Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1782133485841
Întreținere periodică și reparații la drumul local L674, drum de acces spre s. Vladimirovca.
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
833 329,00 MDL
Până la termen
expirat
01.07.2026 14:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Întreținere periodică și reparații la drumul local L674, drum de acces spre s. Vladimirovca.
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 833 329,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Consiliul Raional Cahul · 833 329,00 MDL · 2026-06-22 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
26.06.2026 · 08:28 UTC
Clarificarea condițiilor
22.06.2026 → 28.06.2026 09:00 UTC
Se primesc oferte
28.06.2026 → 01.07.2026 14:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
01.07.2026
Executarea contractului
14.07.2026 → 30.12.2026 14:07 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Întreținere periodică și reparații la drumul local L674, drum de acces spre s. Vladimirovca. | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Întreținere periodică și reparații la drumul local L674, drum de acces spre s. Vladimirovca. | 833 329,00 MDL | mun.Cahul Piata Independentei, 2 | 14.07.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 3
23.06.2026 06:11 UTC · Финансирование
Какой источник финансирования?
Răspunsul autorității: Bună ziua, sursa de finanțare este din fondul rutier.
23.06.2026 06:11 UTC · Проект
Есть ли проект?
Răspunsul autorității: La reparația drumului existent proiect nu este.
26.06.2026 08:03 UTC · Caetul de sarcini;Mina curentă la parapetul de pod.
Publicați Vă rog caetul de sarcini desfășurat(forma 1 sau 5),și o schiță cum trebue de executat parapetul la pod.
Răspunsul autorității: Forma 1B va fi publicată încurînd, referitor la schița parapetului nu este nevoie fiindcă vor fi înlocuite unele elemente lipsă a parapetului existent.
Documente 5
- anunț de participare-drum s. vladimirovca.pdf
- caiet de sarcini.pdf
- ds_lucrari_actualizata.docx
- formularul duae.doc
- formular 1b.pdf
Oferte depuse 2
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| IM CRDSL Cahul | 727 468,45 MDL | În examinare | 30.06.2026 15:24 UTC |
| MASTERDRUM | 687 290,39 MDL | În examinare | 01.07.2026 12:11 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| MASTERDRUM Documentele deciziei: scrisoare de înștiințare.pdf ↗ | 687 290,39 MDL | Câștigător desemnat | 02.07.2026 12:35 UTC |
| IM CRDSL Cahul | 727 468,45 MDL | Rezultat nedivulgat | 01.07.2026 14:00 UTC |
Modificări oficiale 1
26.06.2026 08:28 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| MASTERDRUM | 687 290,39 MDL | Contract în pregătire | 02.07.2026 12:35 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.