Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1779283087880
Lucrări de reparație a rețelelor de canalizare, aprovizionare cu apă și a unor încăperi în incinta IMSP AMT Centru, bloc CCD, str. 31 August 1989, 63
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
3 249 504,00 MDL
Până la termen
expirat
10.06.2026 07:00 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
4
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lucrări de reparație a rețelelor de canalizare, aprovizionare cu apă și a
unor încăperi în incinta IMSP AMT Centru, bloc CCD, str. 31 August 1989, 63.
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 3 249 504,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP AMT Centru · 3 249 504,00 MDL · 2026-05-20 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
21.05.2026 · 07:15 UTC
Clarificarea condițiilor
20.05.2026 → 30.05.2026 07:00 UTC
Se primesc oferte
30.05.2026 → 10.06.2026 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
10.06.2026
Executarea contractului
12.06.2026 → 31.12.2026 14:22 UTC
Obiectele achiziției 2
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Lucrări de reparație a rețelelor de canalizare, aprovizionare cu apa in incinta IMSP AMT Centru. | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 m |
| 2 | 2 | Lucrări de reparație a unor încăperi în incinta IMSP AMT Centru, bloc CCD. | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 m |
Loturi 2
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reparație a rețelelor de canalizare, aprovizionare cu apa in incinta IMSP AMT Centru. Conform listei cantităților de lucrări prevăzute în caietul de sarcini.. | 737 262,00 MDL | mun.Chişinău str. 31 August, 1989,63 | 12.06.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 2 | Lucrări de reparație a unor încăperi în incinta IMSP AMT Centru, bloc CCD. Conform listei cantităților de lucrări prevăzute în caietul de sarcini.. | 2 512 242,00 MDL | mun.Chişinău str. 31 August, 1989,63 | 12.06.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 2
21.05.2026 05:33 UTC · CS
Publicati va rog caietul de sarcini
Răspunsul autorității: Publicăm.
27.05.2026 17:53 UTC · Anunt pct. 25
Operatorul este obligat sa se apropie.... ial in colonita cu obligativitate este Informativ ...
Pina la urma este obligatorie sau nu vizita la santier?
Răspunsul autorității: Din motiv că obiectul este complicat în executare( Instituția funcționează și va funcționa pe perioada executării lucrărilor, unele rețele trec prin secțiile care funcționează și la moment, apare necesitatea examinării obligatorie cu discutarea unor particularități privind lucrările de reparație.
Documente 7
- anunt de participare.pdf
- ds_lucrari_actualizata.docx
- duae.doc
- caet de sarcini lotul 1-retele canalizare, aprovizionare cu apă.doc
Documente cu același titlu: 2
- 21.05.2026 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 21.05.2026 · doar metadate · Original ↗
- caet de sarcini lotul 2-încăperi.doc
Documente cu același titlu: 2
- 21.05.2026 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 21.05.2026 · doar metadate · Original ↗
Oferte depuse 4
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Foreco Group | 1 | 668 361,39 MDL | În examinare | 10.06.2026 05:43 UTC |
| P.V.CONST-SERVICE | 2 | 1 998 400,39 MDL | În examinare | 09.06.2026 16:54 UTC |
| P.V.CONST-SERVICE | 1 | 728 882,84 MDL | În examinare | 09.06.2026 16:53 UTC |
| Foreco Group | 2 | 2 060 180,33 MDL | În examinare | 10.06.2026 05:43 UTC |
Decizii de atribuire 4
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Foreco Group | 1 | 668 361,39 MDL | Câștigător desemnat | 15.06.2026 11:55 UTC |
| P.V.CONST-SERVICE | 1 | 728 882,84 MDL | Rezultat nedivulgat | 10.06.2026 07:00 UTC |
| P.V.CONST-SERVICE | 2 | 1 998 400,39 MDL | Câștigător desemnat | 15.06.2026 11:55 UTC |
| Foreco Group | 2 | 2 060 180,33 MDL | Rezultat nedivulgat | 10.06.2026 07:00 UTC |
Modificări oficiale 1
21.05.2026 07:15 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 2
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Foreco Group | 1 | 668 361,39 MDL | Contract în pregătire | 02.07.2026 07:37 UTC |
| P.V.CONST-SERVICE | 2 | 1 998 400,39 MDL | Contract în pregătire | 02.07.2026 07:37 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.