Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1774351488382
Produse de curățenie și igienă sanitară
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
180 000,00 MDL
Până la termen
expirat
14.04.2026 11:30 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Produse de curățenie și igienă sanitară
Parametrii achiziției
- CPV
- 33 › 33700000-7 · Produse de îngrijire personală
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 180 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Aeroportul International Chisinau · 180 000,00 MDL · 2026-03-24 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
24.03.2026 · 13:42 UTC
Clarificarea condițiilor
24.03.2026 → 03.04.2026 11:00 UTC
Se primesc oferte
03.04.2026 → 14.04.2026 11:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
14.04.2026
Executarea contractului
28.04.2026 → 30.12.2026 11:33 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Produse de curățenie și igienă sanitară | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 3 070 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Produse de curățenie și igienă sanitară | 180 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Dacia, 80/3 | 28.04.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 1
24.03.2026 13:42 UTC · RM 750
14 butoaie de 200 litri aveți nevoie?
Răspunsul autorității: Da, 14 butoaie de 200 litri.
Documente 10
- 2 anunt de participare. produse de curățat și întreținere a igienei sanitare.pdf
- 3 specificații tehnice anexa 22.docx
Documente cu același titlu: 2
- 24.03.2026 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 24.03.2026 · doar metadate · Original ↗
- 4 specificatia de pret anexa 23.docx
- 5 cerere de participare anexa 7.docx
- 6 garanție de ofertă anexa 9.docx
- 7 duae.doc
- 8 declarație privind valabilitatea oferte anexa 8.docx
- 9 garanția de bună execuție anexa 10.docx
- 10 model - contract.docx
Oferte depuse 1
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| ÎM KARCHER SRL | 179 221,62 MDL | În examinare | 10.04.2026 14:05 UTC |
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| ÎM KARCHER SRL | 179 221,62 MDL | Câștigător desemnat | 05.05.2026 06:58 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| ÎM KARCHER SRL | 179 221,62 MDL | Contract în pregătire | 05.05.2026 06:58 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.