Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1776412071271
Reparația capitală a elementelor de drum, partea pietonala, trotuarul din str. Sihastrului 79a-55, or.Codru, mun. Chisinau (traseu cu lungimea de 500m)
Nu a avut loc
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
724 817,90 MDL
Până la termen
expirat
30.04.2026 06:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
0
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Nu s-au depus oferte
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Reparația capitală a elementelor de drum, partea pietonala, trotuarul din str. Sihastrului 79a-55, or.Codru, mun. Chisinau
(traseu cu lungimea de 500m)
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 724 817,90 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Primăria or.Codru · 724 817,90 MDL · 2026-04-17 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
30.04.2026 · 06:00 UTC
Clarificarea condițiilor
17.04.2026 → 26.04.2026 06:00 UTC
Se primesc oferte
26.04.2026 → 30.04.2026 06:00 UTC
Executarea contractului
02.05.2026 → 31.12.2026 09:06 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Reparația capitală a elementelor de drum, partea pietonala, trotuarul din str. Sihastrului 79a-55, or.Codru, mun. Chisinau (traseu cu lungimea de 500m) | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Reparația capitală a elementelor de drum, partea pietonala, trotuarul din str. Sihastrului 79a-55, or.Codru, mun. Chisinau (traseu cu lungimea de 500m) | 724 817,90 MDL | or.Codru (mun. Chişinău) str.Costiujeni, 8 | 02.05.2026 → 31.12.2026 | Nereușită |
Întrebări și răspunsuri 1
17.04.2026 09:50 UTC · Clarificari
Buna ziua,
1. Clarificati aspectul privind executarea lucrarilor, se va prezenta doar 1 factura fiscala cu actele necesare in cuantum de 100%??
2. Garantia de buna executie in cuantum de 5% va fi posibila si sub forma de retineri succesive din suma facturilor fiscale eliberate?
3. Transportarea materialelor o includem in pretul materialelor?
4. Evaluarea volumului de lucrari a fost efecuata recent, luand in consideratie majorarea considerabila a preturilor la materialele de constructie si combustibil?
Multumesc anticipat!
Răspunsul autorității: Bună ziua,
1) Achitările vor fi efectuate pe etape, pe măsura executării lucrărilor, prin transfer, în baza facturilor fiscale, după prezentarea proceselor-verbale de recepție a lucrărilor executate la faze determinate, conform graficului de executare a lucrărilor, semnate și acceptate de către Beneficiar.
2) Garanția de bună execuție în cuantum de 5% poate fi constituită inclusiv sub formă de rețineri succesive cu efectuarea transferului sumei respective pe un cont special deschis de către operatorul economic, pus la dispoziția autorității contractante, la o bancă licențiată, agreată de ambele părți.
3) Conform CPL 01.01-2012.
4)Evaluarea volumului de lucrari a fost efecuata recent.
Documente 5
- anunț de participare sihastrului 79a.pdf
- caiet de sarcini semnat sihastrului 79a.pdf
- proiect tehnic sihastrului 79a-55_compressed.pdf
- duae.doc
- ds_lucrari_actualizata (2).docx
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| — | Nu s-au depus oferte | 30.04.2026 06:00 UTC |