RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1777367109731

Produse biodistructive pentru dezinsecție și deratizare

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
52 750,00 MDL
Până la termen
expirat
06.05.2026 07:00 UTC
Loturi
8
Oferte depuse
6
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Produse biodistructive pentru dezinsecție și deratizare

Parametrii achiziției

CPV
2424400000-8 · Îngrăşăminte şi compuşi azotaţi
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
52 750,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
IMSP Spitalul Clinic de Psihiatrie · 52 750,00 MDL · 2026-04-28 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
28.04.2026 · 09:20 UTC
Clarificarea condițiilor
28.04.2026 → 30.04.2026 07:00 UTC
Se primesc oferte
30.04.2026 → 06.05.2026 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
06.05.2026
Executarea contractului
08.05.2026 → 31.12.2026 10:18 UTC

Obiectele achiziției 8

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Momeală pentru combaterea rozătoarelor24400000-8
Îngrăşăminte şi compuşi azotaţi
20 kg
22Stație de intoxicare pentru şoareci, şobolani24400000-8
Îngrăşăminte şi compuşi azotaţi
20 buc.
33Capcana cu lipici pentru rozătoare mici24400000-8
Îngrăşăminte şi compuşi azotaţi
50 buc.
44Capcană cu lipici împotriva gândacilor și altor insecte24400000-8
Îngrăşăminte şi compuşi azotaţi
1 000 buc.
55Soluție insecticidă pentru combaterea gândacilor de bucătărie în spaţii închise24400000-8
Îngrăşăminte şi compuşi azotaţi
5 l
66Soluție insecticidă pentru combaterea gândacilor de bucătărie în spaţii închise24400000-8
Îngrăşăminte şi compuşi azotaţi
15 l
77Insecticid universal24400000-8
Îngrăşăminte şi compuşi azotaţi
50 buc.
88Capcană cu lipici pentru muște24400000-8
Îngrăşăminte şi compuşi azotaţi
100 buc.

Loturi 8

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Momeală pentru combaterea rozătoarelor
- Categoria: Rodenticide - Forma de prezentare: blocuri de parafină un rodenticid, gata de utilizare - Substanța activă - Difenacoum sau Brodifacoum - Fără miros - Potrivit pentru toate tipurile de încăperi, inclusiv bloc alimentar, saloanele cu pacienți alergici sau cu probleme respiratorii Termen de valabilitate – minimum 1 an, din data încheierii contractului.
2 800,00 MDLor.Codru (mun. Chişinău)
Costiujeni, 3
08.05.2026 → 31.12.2026Rezultat nestabilit
2Stație de intoxicare pentru şoareci, şobolani
Cutie plastic Stația de intoxicare este adaptată oricărui tip de momeală (de tip pastă, de tip pulbere, parafinata). Stația este dotată cu cheie din plastic cu care se blochează capacul pentru a nu permite deschiderea acestuia.
2 700,00 MDLor.Codru (mun. Chişinău)
Costiujeni, 3
08.05.2026 → 31.12.2026Atribuit
3Capcana cu lipici pentru rozătoare mici
Capcana cu lipici pentru rozătoare sub forma de carte Termen de valabilitate – minimum 1 an, din data încheierii contractului.
1 000,00 MDLor.Codru (mun. Chişinău)
Costiujeni, 3
08.05.2026 → 31.12.2026Rezultat nestabilit
4Capcană cu lipici împotriva gândacilor și altor insecte
Capcană pe bază de antracant și bandă adezivă - Dimensiuni ≥100x200 mm - Eficacitate minim 1 lună - Dotate cu pastile cu antracant - Non toxic, fără insecticide, fără miros - Potrivit pentru toate tipurile de încăperi, inclusiv bloc alimentar, saloanele cu pacienți alergici sau cu probleme respiratorii. Termen de valabilitate – minimum 1 an, din data încheierii contractului.
23 000,00 MDLor.Codru (mun. Chişinău)
Costiujeni, 3
08.05.2026 → 31.12.2026Rezultat nestabilit
5Soluție insecticidă pentru combaterea gândacilor de bucătărie în spaţii închise
Forma de prezentare: soluție/suspensie concentrată -Substanța activă: Tetrametrina -Eficacitate ≥4 luni -Fără miros - Potrivit pentru toate tipurile de încăperi, inclusiv bloc alimentar, saloanele cu pacienți alergici sau cu probleme respiratorii. Termen de valabilitate – minimum 1 an din, data încheierii contractului.
3 200,00 MDLor.Codru (mun. Chişinău)
Costiujeni, 3
08.05.2026 → 31.12.2026Nereușită
6Soluție insecticidă pentru combaterea gândacilor de bucătărie în spaţii închise
Forma de prezentare: soluție/suspensie concentrată - Substanța activă: Tetrametrin, Permetrină și Piperonil butoxid - Eficacitate ≥4 săptămâni - Fără miros - Potrivit pentru toate tipurile de încăperi, inclusiv bloc alimentar, saloanele cu pacienți alergici sau cu probleme respiratorii Termen de valabilitate – minimum 1 an, din data încheierii contractului.
15 000,00 MDLor.Codru (mun. Chişinău)
Costiujeni, 3
08.05.2026 → 31.12.2026Nereușită
7Insecticid universal
- Forma de prezentare: soluție gata de utilizare. Ambalaj dotat cu pulverizator, volum 0,5 litri - Substanța activă: Permetrină - Eficacitate ≥1 săptămână - Eficient contra muștelor, țânțarilor, furnicilor, moliilor, musculițelor, gâzelor, gândacilor de bucătărie. - Potrivit pentru toate tipurile de încăperi, inclusiv bloc alimentar, saloanele cu pacienți alergici sau cu probleme respiratorii. Termen de valabilitate – minimum 1 an, din data încheierii contractului.
4 200,00 MDLor.Codru (mun. Chişinău)
Costiujeni, 3
08.05.2026 → 31.12.2026Nereușită
8Capcană cu lipici pentru muște
- Capcană pe bază de bandă adezivă - Dimensiuni ≤30x500mm - Non toxic, fără miros - Potrivit pentru toate tipurile de încăperi, inclusiv bloc alimentar, saloanele cu pacienți alergici sau cu probleme respiratorii. Termen de valabilitate – minimum 1 an, din data încheierii contractului.
850,00 MDLor.Codru (mun. Chişinău)
Costiujeni, 3
08.05.2026 → 31.12.2026Rezultat nestabilit

Documente 3

  • anunț de participare simplificat.pdf
    doar metadateCriterii de eligibilitate28.04.2026
  • contract model.doc
    doar metadateProiect de contract28.04.2026
  • ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (18).docx
    doar metadateDocumentația de atribuire28.04.2026

Oferte depuse 6

OfertantLotValoareaStatusPublicat
BELNIS SRL423 000,00 MDLÎn examinare05.05.2026 11:07 UTC
BELNIS SRL8350,00 MDLÎn examinare05.05.2026 11:09 UTC
BELNIS SRL22 000,00 MDLÎn examinare05.05.2026 11:02 UTC
BELNIS SRL12 100,00 MDLÎn examinare05.05.2026 10:39 UTC
BELNIS SRL3500,00 MDLÎn examinare05.05.2026 11:06 UTC
Bioprotect12 333,40 MDLÎn examinare05.05.2026 07:56 UTC

Decizii de atribuire 9

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
5Nu s-au depus oferte06.05.2026 07:00 UTC
6Nu s-au depus oferte06.05.2026 07:00 UTC
7Nu s-au depus oferte06.05.2026 07:00 UTC
BELNIS SRL
Documentele deciziei: decizie.pdf ↗
22 000,00 MDLCâștigător desemnat13.05.2026 07:29 UTC
BELNIS SRL
Documentele deciziei: decizie.pdf ↗
12 100,00 MDLOfertele au fost respinse13.05.2026 07:28 UTC
Bioprotect
Documentele deciziei: decizie.pdf ↗
12 333,40 MDLOfertele au fost respinse13.05.2026 07:28 UTC
BELNIS SRL
Documentele deciziei: decizie.pdf ↗
3500,00 MDLOfertele au fost respinse13.05.2026 07:31 UTC
BELNIS SRL
Documentele deciziei: decizie.pdf ↗
423 000,00 MDLOfertele au fost respinse13.05.2026 07:32 UTC
BELNIS SRL
Documentele deciziei: decizie.pdf ↗
8350,00 MDLOfertele au fost respinse13.05.2026 07:34 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
BELNIS SRL22 000,00 MDLContract în pregătire13.05.2026 07:30 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.