Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1777375985039
Consumabile (cartridge) pentru echipamente de tip Kyocera și HP/Canon
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
53 600,00 MDL
Până la termen
expirat
08.05.2026 09:30 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Decizia se examinează
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Consumabile (cartridge) pentru echipamente de tip Kyocera și HP/Canon
Parametrii achiziției
- CPV
- 30 › 30200000-1 · Echipament şi accesorii pentru computer
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 53 600,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Spitalul Clinic de Recuperare și Îngrijiri Cronice · 53 600,00 MDL · 2026-04-28 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
30.04.2026 · 10:10 UTC
Clarificarea condițiilor
28.04.2026 → 01.05.2026 12:30 UTC
Se primesc oferte
01.05.2026 → 08.05.2026 09:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
08.05.2026
Executarea contractului
25.05.2026 → 30.12.2026 12:56 UTC
Obiectele achiziției 7
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 1.1 TK-1150 | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 24 buc. |
| 2 | 1 | 1.2 TK-5240K | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 4 buc. |
| 3 | 2 | 2.1 Cartuș Canon 725 | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 5 buc. |
| 4 | 2 | 2.2 Cartuș Canon 726 | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 5 buc. |
| 5 | 2 | 2.3 Cartuș Canon 703/FX10 | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 5 buc. |
| 6 | 2 | 2.4 Cartuș HP CF279A | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 5 buc. |
| 7 | 2 | 2.5 Cartuș Drum HP CF219A cu chip | 30200000-1 Echipament şi accesorii pentru computer | 5 buc. |
Loturi 2
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Consumabile (cartridge) pentru echipamente de tip Kyocera conform caietului de sarcini | 49 000,00 MDL | mun.Chişinău Str.Puskin-51 | 25.05.2026 → 30.12.2026 | Rezultat nestabilit |
| 2 | Lotul 2 Consumabile pentru echipament de tip Canon/HP Conform caietului de sarcini | 4 600,00 MDL | mun.Chişinău Str.Puskin-51 | 25.05.2026 → 30.12.2026 | Rezultat nestabilit |
Întrebări și răspunsuri 1
29.04.2026 12:51 UTC · Lot 1.1
Buna ziua, in caietul de sarcini se cere, cartus original Kyocera TK-1150HC (Toner cartridge original negru cu capacitatea de 6000 pagini format A4)
Dar din pacate asa cartus original nu exista la producator!
TK-1150 1T02RV0NL0 Toner Black, 3000 pages, ISO/IEC 19752 - acesta e cartusul Original.
Va rog sa modificati cerinta, sau sa clarificati:
Pentru ce model de imprimanta este nevoe? (poate s-a gresit modelu de cartus)
sau se cer cartuse neoriginale care au o capacitate mai mare.
Multumesc
Răspunsul autorității: Bună ziua, caietul de sarcini este redactat.
Documente 10
- anexa nr.7 cerere de participare.docx
- anexa nr.22 specificații tehnice.docx
Documente cu același titlu: 2
- 30.04.2026 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 28.04.2026 · doar metadate · Original ↗
- anexa nr.23 specificații de preț_.docx
Documente cu același titlu: 2
- 30.04.2026 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 28.04.2026 · doar metadate · Original ↗
- anunț de participare.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 30.04.2026 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 28.04.2026 · doar metadate · Original ↗
- caiet de sarcini_cartuse (1).xlsx
Documente cu același titlu: 2
- 30.04.2026 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 28.04.2026 · doar metadate · Original ↗
- declarație de eligibilitate anexa nr. 2.docx
Oferte depuse 3
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Belmond Grup SRL | 2 | 1 575,00 MDL | În examinare | 08.05.2026 08:50 UTC |
| BTS PRO | 2 | 2 324,25 MDL | În examinare | 07.05.2026 13:19 UTC |
| Belmond Grup SRL | 1 | 46 960,00 MDL | În examinare | 08.05.2026 08:49 UTC |
Decizii de atribuire 3
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Belmond Grup SRL | 1 | 46 960,00 MDL | Decizia se examinează | 08.05.2026 09:30 UTC |
| Belmond Grup SRL | 2 | 1 575,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 08.05.2026 11:24 UTC |
| BTS PRO | 2 | 2 324,25 MDL | Decizia se examinează | 08.05.2026 09:30 UTC |
Modificări oficiale 3
30.04.2026 09:18 UTC
General change of Contract Notice
30.04.2026 10:08 UTC
General change of Contract Notice
30.04.2026 10:10 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True