Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1775568389589
Sistem de emisie AutoPlay (repetat)
Anulată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Motivul anulării
Conform, deciziei Grupului de lucru pentru achiziții publice, În temeiul pct. 51 subpct. 3) din HG nr. 870/2022 pentru aprobarea Regulamentului cu privire la achizițiile publice de valoare mică, oferta operatorului economic BTS PRO SRL nu se acceptă, deoarece nu corespunde cerințelor solicitate. În urma analizei tehnice s-a constatat că oferta nu este completă și nu întrunește cerințele tehnice obligatorii stabilite de autoritatea contractantă. Astfel, pentru poziția 1.2 – Servicii de instalare, configurare și actualizare a sistemului AutoPlay, operatorul economic a indicat în specificația tehnică faptul că „Compania BTS Pro nu are posibilitatea de a realiza lucrările menționate”.
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
166 666,67 MDL
Până la termen
expirat
15.04.2026 10:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Sistem de emisie AutoPlay (repetat)
Parametrii achiziției
- CPV
- 32 › 32320000-2 · Echipament audiovizual şi de televiziune
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 166 666,67 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IP Compania "Teleradio-Moldova" · 166 666,67 MDL · 2026-03-02 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
29.04.2026 · 13:32 UTC
Clarificarea condițiilor
07.04.2026 → 09.04.2026 07:00 UTC
Se primesc oferte
09.04.2026 → 15.04.2026 10:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
15.04.2026
Executarea contractului
04.05.2026 → 31.12.2026 14:29 UTC
Obiectele achiziției 2
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | 1.1. Unitate de stocare - Unitate de stocare enterprise pentru servere: • Capacitate: 16 TB • Format: 3.5 inch • Interfață: SATA 3.0 (≥ 6 Gbps) • Viteză rotație: 7200 RPM • Sectorizare: 512e • Cache: ≥ 512 MB • Tehnologie de înregistrare: CMR (Conventional Magnetic Recording) – nu se acceptă SMR. • Criptare: Standard (non-SED). • MTBF: minim 2,0 milioane ore. • Workload: minim 550 TB/an. • Temperatura de funcționare: 5°C – 55°C. • Funcționare: 24/7, optimizat pentru centre de date și servere, adecvat pentru utilizare în matrice RAID (compatibil storage Infortrend DS1016G00000B-8732). Condiții de livrare: • Produse noi, originale, sigilate din fabrică. • Nu se acceptă HDD-uri recertificate, refurbished, CFR (Certified Repaired). Garanție minim 3 ani. | 32321200-1 Echipament audiovizual | 16 buc. |
| 2 | 1.2. Servicii de instalare, configurare și actualizare a sistemului AutoPlay - • Realizarea copiilor de siguranță, migrarea temporară, restaurarea și verificarea integrității datelor; • Demontarea HDD-urilor uzate și instalarea noilor unități în sistemele Infortrend DS1016G00000B-8732; • Configurarea matricei RAID, integrarea cu sistemul AutoPlay și setarea parametrilor de performanță și redundanță; • Testarea funcțională completă a sistemului, simularea fluxului de emisie, monitorizarea stabilității și remedierea eventualelor neconformități; • Asigurarea mentenanței și actualizării (upgrade software și firmware) a sistemului existent de automatizare BRAM Technology AutoPlay 7, inclusiv a serverelor de playout și backup, serverelor de ingest, sistemelor de stocare și bazelor de date, prin aducerea tuturor componentelor la cele mai recente versiuni disponibile și compatibile, în vederea menținerii funcționării stabile și neîntrerupte a emisiei. | 32321200-1 Echipament audiovizual | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sistem de emisie AutoPlay (repetat) | 166 666,67 MDL | mun.Chişinău strada Miorița 1 | 04.05.2026 → 31.12.2026 | Anulată |
Documente 3
- anexe la documentatia standard.docx
- anunț de participare.semnat.pdf
- duae.docx
Oferte depuse 1
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| BTS PRO | 156 312,00 MDL | În examinare | 14.04.2026 09:34 UTC |
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| BTS PRO | 156 312,00 MDL | Decizia se examinează | 15.04.2026 10:00 UTC |
Modificări oficiale 1
29.04.2026 13:32 UTC · Anulare · Anunț de participare
Sistem de emisie AutoPlay (repetat)
Conform, deciziei Grupului de lucru pentru achiziții publice, În temeiul pct. 51 subpct. 3) din HG nr. 870/2022 pentru aprobarea Regulamentului cu privire la achizițiile publice de valoare mică, oferta operatorului economic BTS PRO SRL nu se acceptă, deoarece nu corespunde cerințelor solicitate. În urma analizei tehnice s-a constatat că oferta nu este completă și nu întrunește cerințele tehnice obligatorii stabilite de autoritatea contractantă. Astfel, pentru poziția 1.2 – Servicii de instalare, configurare și actualizare a sistemului AutoPlay, operatorul economic a indicat în specificația tehnică faptul că „Compania BTS Pro nu are posibilitatea de a realiza lucrările menționate”.
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True