RU RO
Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1779794050602

Lucrări de reparație a podelelor industriale

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
180 000,00 MDL
Până la termen
expirat
16.06.2026 11:15 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Conform caietului de sarcini

Parametrii achiziției

CPV
4545430000-0 · Lucrări de îmbrăcare a podelelor şi a pereţilor
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
180 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
FABRICA DE STICLA DIN CHISINAU I.S. · 180 000,00 MDL · 2026-05-26 → 2026-12-30 · Lucrări de reparație a podelelor industriale
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
17.06.2026 · 12:13 UTC
Clarificarea condițiilor
26.05.2026 → 04.06.2026 13:14 UTC
Se primesc oferte
04.06.2026 → 16.06.2026 11:15 UTC
Desemnarea câștigătorului
17.06.2026
Executarea contractului
19.06.2026 → 31.12.2026 11:17 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Lucrări de reparație a podelelor industriale45432100-5
Lucrări de montare de acoperitoare de podea
129 m

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lucrări de reparație a podelelor industriale
Conform caietului de sarcini
180 000,00 MDLmun.Chişinău
Transnistria nr.20
19.06.2026 → 31.12.2026Atribuit

Întrebări și răspunsuri 1

26.05.2026 19:21 UTC · Clarificari
Caietul de sarcini este verificat de verificator ? transportarea amestecului de beton cu roaba este posibila in asa conditii de lucru? Roaba nu rezista la asa transportari.Betonul se intareste pîna il duce cu roaba! nu v-ati gindit la alte solutii?
Răspunsul autorității: Vă mulțumim pentru solicitarea de clarificare. Caietul de sarcini a fost elaborat și verificat conform necesităților autorității contractante și reflectă cerințele minime pentru executarea lucrărilor. Referitor la transportarea amestecului de beton, menționăm că metoda indicată în caietul de sarcini este orientativă,ofertantul este responsabil de alegerea soluțiilor tehnice optime pentru executarea lucrărilor, se admit utilizarea altor metode/mijloace tehnice (ex: pompă de beton, utilaje mecanizate etc.), cu condiția respectării cerințelor de calitate și a volumelor prevăzute. Ofertantul va asigura executarea lucrărilor în conformitate cu normele tehnice în construcții, evitând degradarea materialelor (inclusiv întărirea betonului în timpul transportării).

Documente 3

  • 202605261415_Anexa nr 1 Invitația de participare.signed.signed.pdf
    doar metadateAnunț de participare26.05.2026
  • 202605261415_Caiet de sarcini.pdf
    doar metadateSpecificații tehnice26.05.2026
  • 202605261415_Documentatia de atribuire.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire26.05.2026

Oferte depuse 2

OfertantValoareaStatusPublicat
Groven Grup147 151,06 MDLÎn examinare15.06.2026 08:07 UTC
Alpro-Construct SRL107 683,66 MDLÎn examinare15.06.2026 11:38 UTC

Decizii de atribuire 2

FurnizorValoareaStatusPublicat
Alpro-Construct SRL107 683,66 MDLCâștigător desemnat22.06.2026 04:56 UTC
Groven Grup147 151,06 MDLOfertele au fost respinse17.06.2026 12:13 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
Alpro-Construct SRL107 683,66 MDLContract în pregătire22.06.2026 04:57 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.