RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1778063452177

Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație cu verificarea devizelor

Завершена Закупка малой стоимости (микро) ·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
89 375,00 MDL
До дедлайна
истёк
12.05.2026 05:30 UTC
Лоты
4
Поданные предложения
4
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Победитель определён

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Conform Anunțului de participare

Параметры закупки

CPV
7171200000-0 · Servicii de arhitectură şi servicii conexe
Категория
Услуги
Тип процедуры
Закупка малой стоимости (микро)
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
89 375,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
Directia educatie, tineret şi sport sectorul Ciocana · 89 375,00 MDL · 2026-05-06 → 2026-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
06.05.2026 · 10:54 UTC
Разъяснение условий
06.05.2026 → 08.05.2026 11:30 UTC
Принимают предложения
08.05.2026 → 12.05.2026 05:30 UTC
Определение победителя
12.05.2026
Исполнение контракта
18.05.2026 → 31.12.2026 06:00 UTC

Предметы закупки 16

#ЛотПредметы закупкиCPVКоличество
11Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru Grădinița de copii nr. 3271200000-0
Servicii de arhitectură şi servicii conexe
1 шт.
21Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru Grădinița de copii nr. 12871200000-0
Servicii de arhitectură şi servicii conexe
1 шт.
31Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru Grădinița de copii nr. 13571200000-0
Servicii de arhitectură şi servicii conexe
1 шт.
41Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru Grădinița de copii nr. 13871200000-0
Servicii de arhitectură şi servicii conexe
2 шт.
51Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru Grădinița de copii nr. 21171200000-0
Servicii de arhitectură şi servicii conexe
1 шт.
61Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru Grădinița de copii nr. 22571200000-0
Servicii de arhitectură şi servicii conexe
1 шт.
72Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru Școala primară nr. 1971200000-0
Servicii de arhitectură şi servicii conexe
1 шт.
82Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru Școala primară nr. 8271200000-0
Servicii de arhitectură şi servicii conexe
2 шт.
92Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru Școala primară Grigore Vieru71200000-0
Servicii de arhitectură şi servicii conexe
2 шт.
102Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru Școala primară nr. 9571200000-0
Servicii de arhitectură şi servicii conexe
1 шт.
113Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru Gimnaziul „Steliana Grama”71200000-0
Servicii de arhitectură şi servicii conexe
2 шт.
123Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru Gimnaziul nr. 74, „Viorel Găină”71200000-0
Servicii de arhitectură şi servicii conexe
2 шт.
133Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru Gimnaziul nr. 75, Cruzești71200000-0
Servicii de arhitectură şi servicii conexe
2 шт.
144Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru Liceul Teoretic Petru Zadnipru71200000-0
Servicii de arhitectură şi servicii conexe
1 шт.
154Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru Liceul Teoretic Gheorghe Ghimpu71200000-0
Servicii de arhitectură şi servicii conexe
1 шт.
164Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru Centru de Creație a Copiilor Ghiocel71200000-0
Servicii de arhitectură şi servicii conexe
1 шт.

Лоты 4

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru grădinițele de copii subordonate DETS sectorul Ciocana
Conform Anunțului de participare
43 750,00 MDLmun.Chişinău
str. Aleco Russo, 57
18.05.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
2Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru școlile primare subordonate DETS sectorul Ciocana
Conform Anunțului de participare
21 250,00 MDLmun.Chişinău
str. Aleco Russo, 57
18.05.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
3Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru gimnaziile subordonate DETS sectorul Ciocana
Conform Anunțului de participare
12 500,00 MDLmun.Chişinău
str. Aleco Russo, 57
18.05.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
4Servicii de elaborare a devizelor privind lucrările de reparație inclusiv verificarea devizelor pentru Centru de Creație a Copiilor Ghiocel și Liceile subordonate DETS sectorul Ciocana
Conform Anunțului de participare
11 875,00 MDLmun.Chişinău
str. Aleco Russo, 57
18.05.2026 → 31.12.2026Итог не подведён

Документы 2

  • duae.docx
    только метаданныеДокументация закупки06.05.2026
  • anunț de participare scan.pdf
    только метаданныеДокументация закупки06.05.2026

Поданные предложения 4

УчастникЛотСуммаСтатусОпубликовано
Teodor Consult219 000,00 MDLНа рассмотрении11.05.2026 16:14 UTC
Teodor Consult140 000,00 MDLНа рассмотрении11.05.2026 16:13 UTC
Teodor Consult310 000,00 MDLНа рассмотрении11.05.2026 16:16 UTC
Teodor Consult49 000,00 MDLНа рассмотрении11.05.2026 16:17 UTC

Решения о присуждении 4

ПоставщикЛотСуммаСтатусОпубликовано
Teodor Consult
Документы решения: scrisoare instiintare scan.pdf ↗
49 000,00 MDLПобедитель определён15.05.2026 10:40 UTC
Teodor Consult
Документы решения: scrisoare instiintare scan.pdf ↗
140 000,00 MDLПобедитель определён15.05.2026 10:36 UTC
Teodor Consult
Документы решения: scrisoare instiintare scan.pdf ↗
219 000,00 MDLПобедитель определён15.05.2026 10:36 UTC
Teodor Consult310 000,00 MDLПобедитель определён15.05.2026 10:40 UTC

Квалификационные критерии 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True