RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1777027936123

Lucrări de reparație curentă a acoperișului edificiului ASP din str. A. Pușkin, 42, mun. Chișinău

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
465 000,00 MDL
Până la termen
expirat
06.05.2026 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
5
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Lucrări de reparație curentă a acoperișului edificiului ASP din str. A. Pușkin, 42, mun. Chișinău

Parametrii achiziției

CPV
4545400000-1 · Lucrări de finisare a construcţiilor
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
465 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Agentia Servicii Publice · 465 000,00 MDL · 2026-02-02 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
24.04.2026 · 11:16 UTC
Clarificarea condițiilor
24.04.2026 → 30.04.2026 07:00 UTC
Se primesc oferte
30.04.2026 → 06.05.2026 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
06.05.2026
Executarea contractului
08.05.2026 → 31.12.2026 12:06 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Lucrări de reparație curentă a acoperișului edificiului ASP din str. A. Pușkin, 42, mun. Chișinău45400000-1
Lucrări de finisare a construcţiilor
1 unitate

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lucrări de reparație curentă a acoperișului edificiului ASP din str. A. Pușkin, 42, mun. Chișinău465 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin, 42
08.05.2026 → 31.12.2026Atribuit

Documente 14

  • anunt de participare.pdf
    doar metadateAnunț de participare24.04.2026
  • anunt de participare.docx
    doar metadateAnunț de participare24.04.2026
  • duae.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire24.04.2026
  • duae.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire24.04.2026
  • anexe la documentatia standard.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire24.04.2026
  • anexe la documentatia standard.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire24.04.2026
  • caiet de sarcini acoperiș pușkin,42.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire24.04.2026
  • caiet de sarcini acoperiș pușkin,42.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire24.04.2026
  • propunere financiară.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire24.04.2026
  • propunere financiară.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire24.04.2026
  • anexa nr. 25 - lucrări acoperis puskin 42.pdf
    doar metadateProiect de contract24.04.2026
  • anexa nr. 25 - lucrări acoperis puskin 42.docx
    doar metadateProiect de contract24.04.2026
  • declaratie.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire24.04.2026
  • declaratie.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire24.04.2026

Oferte depuse 5

OfertantValoareaStatusPublicat
HIDROIZOLARE PENTRU FIECARE322 050,11 MDLÎn examinare05.05.2026 11:42 UTC
Srl Bolixan-Exim358 738,01 MDLÎn examinare05.05.2026 10:47 UTC
DATACONS SERVICE414 876,31 MDLÎn examinare06.05.2026 05:49 UTC
SC,,Elinatcons”SRL319 937,44 MDLÎn examinare05.05.2026 11:25 UTC
Resacons-STR356 460,36 MDLÎn examinare05.05.2026 17:58 UTC

Decizii de atribuire 5

FurnizorValoareaStatusPublicat
SC,,Elinatcons”SRL
Documentele deciziei: instiințare.signed.pdf ↗
319 937,44 MDLCâștigător desemnat09.06.2026 08:17 UTC
HIDROIZOLARE PENTRU FIECARE322 050,11 MDLRezultat nedivulgat06.05.2026 07:00 UTC
Resacons-STR356 460,36 MDLRezultat nedivulgat06.05.2026 07:00 UTC
Srl Bolixan-Exim358 738,01 MDLRezultat nedivulgat06.05.2026 07:00 UTC
DATACONS SERVICE414 876,31 MDLRezultat nedivulgat06.05.2026 07:00 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
SC,,Elinatcons”SRL319 937,44 MDLContract în pregătire09.06.2026 08:18 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.