Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1781252896611
Mărfuri de uz gospodăresc(repetat)
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
102 916,60 MDL
Până la termen
expirat
19.06.2026 08:00 UTC
Loturi
11
Oferte depuse
12
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Mărfuri de uz gospodăresc(repetat)
Parametrii achiziției
- CPV
- 39 › 39200000-4 · Accesorii de mobilier
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 102 916,60 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IP Compania "Teleradio-Moldova" · 102 916,60 MDL · 2026-06-12 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
12.06.2026 · 08:41 UTC
Clarificarea condițiilor
12.06.2026 → 16.06.2026 07:00 UTC
Se primesc oferte
16.06.2026 → 19.06.2026 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
19.06.2026
Executarea contractului
06.07.2026 → 31.12.2026 09:41 UTC
Obiectele achiziției 22
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 1.1. Mătură pentru uz interior | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 65 buc. |
| 2 | 1 | 1.2. Mătură pentru uz exterior | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 10 buc. |
| 3 | 2 | 2.1. Set perie igienico-sanitară pentru vas WC | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 60 ambalaj |
| 4 | 2 | 2.2. Mâner pentru mop | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 40 buc. |
| 5 | 2 | 2.3. Rezervă mop | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 100 buc. |
| 6 | 3 | 3.1. Set teu pentru podea cu mâner | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 25 buc. |
| 7 | 3 | 3.2. Rezervă mop pentru teu | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 25 buc. |
| 8 | 4 | 4.1. Făraș menajer | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 40 buc. |
| 9 | 5 | 5.1. Uscător de mâini | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 34 buc. |
| 10 | 6 | 6.1. Foarfecă tufari | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 2 buc. |
| 11 | 6 | 6.2. Foarfecă viță de vie | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 10 buc. |
| 12 | 7 | 7.1. Greblă | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 15 buc. |
| 13 | 7 | 7.2. Greblă evantai | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 8 buc. |
| 14 | 8 | 8.1. Sapă | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 6 buc. |
| 15 | 8 | 8.2. Hârleț | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 6 buc. |
| 16 | 8 | 8.3. Lopată pentru zăpadă | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 6 buc. |
| 17 | 8 | 8.4. Lopată din metal | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 5 buc. |
| 18 | 8 | 8.5. Ferestrău manual pentru lemn | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 4 buc. |
| 19 | 9 | 9.1. Stropitoare electrică | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 1 buc. |
| 20 | 9 | 9.2. Pulverizator de manual | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 4 buc. |
| 21 | 10 | 10.1. Roabă | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 2 buc. |
| 22 | 11 | 11.1. Dispozitiv de împrăștiere materiale diverse | 39200000-4 Accesorii de mobilier | 1 buc. |
Loturi 11
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Mături Mături | 2 516,66 MDL | mun.Chişinău strada Miorița 1 | 06.07.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 2 | Perii și mopuri | 5 299,99 MDL | mun.Chişinău strada Miorița 1 | 06.07.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 3 | Teuri pentru podea | 12 499,99 MDL | mun.Chişinău strada Miorița 1 | 06.07.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 4 | Făraș menajer | 1 350,00 MDL | mun.Chişinău strada Miorița 1 | 06.07.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 5 | Uscător de mâini | 58 666,66 MDL | mun.Chişinău strada Miorița 1 | 06.07.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
| 6 | Foarfecă grădină | 1 833,33 MDL | mun.Chişinău strada Miorița 1 | 06.07.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 7 | Greble | 6 041,66 MDL | mun.Chişinău strada Miorița 1 | 06.07.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 8 | Instrumente grădină | 6 374,99 MDL | mun.Chişinău strada Miorița 1 | 06.07.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 9 | Stropitoare, pulverizatoare | 1 500,00 MDL | mun.Chişinău strada Miorița 1 | 06.07.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 10 | Roabă | 1 666,66 MDL | mun.Chişinău strada Miorița 1 | 06.07.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 11 | Dispozitiv de împrăștiere materiale diverse | 5 166,66 MDL | mun.Chişinău strada Miorița 1 | 06.07.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
Documente 3
- anexeds_marfuri-uz-gospod-2026 repetat.docx
- anunț de participare mărfuri repetat.signed.pdf
- declaratie de egibilitate docx.docx
Oferte depuse 12
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Euro Light | 5 | 53 550,00 MDL | În examinare | 19.06.2026 04:49 UTC |
| SRL DENIADI | 11 | 6 199,20 MDL | În examinare | 18.06.2026 14:44 UTC |
| SRL DENIADI | 1 | 2 530,50 MDL | În examinare | 18.06.2026 14:40 UTC |
| SRL DENIADI | 9 | 1 339,50 MDL | În examinare | 18.06.2026 14:43 UTC |
| SRL DENIADI | 6 | 1 758,20 MDL | În examinare | 18.06.2026 14:43 UTC |
| SRL DENIADI | 7 | 7 850,25 MDL | În examinare | 18.06.2026 14:43 UTC |
| SRL DENIADI | 5 | 56 637,20 MDL | În examinare | 18.06.2026 14:43 UTC |
| SRL DENIADI | 8 | 4 544,10 MDL | În examinare | 18.06.2026 14:43 UTC |
| SRL DENIADI | 4 | 1 290,00 MDL | În examinare | 18.06.2026 14:41 UTC |
| SRL DENIADI | 10 | 1 999,20 MDL | În examinare | 18.06.2026 14:44 UTC |
| SRL DENIADI | 3 | 11 112,50 MDL | În examinare | 18.06.2026 14:41 UTC |
| SRL DENIADI | 2 | 2 920,00 MDL | În examinare | 18.06.2026 14:41 UTC |
Decizii de atribuire 12
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia de atribuire.semnată.pdf ↗ | 9 | 1 339,50 MDL | Câștigător desemnat | 07.07.2026 13:52 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia de atribuire.semnată.pdf ↗ | 4 | 1 290,00 MDL | Câștigător desemnat | 07.07.2026 13:51 UTC |
| SRL DENIADI | 3 | 11 112,50 MDL | Câștigător desemnat | 07.07.2026 13:51 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia de atribuire.semnată.pdf ↗ | 2 | 2 920,00 MDL | Câștigător desemnat | 07.07.2026 13:50 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia de atribuire.semnată.pdf ↗ | 10 | 1 999,20 MDL | Câștigător desemnat | 07.07.2026 13:51 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia de atribuire.semnată.pdf ↗ · scrisoare oe_mărfuri de uz gospodăresc.docx.signed.pdf ↗ | 1 | 2 530,50 MDL | Câștigător desemnat | 07.07.2026 13:49 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia de atribuire.semnată.pdf ↗ | 6 | 1 758,20 MDL | Câștigător desemnat | 07.07.2026 13:54 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia de atribuire.semnată.pdf ↗ | 7 | 7 850,25 MDL | Câștigător desemnat | 07.07.2026 13:53 UTC |
| Euro Light Documentele deciziei: decizia de atribuire.semnată.pdf ↗ | 5 | 53 550,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 07.07.2026 13:52 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia de atribuire.semnată.pdf ↗ | 5 | 56 637,20 MDL | Câștigător desemnat | 07.07.2026 13:53 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia de atribuire.semnată.pdf ↗ | 8 | 4 544,10 MDL | Câștigător desemnat | 07.07.2026 13:53 UTC |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizia de atribuire.semnată.pdf ↗ | 11 | 6 199,20 MDL | Câștigător desemnat | 07.07.2026 13:50 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 10
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL DENIADI | 1 | 2 530,50 MDL | Contract în pregătire | 07.07.2026 13:49 UTC |
| SRL DENIADI | 2 | 2 920,00 MDL | Contract în pregătire | 07.07.2026 13:50 UTC |
| SRL DENIADI | 11 | 6 199,20 MDL | Contract în pregătire | 07.07.2026 13:50 UTC |
| SRL DENIADI | 3 | 11 112,50 MDL | Contract în pregătire | 07.07.2026 13:51 UTC |
| SRL DENIADI | 10 | 1 999,20 MDL | Contract în pregătire | 07.07.2026 13:51 UTC |
| SRL DENIADI | 4 | 1 290,00 MDL | Contract în pregătire | 07.07.2026 13:52 UTC |
| SRL DENIADI | 9 | 1 339,50 MDL | Contract în pregătire | 07.07.2026 13:52 UTC |
| SRL DENIADI | 8 | 4 544,10 MDL | Contract în pregătire | 07.07.2026 13:53 UTC |
| SRL DENIADI | 7 | 7 850,25 MDL | Contract în pregătire | 07.07.2026 13:54 UTC |
| SRL DENIADI | 6 | 1 758,20 MDL | Contract în pregătire | 07.07.2026 13:54 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.