RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1779715424710

Servicii de mentenanță anuală a dspozitivelor medicale

Завершена Закупка малой стоимости ·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
146 600,00 MDL
До дедлайна
истёк
07.06.2026 07:27 UTC
Лоты
5
Поданные предложения
5
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Решение на рассмотрении

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Servicii de mentenanță anuală a dspozitivelor medicale

Параметры закупки

CPV
5050420000-5 · Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi chirurgical
Категория
Услуги
Тип процедуры
Закупка малой стоимости
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
146 600,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
IMSP SR Ungheni · 146 600,00 MDL · 2026-05-25 → 2026-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
28.05.2026 · 12:23 UTC
Разъяснение условий
25.05.2026 → 04.06.2026 06:27 UTC
Принимают предложения
04.06.2026 → 07.06.2026 07:27 UTC
Определение победителя
07.06.2026
Исполнение контракта
18.06.2026 → 31.12.2026 00:00 UTC

Предметы закупки 5

#ЛотПредметы закупкиCPVКоличество
11 mașina de anestezie Model: Genesis, Producător: Hersil SL, Spania. Produs in 202350420000-5
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi chirurgical
1 шт.
22 mașina de anestezie, Model: WATOEX35, Producător: Mindray Medical International Limited, Produs in 2020.50420000-5
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi chirurgical
1 шт.
33 mașina de anestezie, Model: Leon Plus. Producator: Lowenstein Medical. Produs in 202450420000-5
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi chirurgical
1 шт.
44 Ventilator de terapie intensivă, adult/nou născut, Model: SV650, producător : Mindray, Produs in 202150420000-5
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi chirurgical
4 шт.
55 Ventilator de terapie intensivă, adult/nou născut, Model: Elisa 800, producător : Lowenstein Medical GmbH&Co, Produs in 202050420000-5
Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi chirurgical
1 шт.

Лоты 5

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Servicii de mentenanta anuala masina anestezie37 000,00 MDLmun.Ungheni
Str.Nationala nr. 37
18.06.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
2Servicii de mentenanta anuala masina anestezie16 600,00 MDLmun.Ungheni
Str.Nationala nr. 37
18.06.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
3Servicii de mentenanta anuala masina anestezie25 000,00 MDLmun.Ungheni
Str.Nationala nr. 37
18.06.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
4Servicii de mentenanta anuala ventilator pu adult/noi nascuti50 000,00 MDLmun.Ungheni
Str.Nationala nr. 37
18.06.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
5Servicii de mentenanta anuala ventilator pu adult/noi nascuti18 000,00 MDLmun.Ungheni
Str.Nationala nr. 37
18.06.2026 → 31.12.2026Итог не подведён

Вопросы и ответы 2

28.05.2026 12:23 UTC · Lot 1
Solicităm respectuos o clarificare, deoarece observăm două solicitări diferite privind termenul de livrare/executare și nu înțelegem care termen este corect solicitat. În Anunțul de participare, pct. 15, este indicat termenul de livrare de 5 zile; În Specificația tehnică este indicat termenul de executare de 30 zile de la semnarea contractului. Vă rugăm respectuos să clarificați care termen este corect.
Ответ заказчика: Buna ziua ! Termen de execuție: maxim 30 zile calendaristice de la semnarea contractului.(
29.05.2026 15:08 UTC · Clarificare
Vă rugăm respectuos să modificați Anunțul de participare, prin ajustarea termenului indicat la punctul 12, și anume stabilirea acestuia la 30 de zile. Solicitarea vine din motiv că Anunțul de participare reprezintă documentul de bază al procedurii, aprobat și semnat de instituție.
Ответ заказчика: Buna ziua ! p.15 prevede Termenii și condițiile de prestare solicitați: În decurs de 5 zile de la solicitare IMSP SR Ungheni , conform necesităților acestuia, pe parcursul anului 2026 - maxim 30 zile , conform specificatiei

Документы 6

  • duae_ro sr ungheni.doc
    только метаданныеДокументация закупки25.05.2026
  • duae_ro sr ungheni.pdf
    только метаданныеДокументация закупки25.05.2026
  • anunt mentenanta anuala.pdf
    только метаданныеДокументация закупки25.05.2026
  • ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021.docx
    только метаданныеДокументация закупки25.05.2026
  • 7 duae_ro sr ungheni (1).signed.pdf
    только метаданныеДокументация закупки26.05.2026
  • anunt mentenanta anuala (1).signed.pdf
    только метаданныеДокументация закупки26.05.2026

Поданные предложения 5

УчастникЛотСуммаСтатусОпубликовано
Jako Life Clinic332 500,00 MDLНа рассмотрении07.06.2026 06:50 UTC
ÎM „Dutchmed-M” SRL450 360,00 MDLНа рассмотрении05.06.2026 14:11 UTC
ÎM „Dutchmed-M” SRL216 100,00 MDLНа рассмотрении05.06.2026 14:11 UTC
Rio-Medical137 000,00 MDLНа рассмотрении04.06.2026 07:54 UTC
Jako Life Clinic522 500,00 MDLНа рассмотрении07.06.2026 06:50 UTC

Решения о присуждении 5

ПоставщикЛотСуммаСтатусОпубликовано
Jako Life Clinic522 500,00 MDLРешение на рассмотрении07.06.2026 07:27 UTC
Jako Life Clinic332 500,00 MDLРешение на рассмотрении07.06.2026 07:27 UTC
ÎM „Dutchmed-M” SRL450 360,00 MDLРешение на рассмотрении07.06.2026 07:27 UTC
ÎM „Dutchmed-M” SRL216 100,00 MDLРешение на рассмотрении07.06.2026 07:27 UTC
Rio-Medical137 000,00 MDLРешение на рассмотрении07.06.2026 07:27 UTC

Официальные изменения 1

26.05.2026 06:40 UTC
General change of Contract Notice

Квалификационные критерии 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True