anunt de participare verificare hidraulica 2026.signed.signed.pdf
Pag. 1
ANUNŢ DE PARTICIPARE SIMPLIFICAT PENTRU ACHIZIȚIA DE VALOARE MICĂ privind achiziționarea serviciilor de verificare hidraulică, spălare și testare sub presiune a sistemelor de încălzire din cadrul subdiviziunelor IMSP AMT Rîșcani, conform necesitatilor IMSP AMT Rîșcani pentru anul 2026 1.Denumirea autorităţii contractante: Instituția Medico Sanitară Publică ASOCIAŢIA MEDICALĂ TERITORIALĂ RÎŞCANI. 2. IDNO 1003600153212. 3.Adresa: Republica Moldova, mun. Chişinău, str. Alecu Russo 11 4. Tel: 022497742, Fax: 022497742 5. Adresa de e-mail sau de internet a autorității contractante: [email protected] 6. Adresa de e-mail sau de internet de la care se va putea obține accesul la documentația de atribuire: documentația de atribuire este anexată în cadrul procedurii pe SIA “RSAP”. 7. Tipul autorității contractante: Instituție public și obiectul principal de activitate: Prestarea serviciilor medicale. 8. Cumpărătorul invită operatorii economici interesați, care îi pot satisface necesitățile, să participe la procedura de achiziție privind prestarea următoarelor bunuri: Nr. crt . Cod ul CPV Denumirea bunurilor/serviciilor Unitate a de măsur ă Canti tatea Specificarea tehnică deplină solicitată, standardele de referinţă Perioada de livrare Lotul 1 Achiziționarea serviciilor de verificare hidraulică, spălare și testare sub presiune a sistemelor de încălzire din cadrul subdiviziunelor IMSP AMT Rîșcani, conform necesitatilor IMSP AMT Rîșcani pentru anul 2026 1 5032 4100 -3 Achiziționarea serviciilor de vericare hidraulică, spălare și testare sub presiune a sistemelor de încălzire din cadrul subdiviziunelor IMSP AMT Riscani: - CCD (str. A. Russo 11)- 2130 m/l de conducte - Centrului Medicilor de Familie nr.10 (str. Socoleni 19)- 3862 m/l de conducte - Centrului Medicilor de Familie nr.11 (str. Petru Rareș) - 688 m/l de conducte - Centrului Medicilor de Familie nr.12 (str. Petru Rareș, 32)- 960 m/l de conducte buc 4 Achiziționarea serviciilor de vericare hidraulică, spălare și testare sub presiune a sistemelor de încălzire din cadrul subdiviziunelor IMSP AMT Riscani: - CCD (str. A. Russo 11)- 2130 m/l de conducte - Centrului Medicilor de Familie nr.10 (str. Socoleni 19)- 3862 m/l de conducte - Centrului Medicilor de Familie nr.11 (str. Petru Rareș ) - 688 m/l de conducte - Centrului Medicilor de Familie nr.12 (str. Petru Rareș, 32)- 960 m/l de conducte La solicitarea Beneficiarului, pe parcursul anului 2026 Valoarea estimativă totală fără TV A 36000,00 9. În cazul în care contractul este împărțit pe loturi un operator economic poate depune oferta (se va selecta): 1) Pentru un singur lot; 2) Pentru mai multe loturi; 3) Pentru toate loturile; 4) Alte limitări privind numărul de loturi care pot fi atribuite aceluiași ofertant________________ 10. Admiterea sa
Pag. 1–2
1) Pentru un singur lot;
2) Pentru mai multe loturi;
3) Pentru toate loturile;
4) Alte limitări privind numărul de loturi care pot fi atribuite aceluiași ofertant________________
10. Admiterea sau interzicerea ofertelor alternative: nu se admite
11. Termenii și condițiile de livrare/prestare/executare solicitați: în termen de 10 zile de la solicitarea Beneficiarului.
12. Termenul de valabilitate a contractului: de la data semnării Contractului pînă la 31.12.2026.
13. Scurtă descriere (indicați după caz) a criteriilor de calificare:
Nr.
crt.
Criteriile de calificare şi de selecţie
(descrierea criteriului/cerinţei)
Modul de demonstrare a îndeplinirii criteriului/cerinţei Nivelul
minim/
obligativitatea
1. Formularul DUAE completat și confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a participantului *(se va
prezenta la depunerea ofertei de către toți ofertanți) original, care să denote o
înțelegere a misiunii și să prezinte o metodologie corespunzătoare, o abordare de audit
și un plan detaliat de lucru, semnata electronic;
Obligatoriu
2
Specificații de preț, conform anexei nr.
Formularul anexa 23 (anexa), confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a
participantului. *(se va prezenta la depunerea ofertei de către toți ofertanți),original,
care să denote o înțelegere a misiunii și să prezinte o metodologie corespunzătoare, o
abordare de audit și un plan detaliat de lucru, semnata electronic;
Obligatoriu
3 Specificații tehnice, conform anexei
Anexa 22 din documentația standard (anexat), confirmat prin aplicarea semnăturii
electronice a participantului. *(se va prezenta la depunerea ofertei de către toți
ofertanți)
Obligatoriu
4 Dovada înregistrării persoanei
juridice
Certificat de înregistrare a întreprinderii/Extras din Registru de Stat al persoanei
juridice- Copie – confirmată prin semnăturii electronice a participantului.
Obligatoriu
5.
Declarația de eligibilitate
Confirmat prin semnătura electronică a Participantului.
Conform Anexei nr. 2 la Regulamentul cu privire la achizițiile publice de valoare mică,
aprobat prin Hotărârea Guvernului nr. 870/2022.
Obligatoriu
6. Declarație privind valabilitatea ofertei Declaraţie privind valabilitatea ofertei, completată conform Anexei n r. 8 la
Documentația standard aprobată prin Ordinul Ministrului Finanţelor nr. 115 din
15.09.2021 - confirmat prin semnătura electronică a Participantului.
Obligatoriu
7. Cerere de participare Cerere completată conform Anexei nr. 7 la Documentația standard aprobată prin
Ordinul Ministrului Finanţelor nr. 115 din 15.09.2021, confirmat prin semnătura
electronică a Participantului.
Obligatoriu
9. Extras din Registrul de Stat cu
indicarea genului de activitate
Copia, confirmat prin aplicarea semnăturii electronice a ofertantului Obligatoriu
14. Tehnici şi instrumente specifice de atribuire (după caz, specificaţi dacă se va utiliza licitaţia electronică): licitație
electronică.
15. Condiţii speciale d
Pag. 2
tronice a ofertantului Obligatoriu
14. Tehnici şi instrumente specifice de atribuire (după caz, specificaţi dacă se va utiliza licitaţia electronică): licitație
electronică.
15. Condiţii speciale de care depinde îndeplinirea contractului (indicaţi după caz) Nu este cazul.
17. Ofertele se prezintă în valută Lei MD.
18. Criteriul de evaluare aplicat pentru atribuirea contractului Prețul cel mai scăzut, per lot, cu corespunderea cerințelor
solicitate.
19. Factorii de evaluare a celei mai avantajoase oferte din punct de vedere economic, precum şi ponderile lor:
Nr. crt. Denumirea factorului de evaluare Ponderea, %
20. Termenul limită de depunere/deschidere a ofertelor:
1) conform SIA RSAP
21. Adresa la care trebuie transmise ofertele sau cererile de participare: Ofertele sau cererile de participare vor fi
depuse electronic prin intermediul SIA RSAP.
22. Termenul de valabilitate a ofertelor: 60 de zile.
23. Locul deschiderii ofertelor: SIA RSAP.
24. Ofertele întârziate vor fi respinse.
25. Limba sau limbile în care trebuie redactate ofertele sau cererile de participare: Limba română.
26. Alte informaţii relevante nu sunt
Conducătorul grupului de lucru: Elena Rotari ______________________
Anexa nr. 2
la Regulamentul cu privire
la achizițiile publice de valoare mică
DECLARAŢIE DE ELIGIBILITATE
Către IMSP Asociația Medicală Teritorială Rîșcani, mun. Chișinău, str. A. Russo 11
(denumirea autorităţii/entității contractante şi adresa completă)
Stimaţi domni,
Subsemnatul, reprezentant împuternicit al ________________________________________________________,
(denumirea operatorului economic)
în calitate de ofertant, declar pe propria răspundere, sub sancţiunea excluderii din procedură şi sub sancţiunile aplicate faptei de fals în acte
publice, că nu mă aflu în una dintre situaţiile prevăzute la art. 19 din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice.
Mă oblig, la solicitarea autorității/entității contractante, în scopul verificării şi confirmării declaraţiei, să prezint orice document doveditor de
care dispun.
Data completării_____________ Ofertant/candidat ___________________
Previzualizarea are caracter informativ. Doar originalul oficial din sursă are valoare juridică.