RU RO
Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1785823744844

Achiziționarea produselor alimentare, Etapa II 2026

Anulată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat

Motivul anulării

Sursa oficială nu conține motivul (marcaj tehnic).

Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.

Valoare estimată
520 000,00 MDL
Până la termen
expirat
14.08.2026 08:10 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Achiziționarea produselor alimentare, Etapa II 2026

Parametrii achiziției

CPV
1515800000-6 · Diverse produse alimentare
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
520 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
I.P.SCOALA PRIMARA-GRADINITA S. MERENI, ANENII NOI · 520 000,00 MDL · 2026-08-04 → 2026-12-30 · Achiziționarea produselor alimentare ,Etapa II anul 2026
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
06.08.2026 · 07:32 UTC
Clarificarea condițiilor
04.08.2026 → 10.08.2026 06:10 UTC
Se primesc oferte
10.08.2026 → 14.08.2026 08:10 UTC
Executarea contractului
31.08.2026 → 30.12.2026 21:00 UTC

Obiectele achiziției 61

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Piept de pui15800000-6
Diverse produse alimentare
1 055 kg
21Pulpa de porc degresată15800000-6
Diverse produse alimentare
700 kg
31Pulpă de pui15800000-6
Diverse produse alimentare
610 kg
41Tocatură de porc15800000-6
Diverse produse alimentare
285 kg
51Tocatură de pui15800000-6
Diverse produse alimentare
285 kg
62Lapte15800000-6
Diverse produse alimentare
1 500 l/zi
72Brinza15800000-6
Diverse produse alimentare
360 kg
82Smîntîna15800000-6
Diverse produse alimentare
115 buc.
92Cașcaval15800000-6
Diverse produse alimentare
119 kg
102Chefir sau Bifidoc15800000-6
Diverse produse alimentare
1 000 buc.
112Unt15800000-6
Diverse produse alimentare
640 buc.
122Iaurt natural 15800000-6
Diverse produse alimentare
1 800 buc.
132Cascaval topit15800000-6
Diverse produse alimentare
24 kg
143Pește congelat15800000-6
Diverse produse alimentare
260 kg
153Pește fileu somon15800000-6
Diverse produse alimentare
100 kg
163Oua15800000-6
Diverse produse alimentare
7 000 buc.
173Ulei de floarea soarelui15800000-6
Diverse produse alimentare
220 l/zi
183Gem15800000-6
Diverse produse alimentare
23 kg
193Zahar15800000-6
Diverse produse alimentare
140 kg
203Sare15800000-6
Diverse produse alimentare
80 kg
213Faina de griu15800000-6
Diverse produse alimentare
100 kg
223Taitei de casa15800000-6
Diverse produse alimentare
65 kg
233Paste fainoase15800000-6
Diverse produse alimentare
168 kg
243Faina de porumb15800000-6
Diverse produse alimentare
115 kg
Afișați mai multe (24 / 61)

Loturi 3

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1 Produse din carne
Conform documentatie standard
220 000,00 MDLs.Mereni (r-l Anenii Noi)
Stefan cel Mare, 47
31.08.2026 → 30.12.2026Anulată
2Produse lactate
Conform documentatie standard
133 000,00 MDLs.Mereni (r-l Anenii Noi)
Stefan cel Mare, 47
31.08.2026 → 30.12.2026Anulată
3Lot Diverse
Conform documentatie standard
167 000,00 MDLs.Mereni (r-l Anenii Noi)
Stefan cel Mare, 47
31.08.2026 → 30.12.2026Anulată

Întrebări și răspunsuri 3

04.08.2026 12:29 UTC · Добрый день, просьба убрать позицию Cascaval topit classic.
Данная позиция, не должна относиться в категорию молочные продукты.
Răspunsul autorității: Buna ziua. Este produs din clasa lactatelor.
05.08.2026 09:04 UTC · Produse din carne
Produse din carne - „pulpa de pui” in Specificarea tehnică va scrieti Piept de pui, este o greșeală,?
Răspunsul autorității: Buna ziua , da este o greseala tehnica în specificatia tehnica.Cerem scuze vom corecta.
05.08.2026 11:42 UTC · Buna ziua.
Cascaval topit- nu toti producatorii din RM au acest produs, schimbati va rog in alt lot, ca sa pot participa multi producatori
Răspunsul autorității: Buna ziua , pozitia cascaval topit a fost exclus din lotul lactate si inclus in lotul diverse.Anunt de participare modificat.

Documente 4

Decizii de atribuire 3

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
1Lot anulat06.08.2026 07:32 UTC
2Lot anulat06.08.2026 07:32 UTC
3Lot anulat06.08.2026 07:32 UTC

Modificări oficiale 3

06.08.2026 05:35 UTC
General change of Contract Notice
06.08.2026 06:14 UTC
General change of Contract Notice
06.08.2026 07:32 UTC · Anulare · Anunț de participare
Corectarea cantității pe anumite pozitii.
string