Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1781873664780
Inventar gospodăresc
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
104 466,67 MDL
Până la termen
expirat
26.06.2026 13:15 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Inventar gospodăresc
Parametrii achiziției
- CPV
- 44 › 44510000-8 · Scule
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 104 466,67 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Agenția Națională pentru Sănătate Publică · 104 466,67 MDL · 2026-06-19 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
21.06.2026 · 13:15 UTC
Clarificarea condițiilor
19.06.2026 → 22.06.2026 13:15 UTC
Se primesc oferte
22.06.2026 → 26.06.2026 13:15 UTC
Desemnarea câștigătorului
26.06.2026
Executarea contractului
17.07.2026 → 31.12.2026 00:00 UTC
Obiectele achiziției 32
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Perie pentru podea și pereți | 44510000-8 Scule | 20 buc. |
| 2 | Furtun pentru grădină 50 m | 44510000-8 Scule | 2 buc. |
| 3 | Căldare cu storcător | 44510000-8 Scule | 100 buc. |
| 4 | Coadă de hârleț | 44510000-8 Scule | 15 buc. |
| 5 | Hârleț | 44510000-8 Scule | 30 buc. |
| 6 | Lopată | 44510000-8 Scule | 15 buc. |
| 7 | Mătură plată (exterior) | 44510000-8 Scule | 50 buc. |
| 8 | Mătură plată (interior) | 44510000-8 Scule | 50 buc. |
| 9 | Ventuza pentru desfundarea WC | 44510000-8 Scule | 50 buc. |
| 10 | Perie pentru vopsea | 44510000-8 Scule | 25 buc. |
| 11 | Dispenser hârtie WC pentru raioane | 44510000-8 Scule | 50 buc. |
| 12 | Dispenser prosoape hârtie pentru raioane | 44510000-8 Scule | 50 buc. |
| 13 | Coadă pentru mop | 44510000-8 Scule | 50 buc. |
| 14 | Mop | 44510000-8 Scule | 100 buc. |
| 15 | Mătură mălai | 44510000-8 Scule | 50 buc. |
| 16 | Racleta pentru curățarea geamurilor | 44510000-8 Scule | 20 buc. |
| 17 | Set făraș cu perie industrială | 44510000-8 Scule | 40 buc. |
| 18 | Mănuși lucru | 44510000-8 Scule | 300 buc. |
| 19 | Dozator de săpun-spumă | 44510000-8 Scule | 50 buc. |
| 20 | Coadă lopată | 44510000-8 Scule | 15 buc. |
| 21 | Coadă sapă | 44510000-8 Scule | 20 buc. |
| 22 | Foarfece de grădină | 44510000-8 Scule | 12 buc. |
| 23 | Greblă metalică reglabilă | 44510000-8 Scule | 20 buc. |
| 24 | Ferestrău manual | 44510000-8 Scule | 12 buc. |
| Afișați mai multe (24 / 32) | |||
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Procurarea inventarului gospodăresc Inventar gospodăresc conform caietului de sarcini | 104 466,67 MDL | mun.Chişinău str. Asachi Gh., 67A | 17.07.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 1
19.06.2026 14:17 UTC · Anunt de participare
Buna ziua !
Va rugam sa incarcari in sistem documente in varianta world.
Multumim
Răspunsul autorității: Buna ziua a se vedea anexat invitatia in format word.
Documente 4
- anunt de participare_inventar_gospodaresc_un_singur_lot.semnat.pdf
- achizitii_md_inventar_gospodaresc_un_singur_lot.xlsx
- anunt de participare_inventar_gospodaresc_un_singur_lot.docx
- inventar gospodaresc finalizat.docx
Oferte depuse 2
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SRL DENIADI | 84 681,12 MDL | În examinare | 26.06.2026 12:38 UTC |
| Altchim-Pro SRL | 63 313,96 MDL | În examinare | 25.06.2026 13:34 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Altchim-Pro SRL | 63 313,96 MDL | Câștigător desemnat | 30.06.2026 10:48 UTC |
| SRL DENIADI | 84 681,12 MDL | Rezultat nedivulgat | 26.06.2026 13:15 UTC |
Modificări oficiale 3
19.06.2026 16:56 UTC
General change of Contract Notice
19.06.2026 17:01 UTC
General change of Contract Notice
21.06.2026 13:15 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Altchim-Pro SRL | 63 313,96 MDL | Contract în pregătire | 30.06.2026 10:48 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.