Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1778655722445
Servicii de proiectare a străzii Valea Apelor, cu canalizare pluvială și parcări
Nu a avut loc
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
150 000,00 MDL
Până la termen
expirat
18.05.2026 06:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
0
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Nu s-au depus oferte
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Servicii de proiectare a străzii Valea Apelor, cu canalizare pluvială și parcări
Parametrii achiziției
- CPV
- 71 › 71320000-7 · Servicii de concepţie tehnică
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 150 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Primăria or.Codru · 150 000,00 MDL · 2026-05-13 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
18.05.2026 · 06:00 UTC
Clarificarea condițiilor
13.05.2026 → 15.05.2026 06:00 UTC
Se primesc oferte
15.05.2026 → 18.05.2026 06:00 UTC
Executarea contractului
20.05.2026 → 31.12.2026 08:05 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de proiectare a străzii Valea Apelor, cu canalizare pluvială și parcări | 71320000-7 Servicii de concepţie tehnică | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de proiectare a străzii Valea Apelor, cu canalizare pluvială și parcări | 150 000,00 MDL | or.Codru (mun. Chişinău) str.Costiujeni, 8 | 20.05.2026 → 31.12.2026 | Nereușită |
Întrebări și răspunsuri 1
13.05.2026 13:55 UTC · Costul estimativ al serviciilor de proiectare
Argumentați costul estimativ al serviciilor de proiectare conform normelor in vigoare. Inclusiv care includ proiectarea sistemelor de canalizare pluviale și amenajarea parcajelor auto.
Răspunsul autorității: Bună ziua.
Costul estimativ al serviciilor de proiectare, în valoare de 150.000 MDL fără TVA, a fost calculat conform prevederilor Legii nr. 131/2015 privind achizițiile publice și Codului urbanismului și construcțiilor nr. 434/2023, utilizând normativele de devize aprobate. Estimarea include proiectarea sistemelor de canalizare pluvială (studii topografice, calcule hidraulice, planșe tehnice) și amenajarea parcajelor auto (studii de trafic, soluții de pavare și drenaj), precum și cheltuieli indirecte aferente documentației. Valoarea este raportată la complexitatea lucrărilor și la standardele tehnice aplicabile.” Valoarea estimată este justificată prin raportarea la normativele de devize pentru proiecte similare, ajustată la parametrii cantitativi si calitativi și complexitatea obiectivului .
Documente 3
- anunț de participare proiectare valea apelor.pdf
- caiet-de-sarcini-valea apelor1.signed (3).pdf
- ds_bunuri_servicii_omf_115.docx
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| — | Nu s-au depus oferte | 18.05.2026 06:00 UTC |