RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1781700192972

Servicii de organizare și desfășurare a evenimentului „Wine of Moldova” în Londra, Marea Britanie

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
1 383 300,00 MDL
Până la termen
expirat
03.07.2026 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Ofertele au fost respinse

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Servicii de organizare și desfășurare a evenimentului „Wine of Moldova” în Londra, Marea Britanie

Parametrii achiziției

CPV
7979900000-3 · Diverse servicii comerciale şi servicii conexe
Categorie
Servicii
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
1 383 300,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
IP Oficiul National al Viei si Vinului · 1 383 300,00 MDL · 2026-06-17 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
18.06.2026 · 09:32 UTC
Clarificarea condițiilor
17.06.2026 → 29.06.2026 12:00 UTC
Se primesc oferte
29.06.2026 → 03.07.2026 12:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
03.07.2026
Executarea contractului
05.07.2026 → 29.12.2026 14:11 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Servicii79900000-3
Diverse servicii comerciale şi servicii conexe
1 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Servicii de organizare și desfășurare a evenimentului „Wine of Moldova” în Londra, Marea Britanie1 383 300,00 MDLmun.Chişinău
str. Sfatul Tarii, 29
05.07.2026 → 29.12.2026Rezultat nestabilit

Documente 16

  • anunt de participare semnat.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire17.06.2026
  • declaratie activitate.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire17.06.2026
  • declaratie_beneficiar efectiv.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire17.06.2026
  • declaraţie oferta.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire17.06.2026
  • duae_ro_0 (2).doc
    doar metadateDocumentația de atribuire17.06.2026
  • rechizite bancare bank detalies.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire17.06.2026
  • specificatie de pret.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire17.06.2026
  • specificatie tehnica.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire17.06.2026
  • espd -european-single-procurement-document-form.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire18.06.2026
  • price specifications f 23.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire18.06.2026
  • statement - only after award within 3 days.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire18.06.2026
  • statement the last 3y of activity.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire18.06.2026
  • statement regarding offer validity.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire18.06.2026
  • statement- technical equipment.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire18.06.2026
  • tehnical specifications f 22.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire18.06.2026
  • tender notice_eng.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire18.06.2026

Oferte depuse 1

OfertantValoareaStatusPublicat
BWP Group1 434 771,34 MDLÎn examinare03.07.2026 11:05 UTC

Decizii de atribuire 1

FurnizorValoareaStatusPublicat
BWP Group
Documentele deciziei: decizie 08 lp semnat.pdf ↗
1 434 771,34 MDLOfertele au fost respinse09.07.2026 12:51 UTC

Modificări oficiale 1

18.06.2026 09:32 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True