RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1774017734690

Fructe-Legume Trimestru II pentru ÎM „Gradina Zoologică”

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
84 620,00 MDL
Până la termen
expirat
27.03.2026 09:00 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
5
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Decizia se examinează

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Lotul 1 Legume de sezon Lotul 2 Fructe sezoniere

Parametrii achiziției

CPV
0303200000-3 · Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
84 620,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Grădina Zoologică · 84 620,00 MDL · 2026-03-20 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
23.03.2026 · 06:44 UTC
Clarificarea condițiilor
20.03.2026 → 24.03.2026 09:00 UTC
Se primesc oferte
24.03.2026 → 27.03.2026 09:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
27.03.2026
Executarea contractului
30.03.2026 → 31.12.2026 14:49 UTC

Obiectele achiziției 15

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Cartofi03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
2 000 kg/ha
21Ceapă uscată03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
30 kg/ha
31Morcov03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
4 500 kg/ha
41Sfeclă03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
2 500 kg/ha
51Ardei gras03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
60 kg/ha
61Usturoi 03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
3 kg/ha
71Salată verde03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
400 kg/ha
81Castraveti03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
40 kg/ha
91Dovlecei03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
40 kg/ha
102Banane03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
250 kg/ha
112Kiwi 03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
50 kg/ha
122Portocale03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
120 kg/ha
132Mandarine03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
80 kg/ha
142Mere 03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
1 200 kg/ha
152Strugure 03200000-3
Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
50 kg/ha

Loturi 2

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lotul 1 Legume de sezon
Cartofi Ceapă uscată Morcov Sfeclă Ardei gras Usturoi Salată verde Castraveti Dovlecei
60 160,00 MDLmun.Chişinău
bd.Dacia 50/7
30.03.2026 → 31.12.2026Rezultat nestabilit
2Lotul 2 Fructe sezoniere
Banane Kiwi Mandarine Portocale Rodii Mere Strugure
24 460,00 MDLmun.Chişinău
bd.Dacia 50/7
30.03.2026 → 31.12.2026Rezultat nestabilit

Întrebări și răspunsuri 1

23.03.2026 06:04 UTC · procedura
Buna ziua, ati anexat un anunt de participare diferit de procedura solicitata. Midificati va rugam frumos
Răspunsul autorității: buna ziua, urmariti modificarile

Documente 2

  • anunt de participare.pdf
    doar metadateAnunț de participare23.03.2026
    Documente cu același titlu: 2

Oferte depuse 5

OfertantLotValoareaStatusPublicat
S.R.L. ARENA FRUCT228 680,30 MDLÎn examinare25.03.2026 13:14 UTC
SRL Nobil Prest227 267,50 MDLÎn examinare26.03.2026 12:19 UTC
Sija-Prim SRL176 417,32 MDLÎn examinare26.03.2026 08:06 UTC
S.R.L. ARENA FRUCT187 337,10 MDLÎn examinare25.03.2026 13:14 UTC
SRL Nobil Prest192 188,78 MDLÎn examinare26.03.2026 12:18 UTC

Decizii de atribuire 5

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
SRL Nobil Prest227 267,50 MDLOfertele au fost respinse28.03.2026 11:33 UTC
S.R.L. ARENA FRUCT228 680,30 MDLDecizia se examinează27.03.2026 09:00 UTC
Sija-Prim SRL176 417,32 MDLOfertele au fost respinse28.03.2026 11:30 UTC
S.R.L. ARENA FRUCT187 337,10 MDLDecizia se examinează27.03.2026 09:00 UTC
SRL Nobil Prest192 188,78 MDLRezultat nedivulgat27.03.2026 09:00 UTC

Modificări oficiale 1

23.03.2026 06:44 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True