RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1779177733391

Lucrari de reparatie interioara a salii festive din IP Gimnaziul Todiresti, s.Todiresti r-l Ungheni

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
652 752,70 MDL
Până la termen
expirat
02.06.2026 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
10
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Lucrari de reparatie interioara a salii festive din IP Gimnaziul Todiresti, s.Todiresti r-l Ungheni

Parametrii achiziției

CPV
4545200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
652 752,70 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Gimnaziul Todiresti · 652 752,70 MDL · 2026-05-19 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
19.05.2026 · 08:21 UTC
Clarificarea condițiilor
19.05.2026 → 26.05.2026 06:00 UTC
Se primesc oferte
26.05.2026 → 02.06.2026 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
02.06.2026
Executarea contractului
22.06.2026 → 31.12.2026 09:15 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Lucrari de reparatie interioara a salii festive IP Gimnaziul Todiresti r-l Ungheni45200000-9
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
1 unitate

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lucrari de reparatie interioara a salii festive IP Gimnaziul Todiresti r-l Ungheni652 752,70 MDLs.Todireşti (r-l Ungheni)
s.Todiresti,Ungheni
22.06.2026 → 31.12.2026Rezultat nestabilit

Documente 4

  • anunt de participare.semnat.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire19.05.2026
  • gimnaziu s. todiresti sala festiva caiet de sarcini.semnat.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire19.05.2026
  • ds_lucrari (1).docx
    doar metadateDocumentația de atribuire19.05.2026
  • duae_ro_0.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire19.05.2026

Oferte depuse 10

OfertantValoareaStatusPublicat
PRO-KASS-INV537 968,94 MDLÎn examinare31.05.2026 07:20 UTC
SRL "Javelin N.A."592 499,58 MDLÎn examinare28.05.2026 08:41 UTC
DOMENCONS-SERVICE599 422,93 MDLÎn examinare29.05.2026 12:29 UTC
B.I.C.E. - INVEST - Europa617 187,81 MDLÎn examinare01.06.2026 13:54 UTC
EMPIRE BUIDING COMPANY408 938,16 MDLÎn examinare01.06.2026 16:55 UTC
SERVICII COMUNALE UNGHENI532 361,70 MDLÎn examinare02.06.2026 06:43 UTC
Fart-Home-Project520 477,03 MDLÎn examinare30.05.2026 20:29 UTC
Aedificator646 435,65 MDLÎn examinare01.06.2026 11:09 UTC
IURIS-ACTIV607 065,91 MDLÎn examinare27.05.2026 08:56 UTC
R&V Construct Grup434 668,18 MDLÎn examinare02.06.2026 06:23 UTC

Decizii de atribuire 10

FurnizorValoareaStatusPublicat
EMPIRE BUIDING COMPANY408 938,16 MDLCâștigător desemnat12.06.2026 07:00 UTC
R&V Construct Grup434 668,18 MDLOfertele au fost respinse02.06.2026 07:15 UTC
Fart-Home-Project520 477,03 MDLOfertele au fost respinse02.06.2026 12:46 UTC
SERVICII COMUNALE UNGHENI532 361,70 MDLOfertele au fost respinse02.06.2026 13:17 UTC
PRO-KASS-INV537 968,94 MDLOfertele au fost respinse02.06.2026 13:24 UTC
SRL "Javelin N.A."592 499,58 MDLOfertele au fost respinse02.06.2026 13:25 UTC
DOMENCONS-SERVICE599 422,93 MDLOfertele au fost respinse02.06.2026 13:25 UTC
IURIS-ACTIV607 065,91 MDLOfertele au fost respinse02.06.2026 13:26 UTC
B.I.C.E. - INVEST - Europa617 187,81 MDLOfertele au fost respinse02.06.2026 13:26 UTC
Aedificator646 435,65 MDLOfertele au fost respinse02.06.2026 13:27 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True