Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1778161260080
Servicii de promovare a ofertei educaționale a universităților din Republica Moldova
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
750 000,00 MDL
Până la termen
expirat
28.05.2026 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Decizia se examinează
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Conform Anunțului de participare
Parametrii achiziției
- CPV
- 79 › 79340000-9 · Servicii de publicitate şi de comercializare
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 750 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Ministerul Educației și Cercetării · 750 000,00 MDL · 2026-05-07 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
07.05.2026 · 13:56 UTC
Clarificarea condițiilor
07.05.2026 → 18.05.2026 07:00 UTC
Se primesc oferte
18.05.2026 → 28.05.2026 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
28.05.2026
Executarea contractului
02.06.2026 → 31.12.2026 14:49 UTC
Obiectele achiziției 4
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Strategia de promovare | 79342200-5 Servicii de promovare | 1 buc. |
| 2 | Activarea portalului oficial și a conținutului instituțional | 79342200-5 Servicii de promovare | 1 buc. |
| 3 | Campanii digitale plătite și organice | 79342200-5 Servicii de promovare | 1 buc. |
| 4 | Crearea și adaptarea conținutului materialelor de promovare | 79342200-5 Servicii de promovare | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de promovare a ofertei educaționale a universităților din Republica Moldova Conform Anunțului de participare | 750 000,00 MDL | mun.Chişinău Chişinău, Piaţa Marii Adunări Naţionale, 1 | 02.06.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
Documente 4
- anunț de participare (promovare).signed.pdf
- caiet de sarcini (promovare).signed.pdf
- duae.doc
- documentația standard.docx
Oferte depuse 3
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SCP PARSEC | 727 000,00 MDL | În examinare | 27.05.2026 06:55 UTC |
| PROIMAGINE | 720 000,00 MDL | În examinare | 28.05.2026 05:25 UTC |
| Just Digital | 694 000,00 MDL | În examinare | 27.05.2026 15:44 UTC |
Decizii de atribuire 3
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Just Digital | 694 000,00 MDL | Decizia se examinează | 28.05.2026 07:00 UTC |
| PROIMAGINE | 720 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 28.05.2026 07:00 UTC |
| SCP PARSEC | 727 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 28.05.2026 07:00 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True