RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1774269527867

Tractoare

Завершена Закупка малой стоимости ·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
242 500,00 MDL
До дедлайна
истёк
01.04.2026 09:00 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
1
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Победитель определён

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Tractoare

Параметры закупки

CPV
1616700000-2 · Tractoare
Категория
Товары
Тип процедуры
Закупка малой стоимости
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
242 500,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
Î.M. Parcul „Dendrariu” · 242 500,00 MDL · 2026-03-23 → 2026-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
25.03.2026 · 16:02 UTC
Разъяснение условий
23.03.2026 → 28.03.2026 15:00 UTC
Принимают предложения
28.03.2026 → 01.04.2026 09:00 UTC
Определение победителя
01.04.2026
Исполнение контракта
06.04.2026 → 31.12.2026 12:43 UTC

Предметы закупки 1

#Предметы закупкиCPVКоличество
1Tractor16700000-2
Tractoare
1 шт.

Лоты 1

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Tractor242 500,00 MDLmun.Chişinău
str. George Enescu, 5
06.04.2026 → 31.12.2026Присуждено

Вопросы и ответы 2

24.03.2026 12:34 UTC · Parametrii minimi si maximi
Buna ziua, ati indicat parametrii fixi ce limiteaza concurenta si incalca principiul concurentei loiale. Solicitam indicarea parametrilor minimi sau maximi pentru ca sa puteti sa achizitionati un utilaj optim pentru necesitatile voastre. Solicitam modificarea parametrilor: 1. Platformă de tăiere: - Lățime de lucru: 112 cm 2. Dimensiuni și capacitate: - Ampatament: 88,7 cm - Greutate: 238 kg (fără echipament de tăiere) - Capacitate tractare: 125 kg
Ответ заказчика: Autoritatea contractantă a analizat solicitarea privind modificarea parametrilor tehnici. Specificațiile tehnice au fost stabilite în baza necesităților operaționale ale instituției și nu au avut ca scop restrângerea concurenței. Cu toate acestea, în vederea asigurării unui nivel adecvat de concurență și a unei participări cât mai largi a operatorilor economici, autoritatea contractantă a decis ajustarea parametrilor tehnici prin stabilirea unor valori minime și maxime. Modificările au fost operate în documentația de atribuire, conform prezentei decizii (operatorii economici sunt rugați să observe documentația ajustată).
24.03.2026 13:02 UTC · termen de livrare
De asemenea, solicităm extinderea termenului de livrare de la 10 zile la 60 de zile, deoarece astfel de utilaje nu sunt disponibile în stoc și necesită import individual.
Ответ заказчика: Autoritatea contractantă a examinat solicitarea privind extinderea termenului de livrare. Termenul de livrare stabilit a fost determinat în funcție de necesitățile operaționale ale instituției și de urgența utilizării utilajului. Autoritatea contractantă consideră că termenul stabilit este rezonabil și permite participarea operatorilor economici care dispun de capacitatea de livrare în termenul indicat. Extinderea termenului la 60 de zile ar afecta realizarea activităților planificate. În aceste condiții, termenul de livrare rămâne nemodificat.

Документы 12

  • anunt de participare tractor 26.semnat.pdf
    только метаданныеДокументация закупки23.03.2026
  • ds_bunuri_tractor 2026.semnat.pdf
    только метаданныеДокументация закупки23.03.2026
  • duae_ro_.semnat.pdf
    только метаданныеДокументация закупки23.03.2026
  • declaratie_ro.pdf
    только метаданныеДокументация закупки23.03.2026
  • anunt de participare tractor 26.docx
    только метаданныеДокументация закупки23.03.2026
  • declaratie_ro.doc
    только метаданныеДокументация закупки23.03.2026
  • ds_bunuri_tractor 2026.docx
    только метаданныеДокументация закупки23.03.2026
  • duae_ro_.doc
    только метаданныеДокументация закупки23.03.2026
  • m anunt de participare tractor 26.semnat.pdf
    только метаданныеДокументация закупки25.03.2026
  • m ds_bunuri_tractor 2026.semnat.pdf
    только метаданныеДокументация закупки25.03.2026
  • m anunt de participare tractor 26.docx
    только метаданныеДокументация закупки25.03.2026
  • m ds_bunuri_tractor 2026.docx
    только метаданныеДокументация закупки25.03.2026

Поданные предложения 1

УчастникСуммаСтатусОпубликовано
Levitrans SRL242 000,00 MDLНа рассмотрении31.03.2026 06:26 UTC

Решения о присуждении 1

ПоставщикСуммаСтатусОпубликовано
Levitrans SRL242 000,00 MDLПобедитель определён03.04.2026 08:16 UTC

Официальные изменения 1

25.03.2026 16:02 UTC
General change of Contract Notice

Квалификационные критерии 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Контракты 1

ПоставщикПрисуждённая суммаСтатусОпубликовано
Levitrans SRL242 000,00 MDLДоговор в подготовке03.04.2026 08:17 UTC

Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.