RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1779198308171

Servicii de diriginte de șantier cu privire la controlul calității lucrărilor de reparație în incinta sediilor din subordinea Inspectoratului General al Poliției

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
29 843,00 MDL
Până la termen
expirat
25.05.2026 12:00 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Decizia se examinează

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Servicii de diriginte de șantier cu privire la controlul calității lucrărilor de reparație în incinta sediilor din subordinea Inspectoratului General al Poliției

Parametrii achiziției

CPV
7171500000-3 · Servicii privind construcţiile
Categorie
Servicii
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
29 843,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Inspectoratul General al Poliției · 29 843,00 MDL · 2026-05-19 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
19.05.2026 · 13:54 UTC
Clarificarea condițiilor
19.05.2026 → 22.05.2026 07:00 UTC
Se primesc oferte
22.05.2026 → 25.05.2026 12:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
25.05.2026
Executarea contractului
01.06.2026 → 30.12.2026 14:53 UTC

Obiectele achiziției 3

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Servicii de diriginte de șantier cu privire la controlul calității lucrărilor de renovare a sistemului de electricitate în incinta sediului Inspectoratului de poliție Ialoveni71500000-3
Servicii privind construcţiile
1 buc.
22Servicii de diriginte de șantier cu privire la controlul calității lucrărilor de renovare a sistemului de electricitate în incinta sediului Inspectoratului de poliție Glodeni71500000-3
Servicii privind construcţiile
1 buc.
33Servicii de diriginte de șantier cu privire la controlul calității lucrărilor de reparație a birourilor din cadrul sediului Direcției cooperare polițienească internațională71500000-3
Servicii privind construcţiile
1 buc.

Loturi 3

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Servicii de diriginte de șantier cu privire la controlul calității lucrărilor de renovare a sistemului de electricitate în incinta sediului Inspectoratului de poliție Ialoveni8 200,00 MDLmun.Chişinău
str.Tiraspol 11/1
01.06.2026 → 30.12.2026Rezultat nestabilit
2Servicii de diriginte de șantier cu privire la controlul calității lucrărilor de renovare a sistemului de electricitate în incinta sediului Inspectoratului de poliție Glodeni14 000,00 MDLmun.Chişinău
str.Tiraspol 11/1
01.06.2026 → 30.12.2026Rezultat nestabilit
3Servicii de diriginte de șantier cu privire la controlul calității lucrărilor de reparație a birourilor din cadrul sediului Direcției cooperare polițienească internațională7 643,00 MDLmun.Chişinău
str.Tiraspol 11/1
01.06.2026 → 30.12.2026Rezultat nestabilit

Documente 4

  • anunț de participare.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire19.05.2026
  • caiet de sarcini.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire19.05.2026
  • duae ro.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire19.05.2026
  • documentația standard.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire19.05.2026

Oferte depuse 3

OfertantLotValoareaStatusPublicat
MAXAR CONSULTING SRL18 200,00 MDLÎn examinare25.05.2026 06:44 UTC
MAXAR CONSULTING SRL214 000,00 MDLÎn examinare25.05.2026 06:44 UTC
MAXAR CONSULTING SRL37 643,00 MDLÎn examinare25.05.2026 06:44 UTC

Decizii de atribuire 3

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
MAXAR CONSULTING SRL214 000,00 MDLDecizia se examinează25.05.2026 12:00 UTC
MAXAR CONSULTING SRL37 643,00 MDLDecizia se examinează25.05.2026 12:00 UTC
MAXAR CONSULTING SRL18 200,00 MDLDecizia se examinează25.05.2026 12:00 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True