Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1776424189823
”Reparația capitală a LT Vasile Alecsandri” (Etapa III – termoizolarea fațadelor a blocului B), conform necesităților DÎTS a Primăriei mun.Bălți
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
4 259 300,00 MDL
Până la termen
expirat
19.05.2026 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
”Reparația capitală a LT Vasile Alecsandri” (Etapa III – termoizolarea fațadelor a blocului B), conform necesităților DÎTS a Primăriei mun.Bălți
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45400000-1 · Lucrări de finisare a construcţiilor
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 4 259 300,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Direcția Învățămînt, Tineret și Sport a Primăriei mun. Bălți · 4 259 300,00 MDL · 2026-01-01 → 2026-12-31
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
29.04.2026 · 11:26 UTC
Clarificarea condițiilor
17.04.2026 → 04.05.2026 12:00 UTC
Se primesc oferte
04.05.2026 → 19.05.2026 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
19.05.2026
Executarea contractului
25.05.2026 → 31.12.2026 00:00 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | ”Reparația capitală a LT Vasile Alecsandri” (Etapa III – termoizolarea fațadelor a blocului B), conform necesităților DÎTS a Primăriei mun.Bălți | 45400000-1 Lucrări de finisare a construcţiilor | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ”Reparația capitală a LT Vasile Alecsandri” (Etapa III – termoizolarea fațadelor a blocului B), conform necesităților DÎTS a Primăriei mun.Bălți | 4 259 300,00 MDL | mun.Bălţi mun.Bălți, str.I.Konev, 16A | 25.05.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 2
27.04.2026 17:39 UTC · Capitolul 3.2. Soclu
Rugăm o explicație de la ce cotă SOCLULUI se permite termoizolarea cu vata minerală ?
67 IzF55C Termoizolarea exterioara peretilor a cladirilor cu tencuieli fine pe termoizolant (sisteme cu fixare rigida a termoizolantului), suprafata peretilor neteda: cu placi din vata minerala Y=135 kg/m3 gr=100mm ( plasa de armare expandata din metal zincat celula 50x50mm ).
Răspunsul autorității: Cota inferioară a termoizolației soclului este variabilă (sub nivelul terenului, la cota semi-gropi cu 500 mm). Cota superioară a termoizolației soclului este 000. Consultați fila 112 din proiect, unde sunt prezentate toate volumele. Proiectul se anexeaza.
30.04.2026 07:13 UTC · Caiet de sarcini
Buna ziua, Confirmati va rog pentru pozitia 71 IzF55C Trebuie de aplicat coeficientul K - 0,2 doar la manopera ?
Răspunsul autorității: În deviz (poziția 71) a fost aplicat un coeficient scăzut pentru manoperă, din cauza volumului redus de muncă.
Documente 13
- Anunț de participare - Termoizolarea fațadelor LT V.Alecsandri (Etapa III blocul B) 2026
- BAP nr.29 din 10.04.2026 Anunt_de_intentie - Termoizolarea fațadelor LT V.Alecsandri (Etapa III - Blocul B)
- Caiet de sarcini LT V.Alecsandri
- Caiet de sarcini
- declaratie_ro
- documentatia_standard_lucrari - Termoizolarea fațadelor LT V.Alecsandri (Etapa III - Blocul B)
- DUAE
- Formularul nr.5
- Lista cu cantitățile de lucrări
- Plan anual provizoriu modificat DÎTS
- Raport de verificare deviz
- Raport de verificare DPD
- LT Vasile Alescandri Etapa III Termoizolarea fatadelor (SAC) - Proiect verificat
Oferte depuse 1
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Atractiv Invest | 4 259 077,81 MDL | În examinare | 18.05.2026 17:19 UTC |
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Atractiv Invest | 4 259 077,81 MDL | Câștigător desemnat | 17.06.2026 13:44 UTC |
Modificări oficiale 2
29.04.2026 06:49 UTC
General change of Contract Notice
29.04.2026 11:26 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Atractiv Invest | 4 259 077,81 MDL | Contract în pregătire | 18.06.2026 06:40 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.