Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1785422263935
Echipamente și a serviciilor de instalare pentru sistemul integrat de testare (rețea de date, sistem de prezentare)
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
2 200 000,00 MDL
Până la termen
expirat
14.08.2026 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Decizia se examinează
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Echipamente și a serviciilor de instalare pentru sistemul integrat de testare (rețea de date, sistem de prezentare)
Parametrii achiziției
- CPV
- 30 › 30200000-1 · Echipament şi accesorii pentru computer
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 2 200 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Cancelaria de Stat · 2 200 000,00 MDL · 2026-07-30 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
31.07.2026 · 13:42 UTC
Clarificarea condițiilor
30.07.2026 → 10.08.2026 07:00 UTC
Se primesc oferte
10.08.2026 → 14.08.2026 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
14.08.2026
Executarea contractului
16.08.2026 → 31.12.2026 15:59 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Echipamente și a serviciilor de instalare pentru sistemul integrat de testare (rețea de date, sistem de prezentare) | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 1 unitate |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Echipamente și a serviciilor de instalare pentru sistemul integrat de testare (rețea de date, sistem de prezentare) | 2 200 000,00 MDL | mun.Chişinău Piata Marii Adunari Nationale, 1 | 16.08.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
Întrebări și răspunsuri 1
31.07.2026 07:42 UTC · Anunt in forma redactabila
Buna ziua. Din motiv ca in documentul ds_bunuri_bunuri_echipament pentru recrutare.docx prezentat pe platforma nu este completat Anunt, Va rugam sa faceti disponibil documentul in forma redactabila (format Word).
Răspunsul autorității: Anunțul de participare a fost plasat și în format Word.
Documente 7
- caiet de sarcini sala etaj1 recrutare.signed.semnat.signed (1).signed.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 30.07.2026 · cel mai recent după dată · procesat · Original ↗
- 30.07.2026 · procesat · Original ↗
Oferte depuse 2
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| DAAC System Integrator SRL | 2 150 500,00 MDL | În examinare | 13.08.2026 15:44 UTC |
| BTS PRO | 1 759 930,00 MDL | În examinare | 14.08.2026 06:48 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| BTS PRO | 1 759 930,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 14.08.2026 07:19 UTC |
| DAAC System Integrator SRL | 2 150 500,00 MDL | Decizia se examinează | 14.08.2026 07:00 UTC |
Modificări oficiale 1
31.07.2026 13:42 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True