RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1785746335495

Articole electrice

Завершена Закупка малой стоимости (микро) ·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
150 995,00 MDL
До дедлайна
истёк
12.08.2026 11:00 UTC
Электронный аукцион: 13.08.2026 11:00 UTC
Лоты
5
Поданные предложения
6
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Решение на рассмотрении

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Articolelor electrice (anul 2026).

Параметры закупки

CPV
3131300000-9 · Sârmă şi cabluri izolate
Категория
Товары
Тип процедуры
Закупка малой стоимости (микро)
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
150 995,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
CET-Nord · 150 995,00 MDL · 2026-08-03 → 2026-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
03.08.2026 · 08:54 UTC
Разъяснение условий
03.08.2026 → 06.08.2026 11:00 UTC
Принимают предложения
06.08.2026 → 12.08.2026 11:00 UTC
Определение победителя
13.08.2026
Исполнение контракта
24.08.2026 → 31.12.2026 00:00 UTC

Предметы закупки 86

#ЛотПредметы закупкиCPVКоличество
11Canal de cablu 25x16x2000mm, PVC, alb.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
50 шт.
21Canal de cablu 25x25x2000mm, PVC, alb.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
25 шт.
31Tub metalic flexibil cu izolație PVC 16mm.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
100 м
41Tub metalic flexibil cu izolație PVC 21mm.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
100 м
51Cablu VVGng-LS 3x2,5mm2.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
100 м
61Cablu VVGng-LS 3x4mm2.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
100 м
71Cablu PVS 3х1,5mm2, Cu.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
100 м
81Cablu de sudură 1х16mm2, foarte flexibil, multifilament. Diametru filamentului max. 0,21mm; rezistența la 1,0km de miez = 0,78Ohm. Se acceptă echivalentul: H01N2-D/H01N2-E.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
100 м
91Cablu APUNP 3х2,5mm2.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
200 м
101Cablu AVVG 4х2,5 mm2.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
100 м
111Cablu AVVG 4х4 mm2.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
100 м
121Bandă izolantă PVC, albastră, lățime cuprinsă între 15-20mm (izolare cabluri și fire electrice). Cu strat adeziv.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
2 800 м
131Bandă izolantă PVC, roșie, lățime  cuprinsă între 15-20mm (izolare cabluri și fire electrice). Cu strat adeziv.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
200 м
141Bandă izolantă electrică (electroizolantă) PVC 20m*19mm*0,13mm, neagră.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
10 шт.
151Bandă izolantă din țesătură de bumbac (ХБ), lățime cuprinsă între 15-20mm, bază adezivă - unilaterală, pe bază de cauciuc, GOST2162.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
100 м
161Regletă de fixare a cablurilor/firelor electrice 10 câmpuri 4mm2. (Клеммная колодка (контактная панель) для проводов 10-ти полюсная 4мм2.)31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
16 шт.
171Colier-bandă (curelușă) 3,6x150mm, din PVC, 100 bucăți. Fixare prin strângere/ tragere.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
10 компл.
181Colier-bandă (curelușă) 3,6x200mm, din PVC, 100 bucăți. Fixare prin strângere/ tragere.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
20 компл.
191Colier-bandă (curelușă) din nailon 4x150mm, negru, 100 bucăți.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
10 шт.
201Bandă pentru împământare 25x4mm (lățimea de 25mm; grosimea de 4mm), din oțel zincat.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
100 м
212Corp de iluminat LED 48W 6500K 600x600mm. Aplicat pe tavan/ la exterior (накладной/ наружная установка). Emisie uniformă a luminii pe întreaga suprafață - nu model de tip ramă.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
50 шт.
222Corp de iluminat LED 1200x75x22mm 34W 2400lm 6500K.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
40 шт.
232Corp de iluminat LED 600x70x23mm 18W 1200lm 220V.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
20 шт.
242Corp de iluminat TG-T-60B/FC-4 60W alb.31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
10 шт.
Показать ещё (24 / 86)

Лоты 5

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Cabluri și articole conexe21 035,00 MDLmun.Bălţi
str. Ştefan cel Mare, 168
24.08.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
2Corpuri de iluminat și articole conexe76 065,00 MDLmun.Bălţi
str. Ştefan cel Mare, 168
24.08.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
3Înrerupătoare, prize, fișe, aparate de măsurat și alte articole electrice34 189,00 MDLmun.Bălţi
str. Ştefan cel Mare, 168
24.08.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
4Contoare electrice și cutii pentru acestea4 500,00 MDLmun.Bălţi
str. Ştefan cel Mare, 168
24.08.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
5Baterii și acumulatoare15 206,00 MDLmun.Bălţi
str. Ştefan cel Mare, 168
24.08.2026 → 31.12.2026Итог не подведён

Документы 8

Поданные предложения 6

УчастникЛотСуммаСтатусОпубликовано
Euro Light410 800,00 MDLНа рассмотрении12.08.2026 10:06 UTC
Euro Light514 785,00 MDLНа рассмотрении12.08.2026 10:07 UTC
Lilitec-Prim SRL246 492,50 MDLНа рассмотрении11.08.2026 14:46 UTC
Lilitec-Prim SRL330 249,29 MDLНа рассмотрении11.08.2026 14:46 UTC
Euro Light127 196,00 MDLНа рассмотрении12.08.2026 10:06 UTC
Euro Light272 910,00 MDLНа рассмотрении12.08.2026 10:06 UTC

Решения о присуждении 6

ПоставщикЛотСуммаСтатусОпубликовано
Euro Light514 785,00 MDLРешение на рассмотрении13.08.2026 11:28 UTC
Lilitec-Prim SRL330 249,29 MDLРешение на рассмотрении13.08.2026 11:28 UTC
Euro Light410 800,00 MDLРешение на рассмотрении13.08.2026 11:28 UTC
Lilitec-Prim SRL246 492,50 MDLРешение на рассмотрении13.08.2026 11:28 UTC
Euro Light272 910,00 MDLИтог не раскрыт13.08.2026 11:28 UTC
Euro Light127 196,00 MDLРешение на рассмотрении13.08.2026 11:28 UTC

Квалификационные критерии 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True