Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1775115718931
Lacăte, yale (broaște) în asortiment
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
57 750,00 MDL
Până la termen
expirat
10.04.2026 07:30 UTC
Loturi
9
Oferte depuse
22
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lacăte, yale (broaște) în asortiment
Parametrii achiziției
- CPV
- 44 › 44520000-1 · Broaşte, chei şi balamale
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 57 750,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Agentia Servicii Publice · 57 750,00 MDL · 2026-04-02 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
02.04.2026 · 08:03 UTC
Clarificarea condițiilor
02.04.2026 → 06.04.2026 08:00 UTC
Se primesc oferte
06.04.2026 → 10.04.2026 07:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
14.04.2026
Executarea contractului
27.04.2026 → 31.12.2026 00:00 UTC
Obiectele achiziției 9
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Lotul nr. 1Lacăt cu tijă dreptunghiulară și ampatament 35 mm | 44521000-8 Diverse lacăte şi broaşte | 25 buc. |
| 2 | 2 | Lotul nr. 2 Lacăt cu tijă dreptunghiulară și ampatament 50 mm | 44521000-8 Diverse lacăte şi broaşte | 12 buc. |
| 3 | 3 | Lotul nr. 3 Lacăt safeu | 44521000-8 Diverse lacăte şi broaşte | 10 buc. |
| 4 | 4 | Lotul nr. 4 Yală (60mm) | 44521000-8 Diverse lacăte şi broaşte | 15 buc. |
| 5 | 5 | Lotul nr. 5 Yală (70 mm) | 44521000-8 Diverse lacăte şi broaşte | 30 buc. |
| 6 | 6 | Lotul nr. 6 Yală (80 mm) | 44521000-8 Diverse lacăte şi broaşte | 30 buc. |
| 7 | 7 | Lotul nr. 7 Yală (90 mm) | 44521000-8 Diverse lacăte şi broaşte | 20 buc. |
| 8 | 8 | Lotul nr. 8 Yală ( 80 mm cu știft de blocare) | 44521000-8 Diverse lacăte şi broaşte | 30 buc. |
| 9 | 9 | Lotul nr. 9 Yală safeu (40 mm) | 44521000-8 Diverse lacăte şi broaşte | 15 buc. |
Loturi 9
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul nr. 1
Lacăt cu tijă dreptunghiulară și ampatament 35 mm
Utilizare: pentru uși de exterior, interior
Tip ușă: PVC
Tip tijă: dreptunghiulară
Număr de tije: 1 buc.
Ieșire tijă: 15 mm
Tip fixare: placă de față
Tip încuietoare: universală
Ampatament: 35 mm
Dimensiuni:
- lungime: 175 mm
- grosime: 16 mm
Distanța dintre centre: 85 mm
Adâncime de instalare: 50 mm
Yală: 80 mm
Caracteristici: cu mâner
Culoare mâner: albă
Termen de garanție: minim 12 luni din data livrării
| 15 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin, 42 | 27.04.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
| 2 | Lotul nr. 2
Lacăt cu tijă dreptunghiulară și ampatament 50 mm
Utilizare: pentru uși exterior, interior
Tip de ușă: din lemn
Tip tijă: dreptunghiulară
Număr de tije: 1 buc.
Ieșire tijă: 13 mm
Tip fixare : placă de față
Tip încuietoare: universală
Ampatament: 50 mm
Dimensiuni:
- lungime: 135 mm
- grosime: 14 mm
Distanța dintre centre: 90 mm
Adâncime de instalare: 75mm
Yală: 80 mm
Caracteristici: cu mâner
Termen de garanție: minim 12 luni din data livrării
| 15 600,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin, 42 | 27.04.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
| 3 | Lotul nr. 3
Lacăt safeu
Utilizare: safeu
Tip cheie: fluture
Număr tije: 3 buc.
Tip fixare: placă de față
Dimensiuni:
- lungime: 75 mm
- grosime: 18 mm
Adâncime de instalare: 85 mm
Ampatament: 50 mm
Termen de garanție: minim 12 luni din data livrării
| 3 700,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin, 42 | 27.04.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
| 4 | Lotul nr. 4
Yală (60mm)
Material: alamă
Dimensiuni: lungimea 60 mm
Centrat: da
Chei: 5 buc.
Termen de garanție: minim 12 luni din data livrării
| 1 950,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin, 42 | 27.04.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
| 5 | Lotul nr. 5
Yală (70 mm)
Material: alamă
Dimensiuni: lungimea 70 mm
Centrat: da
Chei: 5 buc.
Termen de garanție: minim 12 luni din data livrării
| 3 900,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin, 42 | 27.04.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
| 6 | Lotul nr. 6
Yală (80 mm)
Material: alamă
Dimensiuni: lungimea 80 mm
Centrat: da
Chei: 5 buc
Termen de garanție: minim 12 luni din data livrării
| 3 900,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin, 42 | 27.04.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
| 7 | Lotul nr. 7
Yală (90 mm)
Material: alamă
Dimensiuni: lungimea 90 mm
Centrat: 40/50
Chei: 5 buc.
Termen de garanție: minim 12 luni din data livrării
| 2 600,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin, 42 | 27.04.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
| 8 | Lotul nr. 8
Yală ( 80 mm cu știft de blocare)
Material: alamă
Dimensiuni: lungimea 80 mm
Centrat: da
Chei: 5 buc
Caracteristici: știft de blocare fixat
Termen de garanție: minim 12 luni din data livrării
| 5 100,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin, 42 | 27.04.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
| 9 | Lotul nr. 9
Yală safeu (40 mm)
Material: alamă
Dimensiuni: lungimea 40 mm
Chei: 5 buc
Termen de garanție: minim 12 luni din data livrării
| 6 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin, 42 | 27.04.2026 → 31.12.2026 | Rezultat nestabilit |
Documente 8
- Anexa nr. 24 -Model contract.signed.pdf
- Anexe la documentatia standard.docx
- Anexe la documentatia standard.signed.pdf
- Anunt de participare.signed.pdf
- Declaratia beneficiarilor efectivi.doc
- Declaratia beneficiarilor efectivi.signed.pdf
- Declaratie de eligibilitate.docx
- Declaratie de eligibilitate.signed.pdf
Oferte depuse 22
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL Soverang | 5 | 2 550,00 MDL | În examinare | 10.04.2026 06:15 UTC |
| SRL Soverang | 3 | 3 340,00 MDL | În examinare | 10.04.2026 06:15 UTC |
| SRL Soverang | 7 | 2 080,00 MDL | În examinare | 10.04.2026 06:16 UTC |
| SRL Soverang | 9 | 5 055,00 MDL | În examinare | 10.04.2026 06:16 UTC |
| Modeaon-Impex | 2 | 19 200,00 MDL | În examinare | 09.04.2026 09:05 UTC |
| Modeaon-Impex | 3 | 4 600,00 MDL | În examinare | 09.04.2026 09:05 UTC |
| Modeaon-Impex | 7 | 5 000,00 MDL | În examinare | 09.04.2026 09:04 UTC |
| Modeaon-Impex | 5 | 6 000,00 MDL | În examinare | 09.04.2026 09:04 UTC |
| Modeaon-Impex | 4 | 3 000,00 MDL | În examinare | 09.04.2026 09:05 UTC |
| ÎNTREPRINDEREA INDIVIDUALĂ CULEAC IVAN | 6 | 8 370,00 MDL | În examinare | 10.04.2026 06:05 UTC |
| ÎNTREPRINDEREA INDIVIDUALĂ CULEAC IVAN | 4 | 3 675,00 MDL | În examinare | 10.04.2026 06:05 UTC |
| SRL Soverang | 8 | 3 960,00 MDL | În examinare | 10.04.2026 06:16 UTC |
| SRL Soverang | 6 | 2 550,00 MDL | În examinare | 10.04.2026 06:15 UTC |
| SRL Soverang | 4 | 1 275,00 MDL | În examinare | 10.04.2026 06:15 UTC |
| SRL Soverang | 1 | 9 925,00 MDL | În examinare | 10.04.2026 06:14 UTC |
| Modeaon-Impex | 6 | 6 000,00 MDL | În examinare | 09.04.2026 09:04 UTC |
| ÎNTREPRINDEREA INDIVIDUALĂ CULEAC IVAN | 8 | 9 600,00 MDL | În examinare | 10.04.2026 06:05 UTC |
| SRL Soverang | 2 | 14 340,00 MDL | În examinare | 10.04.2026 06:14 UTC |
| Modeaon-Impex | 1 | 18 750,00 MDL | În examinare | 09.04.2026 08:58 UTC |
| Modeaon-Impex | 9 | 6 000,00 MDL | În examinare | 09.04.2026 09:03 UTC |
| Modeaon-Impex | 8 | 8 400,00 MDL | În examinare | 09.04.2026 09:03 UTC |
| ÎNTREPRINDEREA INDIVIDUALĂ CULEAC IVAN | 5 | 7 800,00 MDL | În examinare | 10.04.2026 06:05 UTC |
Decizii de atribuire 22
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL Soverang Documentele deciziei: decizie de atribuire nr. 62 din 11.05.2026.pdf ↗ | 6 | 2 550,00 MDL | Câștigător desemnat | 11.05.2026 10:28 UTC |
| Modeaon-Impex | 6 | 6 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.04.2026 12:37 UTC |
| ÎNTREPRINDEREA INDIVIDUALĂ CULEAC IVAN | 6 | 8 370,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.04.2026 12:37 UTC |
| SRL Soverang Documentele deciziei: decizie de atribuire nr. 62 din 11.05.2026.pdf ↗ | 7 | 2 080,00 MDL | Câștigător desemnat | 11.05.2026 10:30 UTC |
| Modeaon-Impex | 7 | 5 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.04.2026 12:37 UTC |
| SRL Soverang Documentele deciziei: decizie de atribuire nr. 62 din 11.05.2026.pdf ↗ | 3 | 3 340,00 MDL | Câștigător desemnat | 11.05.2026 10:24 UTC |
| Modeaon-Impex | 3 | 4 600,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.04.2026 12:37 UTC |
| SRL Soverang Documentele deciziei: decizie de atribuire nr. 62 din 11.05.2026.pdf ↗ | 5 | 2 550,00 MDL | Câștigător desemnat | 11.05.2026 10:26 UTC |
| Modeaon-Impex | 5 | 6 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.04.2026 12:37 UTC |
| ÎNTREPRINDEREA INDIVIDUALĂ CULEAC IVAN | 5 | 7 800,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.04.2026 12:37 UTC |
| SRL Soverang Documentele deciziei: decizie de atribuire nr. 62 din 11.05.2026.pdf ↗ | 4 | 1 275,00 MDL | Câștigător desemnat | 11.05.2026 10:25 UTC |
| Modeaon-Impex | 4 | 3 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.04.2026 12:37 UTC |
| ÎNTREPRINDEREA INDIVIDUALĂ CULEAC IVAN | 4 | 3 675,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.04.2026 12:37 UTC |
| SRL Soverang Documentele deciziei: decizie de atribuire nr. 62 din 11.05.2026.pdf ↗ | 1 | 9 925,00 MDL | Câștigător desemnat | 11.05.2026 10:22 UTC |
| Modeaon-Impex | 1 | 18 750,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.04.2026 12:37 UTC |
| SRL Soverang Documentele deciziei: decizie de atribuire nr. 62 din 11.05.2026.pdf ↗ | 2 | 14 340,00 MDL | Câștigător desemnat | 11.05.2026 10:23 UTC |
| Modeaon-Impex | 2 | 19 200,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.04.2026 12:37 UTC |
| SRL Soverang Documentele deciziei: decizie de atribuire nr. 62 din 11.05.2026.pdf ↗ | 9 | 5 055,00 MDL | Câștigător desemnat | 11.05.2026 10:34 UTC |
| Modeaon-Impex | 9 | 6 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.04.2026 12:37 UTC |
| SRL Soverang Documentele deciziei: decizie de atribuire nr. 62 din 11.05.2026.pdf ↗ | 8 | 3 960,00 MDL | Câștigător desemnat | 11.05.2026 10:32 UTC |
| Modeaon-Impex | 8 | 8 400,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.04.2026 12:37 UTC |
| ÎNTREPRINDEREA INDIVIDUALĂ CULEAC IVAN | 8 | 9 600,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 14.04.2026 12:37 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True