RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1774861099827

Lucrări de reparație la drumurile publice locale din raionul Rezina (4 loturi)

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
5 625 000,00 MDL
Până la termen
expirat
23.04.2026 06:00 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
16
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Lucrări de reparație la drumurile publice locale din raionul Rezina (4 loturi)

Parametrii achiziției

CPV
4545200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
5 625 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Consiliul raional Rezina · 5 625 000,00 MDL · 2026-03-30 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
01.04.2026 · 11:38 UTC
Clarificarea condițiilor
30.03.2026 → 10.04.2026 06:00 UTC
Se primesc oferte
10.04.2026 → 23.04.2026 06:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
23.04.2026
Executarea contractului
11.05.2026 → 31.12.2026 10:22 UTC

Obiectele achiziției 4

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Lucrări de reparație la drum de acces L211,1 spre s. Gordinești45200000-9
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
1 buc.
22Lucrări de reparație la drum de acces L212 spre s. Pereni45200000-9
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
1 buc.
33Lucrări de reparație la drum de acces L217,1 spre s. Roșcana de Sus45200000-9
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
1 buc.
44Lucrări de reparație la drum de acces L207 spre s. Tarasova45200000-9
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
1 buc.

Loturi 4

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lucrări de reparație la drum de acces L211,1 spre s. Gordinești1 500 000,00 MDLor.Rezina (r-l Rezina)
27 August nr.1
11.05.2026 → 31.12.2026Atribuit
2Lucrări de reparație la drum de acces L212 spre s. Pereni1 666 666,67 MDLor.Rezina (r-l Rezina)
27 August nr.1
11.05.2026 → 31.12.2026Atribuit
3Lucrări de reparație la drum de acces L217,1 spre s. Roșcana de Sus1 666 666,67 MDLor.Rezina (r-l Rezina)
27 August nr.1
11.05.2026 → 31.12.2026Atribuit
4Lucrări de reparație la drum de acces L207 spre s. Tarasova791 666,66 MDLor.Rezina (r-l Rezina)
27 August nr.1
11.05.2026 → 31.12.2026Atribuit

Întrebări și răspunsuri 4

31.03.2026 09:57 UTC · garantie lucrari
care este termenul de garantie a lucrarilor ?
Răspunsul autorității: Buna ziua termenul de garanție a lucrărilor este 5 ani. Este stipulat în anunț de participare punctul 14, nr. d/o 18.
31.03.2026 12:21 UTC · lot 4
aceasta garantie oricum nu se incadreaza in parametrii de executie a lucrarilor solicitate in LOTUL 4. asternerea binder si astai tot, el ramine deschis, stratul de uzura nu este....cum argumentati garantia ? multumim
Răspunsul autorității: La lotul dat garanția pentru lucrări este de 2 ani.
02.04.2026 07:28 UTC · anun de participare
punct 14 anunt de aparticipare nr d/o 3 - formulare de deviz 3,5,7 este clar, dar 10 la care se refera ?
Răspunsul autorității: Documentația standart, anexa 10 graficul de execuție a lucrărilor (60 zile) pentru toate loturile
02.04.2026 07:30 UTC · clarificari
punct 14 anunt de aparticipare nr d/o 25 declaratia privind confirmare identitatii beneficiarilor.....de este obligatoriu ? oare nu se prezinta conform ordinului MF timp de 5 zile de catre OE desemnat cistigator ?
Răspunsul autorității: Conform Ordinului MF nr. 145 /2020

Documente 12

  • anunț de participare (4 loturi)
    doar metadateAnunț de participare30.03.2026
  • ds lucrări
    doar metadateDocumentația de atribuire30.03.2026
  • duae
    doar metadateCriterii de evaluare30.03.2026
  • anunț de participare
    doar metadateAnunț de participare30.03.2026
    Documente cu același titlu: 4
  • Lista cu volumele de lucrări s.Gordinești
    doar metadateSpecificații tehnice30.03.2026
  • Lista cu volumele de lucrări s. Pereni
    doar metadateSpecificații tehnice30.03.2026
  • Lista cu volumele de lucrări s. Roșcana de Sus
    doar metadateSpecificații tehnice30.03.2026
  • Lista cu volumele de lucrări s. Tarasova
    doar metadateSpecificații tehnice30.03.2026
  • anunț de participare lot.4.pdf
    doar metadateAnunț de participare01.04.2026

Oferte depuse 16

OfertantLotValoareaStatusPublicat
NISIP-SI31 488 378,12 MDLÎn examinare22.04.2026 10:40 UTC
Autodel Trans4700 516,24 MDLÎn examinare23.04.2026 05:23 UTC
POMIXNORD11 630 141,24 MDLÎn examinare22.04.2026 07:53 UTC
„GENESIS International„SRL31 568 142,53 MDLÎn examinare22.04.2026 12:18 UTC
„GENESIS International„SRL21 566 616,75 MDLÎn examinare22.04.2026 12:15 UTC
NISIP-SI11 284 969,38 MDLÎn examinare22.04.2026 10:29 UTC
„GENESIS International„SRL4903 275,87 MDLÎn examinare22.04.2026 12:20 UTC
POMIXNORD4973 183,37 MDLÎn examinare22.04.2026 08:08 UTC
Vicoliv Grup SRL31 591 541,28 MDLÎn examinare22.04.2026 14:23 UTC
„GENESIS International„SRL11 391 538,09 MDLÎn examinare22.04.2026 12:12 UTC
Vicoliv Grup SRL4828 686,30 MDLÎn examinare22.04.2026 14:25 UTC
Vicoliv Grup SRL21 591 542,52 MDLÎn examinare22.04.2026 14:20 UTC
Vicoliv Grup SRL11 413 831,00 MDLÎn examinare22.04.2026 14:17 UTC
NISIP-SI21 449 560,75 MDLÎn examinare22.04.2026 10:34 UTC
POMIXNORD21 834 188,16 MDLÎn examinare22.04.2026 07:58 UTC
POMIXNORD31 840 599,07 MDLÎn examinare22.04.2026 08:03 UTC

Decizii de atribuire 16

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
NISIP-SI
Documentele deciziei: decizie 06.pdf ↗
11 284 969,38 MDLCâștigător desemnat24.04.2026 05:44 UTC
„GENESIS International„SRL11 391 538,09 MDLRezultat nedivulgat23.04.2026 06:00 UTC
Vicoliv Grup SRL11 413 831,00 MDLRezultat nedivulgat23.04.2026 06:00 UTC
POMIXNORD11 630 141,24 MDLRezultat nedivulgat23.04.2026 06:00 UTC
NISIP-SI
Documentele deciziei: decizie 06.pdf ↗
31 488 378,12 MDLCâștigător desemnat24.04.2026 05:49 UTC
„GENESIS International„SRL31 568 142,53 MDLRezultat nedivulgat23.04.2026 06:00 UTC
Vicoliv Grup SRL31 591 541,28 MDLRezultat nedivulgat23.04.2026 06:00 UTC
POMIXNORD31 840 599,07 MDLRezultat nedivulgat23.04.2026 06:00 UTC
NISIP-SI
Documentele deciziei: decizie 06.pdf ↗
21 449 560,75 MDLCâștigător desemnat24.04.2026 05:47 UTC
„GENESIS International„SRL21 566 616,75 MDLRezultat nedivulgat23.04.2026 06:00 UTC
Vicoliv Grup SRL21 591 542,52 MDLRezultat nedivulgat23.04.2026 06:00 UTC
POMIXNORD21 834 188,16 MDLRezultat nedivulgat23.04.2026 06:00 UTC
Autodel Trans
Documentele deciziei: decizie 06.pdf ↗
4700 516,24 MDLCâștigător desemnat24.04.2026 05:51 UTC
Vicoliv Grup SRL4828 686,30 MDLRezultat nedivulgat23.04.2026 06:00 UTC
„GENESIS International„SRL4903 275,87 MDLRezultat nedivulgat23.04.2026 06:00 UTC
POMIXNORD4973 183,37 MDLRezultat nedivulgat23.04.2026 06:00 UTC

Modificări oficiale 1

01.04.2026 11:38 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 4

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
NISIP-SI11 284 969,38 MDLContract în pregătire28.04.2026 11:32 UTC
NISIP-SI21 449 560,75 MDLContract în pregătire28.04.2026 11:33 UTC
NISIP-SI31 488 378,12 MDLContract în pregătire28.04.2026 11:33 UTC
Autodel Trans4700 516,24 MDLContract în pregătire28.04.2026 11:34 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.