dulce cu vanilie 100 gr | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 3 600 buc. |
| 12 | 2 | Lapte | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 l/zi |
| 13 | 2 | Smântână | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 100 buc. |
| 14 | 3 | Pește congelat, 450 gr in sus | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 360 kg |
| 15 | 3 | Ouă | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 4 500 buc. |
| 16 | 3 | Ulei floarea soarelui | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 100 l/zi |
| 17 | 3 | Zahăr tos | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 50 kg |
| 18 | 3 | Gem | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 50 kg |
| 19 | 3 | Sare iodată | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 50 kg |
| 20 | 3 | Făină de grâu | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 150 kg |
| 21 | 3 | Paste făinoase cornișoare spirale | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 kg |
| 22 | 3 | Făină de porumb | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 kg |
| 23 | 3 | Crupe de griș | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 60 kg |
| 24 | 3 | Crupe de arnăut | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 kg |
| Afișați mai multe (24 / 52) | ||||
Loturi 4
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot Carne conform standartelor | 160 900,00 MDL | or.Anenii Noi s. Mereni raionul Anenii Noi | 01.09.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 2 | Lot lactate conform standartelor | 198 400,00 MDL | or.Anenii Noi s. Mereni raionul Anenii Noi | 01.09.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 3 | Lot III Diverse conform standartelor | 81 100,00 MDL | or.Anenii Noi s. Mereni raionul Anenii Noi | 01.09.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 4 | Lot IV Legume conform standartelor | 64 500,00 MDL | or.Anenii Noi s. Mereni raionul Anenii Noi | 01.09.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 2
04.08.2026 09:08 UTC · Добрый день, просьба убрать позицию Cascaval topit classic.
Данная позиция, не должна относиться в категорию молочные продукты.
Răspunsul autorității: Este specificat Cascaval semitare,tare fara piper maxim 50% grasime
05.08.2026 11:20 UTC · Lot Carne
Pulpe de pui dezosate - in anunt de participare va indicat Unitatea de măsură - "Kg,pachete plastic sigilate și ambalate în vid 5kg", Este o greșeală?
Răspunsul autorității: Nu este o eroare, este cantitatea prevăzută și forma de ambalare solicitată de către noi conform specificațiilor. Mușțumesc.
Documente 3
Oferte depuse 9
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| IM Alimprodan | 4 | 77 580,00 MDL | În examinare | 13.08.2026 16:20 UTC |
| "Premium Catering" SRL | 1 | 161 242,50 MDL | În examinare | 13.08.2026 15:11 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 3 | 80 591,90 MDL | În examinare | 12.08.2026 11:42 UTC |
| IM Alimprodan | 3 | 74 232,50 MDL | În examinare | 13.08.2026 16:10 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 2 | 186 388,89 MDL | În examinare | 13.08.2026 17:18 UTC |
| SRL Lapmol | 2 | 226 625,00 MDL | În examinare | 11.08.2026 09:25 UTC |
| SC ”VILLA PRODOTTI” S.R.L. | 1 | 161 708,50 MDL | În examinare | 13.08.2026 08:45 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 4 | 72 044,50 MDL | În examinare | 12.08.2026 11:42 UTC |
| SA Fabrica de unt din Floresti | 2 | 195 887,00 MDL | În examinare | 12.08.2026 12:13 UTC |
Decizii de atribuire 9
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| S.R.L. ARENA FRUCT | 4 | 72 044,50 MDL | Câștigător desemnat | 21.08.2026 07:51 UTC |
| IM Alimprodan | 4 | 77 580,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 17.08.2026 12:05 UTC |
| IM Alimprodan | 3 | 74 232,50 MDL | Câștigător desemnat | 21.08.2026 08:58 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 3 | 80 591,90 MDL | Rezultat nedivulgat | 17.08.2026 12:05 UTC |
| "Premium Catering" SRL | 1 | 154 704,95 MDL | Câștigător desemnat | 21.08.2026 08:58 UTC |
| SC ”VILLA PRODOTTI” S.R.L. | 1 | 154 705,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 17.08.2026 12:05 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 2 | 186 388,89 MDL | Ofertele au fost respinse | 18.08.2026 13:19 UTC |
| SA Fabrica de unt din Floresti | 2 | 195 887,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 21.08.2026 08:59 UTC |
| SRL Lapmol | 2 | 226 625,00 MDL | Câștigător desemnat | 21.08.2026 09:00 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 4
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| IM Alimprodan | 3 | 74 232,50 MDL | Contract în pregătire | 21.08.2026 09:03 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 4 | 72 044,50 MDL | Contract în pregătire | 21.08.2026 09:04 UTC |
| "Premium Catering" SRL | 1 | 154 704,95 MDL | Contract în pregătire | 21.08.2026 09:06 UTC |
| SRL Lapmol | 2 | 226 625,00 MDL | Contract în pregătire | 21.08.2026 09:06 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.