Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1778760163597
Produse alimentare pentru II jumătate și trimestrul III 2026
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
1 100 000,00 MDL
Până la termen
expirat
05.06.2026 07:00 UTC
Loturi
9
Oferte depuse
28
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Produse alimentare pentru II jumătate și trimestrul III 2026
Parametrii achiziției
- CPV
- 15 › 15800000-6 · Diverse produse alimentare
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 1 100 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Centrul de plasament temporar pentru persoane cu dezabilitati (adulte) mun. Balti · 1 100 000,00 MDL · 2026-05-14 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
14.05.2026 · 12:33 UTC
Clarificarea condițiilor
14.05.2026 → 25.05.2026 07:00 UTC
Se primesc oferte
25.05.2026 → 05.06.2026 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
05.06.2026
Executarea contractului
01.07.2026 → 31.12.2026 13:06 UTC
Obiectele achiziției 55
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Pâine albă | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 15 000 kg |
| 2 | 1 | Pâine din amestec de făină de grîu şi secară | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 14 000 kg |
| 3 | 1 | Pâine din secară decorticată | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 300 kg |
| 4 | 1 | Pesmeţi macinaţi | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 125 kg |
| 5 | 2 | Chiflă cu magiun | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 7 200 buc. |
| 6 | 2 | Chiflă cu stafide | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 7 200 buc. |
| 7 | 2 | Plăcintă cu împlutură de brînză de vaci | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 7 200 buc. |
| 8 | 2 | Plăcintă cu împlutură de cartofi | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 7 200 buc. |
| 9 | 3 | Biscuiți cu cremă | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 300 kg |
| 10 | 3 | Biscuiți de ovăs | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 300 kg |
| 11 | 3 | Biscuiți tip lapte topit | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 400 kg |
| 12 | 3 | Biscuiti pentru diabetici - kreker | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 100 kg |
| 13 | 3 | Zefir alb/roz | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 kg |
| 14 | 3 | Napolitane cu împlutură de ciocolată | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 kg |
| 15 | 3 | Bomboane Batonașe de ciocolată | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 250 kg |
| 16 | 3 | Bomboane de ciocolată tip Lapte de pasăre(gust de lamiae/cacao) | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 150 kg |
| 17 | 3 | Bomboane de ciocolată tip Brîndușa | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 kg |
| 18 | 3 | Bomboane caramel cu umplutură de magiun | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 kg |
| 19 | 3 | Bomboane din vafe cu ciocolată tip Scufița Roșie | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 kg |
| 20 | 3 | Bomboane batonașe de ciocolată pentru diabetici | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 150 kg |
| 21 | 4 | Mazăre verde conservată | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 150 kg |
| 22 | 4 | Porumb dulce | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 100 kg |
| 23 | 4 | Masline fără sâmbure | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 150 kg |
| 24 | 4 | Pastă de tomate | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 kg |
| Afișați mai multe (24 / 55) | ||||
Loturi 9
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot 1 | 250 000,00 MDL | mun.Bălţi mun. Bălţi str. Veteranilor, 3/1 | 01.07.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 2 | Lot 2 | 130 000,00 MDL | mun.Bălţi mun. Bălţi str. Veteranilor, 3/1 | 01.07.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 3 | Lot 3 | 180 000,00 MDL | mun.Bălţi mun. Bălţi str. Veteranilor, 3/1 | 01.07.2026 → 31.10.2026 | Atribuit |
| 4 | Lot 4 | 150 000,00 MDL | mun.Bălţi mun. Bălţi str. Veteranilor, 3/1 | 01.07.2026 → 31.10.2026 | Atribuit |
| 5 | Lot 5 | 70 000,00 MDL | mun.Bălţi mun. Bălţi str. Veteranilor, 3/1 | 01.07.2026 → 31.10.2026 | Atribuit |
| 6 | Lot 6 | 40 000,00 MDL | mun.Bălţi mun. Bălţi str. Veteranilor, 3/1 | 01.07.2026 → 31.10.2026 | Atribuit |
| 7 | Lot 7 | 40 000,00 MDL | mun.Bălţi mun. Bălţi str. Veteranilor, 3/1 | 01.07.2026 → 31.10.2026 | Atribuit |
| 8 | Lot 8 | 60 000,00 MDL | mun.Bălţi mun. Bălţi str. Veteranilor, 3/1 | 01.07.2026 → 31.10.2026 | Atribuit |
| 9 | Lot 9 | 180 000,00 MDL | mun.Bălţi mun. Bălţi str. Veteranilor, 3/1 | 01.07.2026 → 31.10.2026 | Atribuit |
Documente 5
- anunț de participare pa 2026.signed.pdf
- documentația standard.signed.pdf
- documentația standard.docx
- duae.doc
- declaraţie.docx
Oferte depuse 28
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| DANT-Agro SRL | 8 | 41 208,33 MDL | În examinare | 05.06.2026 04:50 UTC |
| SRL BAGUETTE | 6 | 29 401,20 MDL | În examinare | 04.06.2026 08:52 UTC |
| Delmix Prim SRL | 8 | 51 241,67 MDL | În examinare | 04.06.2026 09:48 UTC |
| Delmix Prim SRL | 4 | 108 537,67 MDL | În examinare | 04.06.2026 09:47 UTC |
| Delmix Prim SRL | 7 | 28 933,33 MDL | În examinare | 04.06.2026 09:48 UTC |
| SRL BAGUETTE | 3 | 172 588,50 MDL | În examinare | 04.06.2026 08:50 UTC |
| Delmix Prim SRL | 5 | 50 988,61 MDL | În examinare | 04.06.2026 09:47 UTC |
| Sija-Prim SRL | 9 | 100 186,00 MDL | În examinare | 04.06.2026 08:37 UTC |
| SA "Combinatul de pîine din Bălți" | 1 | 315 712,50 MDL | În examinare | 04.06.2026 13:49 UTC |
| SA "Combinatul de pîine din Bălți" | 2 | 137 880,00 MDL | În examinare | 04.06.2026 13:49 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 9 | 131 480,20 MDL | În examinare | 04.06.2026 12:01 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 7 | 36 110,00 MDL | În examinare | 04.06.2026 12:00 UTC |
| SC ,,Brodetchi'' SRL | 1 | 379 416,50 MDL | În examinare | 04.06.2026 16:50 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 6 | 36 387,60 MDL | În examinare | 04.06.2026 12:00 UTC |
| II Budnea Rodica | 1 | 212 360,00 MDL | În examinare | 28.05.2026 12:09 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 5 | 61 637,50 MDL | În examinare | 04.06.2026 12:00 UTC |
| Delmix Prim SRL | 9 | 144 114,81 MDL | În examinare | 04.06.2026 09:48 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 3 | 174 156,00 MDL | În examinare | 04.06.2026 12:00 UTC |
| II Budnea Rodica | 2 | 114 480,00 MDL | În examinare | 28.05.2026 12:10 UTC |
| SRL BAIUR-AGRO | 1 | 274 583,00 MDL | În examinare | 04.06.2026 05:33 UTC |
| V A Struc SRL | 5 | 51 428,00 MDL | În examinare | 04.06.2026 12:50 UTC |
| SC ,,Brodetchi'' SRL | 2 | 219 012,00 MDL | În examinare | 04.06.2026 16:51 UTC |
| V A Struc SRL | 7 | 29 900,00 MDL | În examinare | 04.06.2026 12:51 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 4 | 117 513,30 MDL | În examinare | 04.06.2026 12:00 UTC |
| Afișați mai multe (24 / 28) | ||||
Decizii de atribuire 28
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Delmix Prim SRL | 3 | 165 073,10 MDL | Câștigător desemnat | 11.06.2026 12:37 UTC |
| SRL BAGUETTE | 3 | 172 588,50 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.06.2026 07:00 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 3 | 174 156,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.06.2026 07:00 UTC |
| Delmix Prim SRL | 7 | 28 933,33 MDL | Câștigător desemnat | 11.06.2026 12:40 UTC |
| V A Struc SRL | 7 | 29 900,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.06.2026 07:00 UTC |
| SRL BAGUETTE | 7 | 32 330,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.06.2026 07:00 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 7 | 36 110,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.06.2026 07:00 UTC |
| Delmix Prim SRL | 5 | 50 988,61 MDL | Câștigător desemnat | 11.06.2026 12:38 UTC |
| V A Struc SRL | 5 | 51 428,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.06.2026 07:00 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 5 | 61 637,50 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.06.2026 07:00 UTC |
| DANT-Agro SRL | 8 | 41 208,33 MDL | Câștigător desemnat | 11.06.2026 12:41 UTC |
| Delmix Prim SRL | 8 | 51 241,67 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.06.2026 07:00 UTC |
| II Budnea Rodica | 1 | 212 360,00 MDL | Câștigător desemnat | 11.06.2026 12:35 UTC |
| SRL BAIUR-AGRO | 1 | 274 583,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.06.2026 07:00 UTC |
| SA "Combinatul de pîine din Bălți" | 1 | 315 712,50 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.06.2026 07:00 UTC |
| SC ,,Brodetchi'' SRL | 1 | 379 416,50 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.06.2026 07:00 UTC |
| Delmix Prim SRL | 4 | 108 537,67 MDL | Câștigător desemnat | 11.06.2026 12:37 UTC |
| SRL BAGUETTE | 4 | 115 059,20 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.06.2026 07:00 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 4 | 117 513,30 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.06.2026 07:00 UTC |
| II Budnea Rodica | 2 | 114 480,00 MDL | Câștigător desemnat | 11.06.2026 12:36 UTC |
| SA "Combinatul de pîine din Bălți" | 2 | 137 880,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.06.2026 07:00 UTC |
| SC ,,Brodetchi'' SRL | 2 | 219 012,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.06.2026 07:00 UTC |
| Sija-Prim SRL | 9 | 100 186,00 MDL | Câștigător desemnat | 11.06.2026 12:42 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 9 | 131 480,20 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.06.2026 07:00 UTC |
| Afișați mai multe (24 / 28) | ||||
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 9
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| II Budnea Rodica | 1 | 212 360,00 MDL | Contract în pregătire | 11.06.2026 12:35 UTC |
| II Budnea Rodica | 2 | 114 480,00 MDL | Contract în pregătire | 11.06.2026 12:36 UTC |
| Delmix Prim SRL | 3 | 165 073,10 MDL | Contract în pregătire | 11.06.2026 12:37 UTC |
| Delmix Prim SRL | 4 | 108 537,67 MDL | Contract în pregătire | 11.06.2026 12:38 UTC |
| Delmix Prim SRL | 5 | 50 988,61 MDL | Contract în pregătire | 11.06.2026 12:39 UTC |
| Delmix Prim SRL | 6 | 23 580,00 MDL | Contract în pregătire | 11.06.2026 12:39 UTC |
| Delmix Prim SRL | 7 | 28 933,33 MDL | Contract în pregătire | 11.06.2026 12:40 UTC |
| DANT-Agro SRL | 8 | 41 208,33 MDL | Contract în pregătire | 11.06.2026 12:41 UTC |
| Sija-Prim SRL | 9 | 100 186,00 MDL | Contract în pregătire | 11.06.2026 12:42 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.