Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1781087123931
Veselă de laborator (sticlă și unică folosință)
Anulată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Motivul anulării
Interpretare eronată a lotizării procedurii.
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
918 798,30 MDL
Până la termen
expirat
02.07.2026 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Achiziția veselei de laborator din sticlă și de unică folosință este necesară pentru asigurarea activității continue a laboratoarelor ANSP, fiind utilizată la prelevarea, prepararea, păstrarea și efectuarea probelor, analizelor și investigațiilor specifice în domeniul sănătății publice.
Parametrii achiziției
- CPV
- 33 › 33700000-7 · Produse de îngrijire personală
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 918 798,30 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Agenția Națională pentru Sănătate Publică · 918 798,30 MDL · 2026-06-10 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
10.06.2026 · 13:02 UTC
Clarificarea condițiilor
10.06.2026 → 29.06.2026 12:00 UTC
Se primesc oferte
29.06.2026 → 02.07.2026 12:00 UTC
Executarea contractului
06.07.2026 → 30.12.2026 11:28 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Veselă de laborator (sticlă și unică folosință) | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 292 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Veselă de laborator (sticlă și unică folosință) | 918 798,30 MDL | mun.Chişinău str. Asachi Gh., 67A | 06.07.2026 → 30.12.2026 | Anulată |
Întrebări și răspunsuri 1
10.06.2026 11:15 UTC · Loturi
Bună ziua!
În anuntuș sunt aproape 300 de loturi, în sistem este doar 1 lot. Este o greșeală?
Răspunsul autorității: Bună ziua, stimate operator economic! Potrivit pct. 10 din Anunțul de participare, achiziția este împărțită pe loturi. Operatorii economici pot depune oferta pentru unul, mai multe sau toate loturile. Atribuirea contractului se va efectua separat pentru fiecare lot, conform criteriului de atribuire stabilit în documentația de atribuire.
Documente 3
- anunt_de_participare_vesela_laborator_ansp_ajustat(3).semnat (1).semnat.pdf
- ds_bunuri_servicii_vesela_laborator_ansp_ajustat(1).docx
- duae_vesela_laborator_ansp_conform_excel.docx
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| — | Lot anulat | 10.06.2026 13:02 UTC |
Modificări oficiale 1
10.06.2026 13:02 UTC · Anulare · Anunț de participare
Veselă de laborator (sticlă și unică folosință)
Interpretare eronată a lotizării procedurii.