Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1773827735432
Flori anuale și multianuale
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
4 599 750,00 MDL
Până la termen
expirat
07.04.2026 07:00 UTC
Loturi
24
Oferte depuse
39
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Flori anuale și multianuale
Parametrii achiziției
- CPV
- 03 › 03450000-9 · Produse de pepinieră
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 4 599 750,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Asociatia de gospodarire a spatiilor verzi · 4 599 750,00 MDL · 2026-03-18 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
26.03.2026 · 10:29 UTC
Clarificarea condițiilor
18.03.2026 → 30.03.2026 07:00 UTC
Se primesc oferte
30.03.2026 → 07.04.2026 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
07.04.2026
Executarea contractului
20.04.2026 → 31.12.2026 00:00 UTC
Obiectele achiziției 47
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Ageratum houstonianum Patina Blue | 03451000-6 Plante | 4 000 buc. |
| 2 | 2 | Alyssum maritimum Clear Crystal White | 03451000-6 Plante | 12 000 buc. |
| 3 | 3 | Anthyrrinum majus F1 Snapshot Mix | 03451000-6 Plante | 5 000 buc. |
| 4 | 4 | Asparagus densiflorus `Sprengeri` Asparagus | 03451000-6 Plante | 500 buc. |
| 5 | 5 | Begonia semperflorens Big Red | 03451000-6 Plante | 11 500 buc. |
| 6 | 5 | Begonia semperflorens Pink | 03451000-6 Plante | 500 buc. |
| 7 | 5 | Begonia semperflorens Mix | 03451000-6 Plante | 5 000 buc. |
| 8 | 5 | Begonia semperflorens Nightlife Pink | 03451000-6 Plante | 4 000 buc. |
| 9 | 5 | Begonia semperflorens Nightlife White | 03451000-6 Plante | 4 000 buc. |
| 10 | 5 | Begonia semperflorens Nightlife Red | 03451000-6 Plante | 4 000 buc. |
| 11 | 6 | Catharanthus roseus | 03451000-6 Plante | 8 000 buc. |
| 12 | 7 | Coleus Wizard Red | 03451000-6 Plante | 6 000 buc. |
| 13 | 7 | Coleus Wizard Mix | 03451000-6 Plante | 3 000 buc. |
| 14 | 8 | Cineraria maritima | 03451000-6 Plante | 8 000 buc. |
| 15 | 9 | Gazania splendens | 03451000-6 Plante | 5 000 buc. |
| 16 | 10 | Iresine herbstii | 03451000-6 Plante | 8 000 buc. |
| 17 | 11 | Osteospermum mix | 03451000-6 Plante | 15 000 buc. |
| 18 | 12 | Pelargonium Multibloom Mix | 03451000-6 Plante | 1 800 buc. |
| 19 | 12 | Pelargonium Peltatum | 03451000-6 Plante | 800 buc. |
| 20 | 13 | Chrysanthemum (Crizantema) | 03451000-6 Plante | 3 999 buc. |
| 21 | 14 | Salvia splendens Mojave (Salvie roșie) | 03451000-6 Plante | 10 500 buc. |
| 22 | 15 | Tagetes Durango Yellow | 03451000-6 Plante | 6 000 buc. |
| 23 | 15 | Tagetes Bonanza Deep Orange | 03451000-6 Plante | 5 000 buc. |
| 24 | 15 | Tagetes Marigold Durango Orange | 03451000-6 Plante | 6 000 buc. |
| Afișați mai multe (24 / 47) | ||||
Loturi 24
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul nr. 1 | 64 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 2 | Lotul nr. 2 | 168 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 3 | Lotul nr. 3 | 100 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 4 | Lotul nr. 4 | 15 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 5 | Lotul nr. 5 | 1 041 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 6 | Lotul nr. 6 Lotul nr. 6 | 160 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 7 | Lotul nr. 7 Lotul nr. 7 | 180 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 8 | Lotul nr. 8 | 160 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Nereușită |
| 9 | Lotul nr. 9 | 100 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 10 | Lotul nr. 10 | 144 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 11 | Lotul nr. 11 | 450 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 12 | Lotul nr. 12 | 117 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 13 | Lotul nr. 13 | 159 960,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 14 | Lotul nr. 14 | 189 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 15 | Lotul nr. 15 | 238 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 16 | Lotul nr. 16 | 100 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 17 | Lotul nr. 17 | 13 500,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 18 | Lotul nr. 18 | 42 500,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 19 | Lotul nr. 19 | 14 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 20 | Lotul nr. 20 | 10 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 21 | Lotul nr. 21 | 135 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 22 | Lotul nr. 22 | 205 320,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 23 | Lotul nr. 23 | 225 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 24 | Lotul nr. 24 | 568 470,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin 62 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 2
26.03.2026 10:29 UTC · Buna ziua! Conform p.7 anunt de participare,Dovada de inregistrarii persoanei juridice.
E suficient de prezentat doar extras emis de organul abilitat?
Răspunsul autorității: Bună ziua, da
29.03.2026 15:35 UTC · Buna ziua! DUAE
cod pozitie 4B.2 cifra de afaceri anuala , perioada ultimilor 3 ani de activitate, se repeta in pozitie 4B.3.Cum ar fi corect in cod pozitie 4B.2?
Răspunsul autorității: Bună ziua la poziția 4B.2.1 este specificat modul de prezentare
Documente 8
- anunt de participare plante anuale si multianuale.signed.pdf
- caiet de sarcini.signed.pdf
- documentația standart.docx
- documentația standart.signed.pdf
- duae.doc
- duae.signed.pdf
- anunt de participare plante anuale si multianuale modificat.signed.pdf
- duae modificat.signed.pdf
Oferte depuse 39
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| VIVAFLORA | 2 | 108 000,00 MDL | În examinare | 06.04.2026 11:12 UTC |
| S.R.L "Neoflora" | 7 | 116 100,00 MDL | În examinare | 06.04.2026 14:12 UTC |
| S.R.L "Neoflora" | 9 | 70 250,00 MDL | În examinare | 06.04.2026 14:19 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 18 | 37 500,00 MDL | În examinare | 07.04.2026 06:38 UTC |
| VIVAFLORA | 22 | 125 758,50 MDL | În examinare | 06.04.2026 13:26 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 23 | 225 000,00 MDL | În examinare | 07.04.2026 06:33 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 11 | 450 000,00 MDL | În examinare | 07.04.2026 06:33 UTC |
| S.R.L "Neoflora" | 16 | 59 200,00 MDL | În examinare | 06.04.2026 14:28 UTC |
| TERRA ARB GRUP | 24 | 488 295,00 MDL | În examinare | 07.04.2026 06:45 UTC |
| VIVAFLORA | 6 | 120 000,00 MDL | În examinare | 06.04.2026 11:36 UTC |
| S.R.L "Neoflora" | 3 | 69 000,00 MDL | În examinare | 06.04.2026 14:04 UTC |
| VIVAFLORA | 14 | 131 250,00 MDL | În examinare | 06.04.2026 12:20 UTC |
| VIVAFLORA | 13 | 131 967,00 MDL | În examinare | 06.04.2026 12:11 UTC |
| S.R.L "Neoflora" | 13 | 133 166,70 MDL | În examinare | 06.04.2026 14:34 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 5 | 1 038 750,00 MDL | În examinare | 07.04.2026 06:20 UTC |
| S.R.L "Neoflora" | 20 | 6 560,00 MDL | În examinare | 06.04.2026 14:48 UTC |
| S.R.L "Neoflora" | 19 | 12 250,00 MDL | În examinare | 06.04.2026 14:44 UTC |
| VIVAFLORA | 15 | 170 000,00 MDL | În examinare | 06.04.2026 12:43 UTC |
| S.R.L "Neoflora" | 17 | 9 075,00 MDL | În examinare | 06.04.2026 14:40 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 21 | 135 000,00 MDL | În examinare | 07.04.2026 06:40 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 4 | 15 000,00 MDL | În examinare | 07.04.2026 06:44 UTC |
| VIVAFLORA | 10 | 120 000,00 MDL | În examinare | 06.04.2026 12:00 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 2 | 150 000,00 MDL | În examinare | 07.04.2026 06:14 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 14 | 189 000,00 MDL | În examinare | 07.04.2026 06:34 UTC |
| Afișați mai multe (24 / 39) | ||||
Decizii de atribuire 40
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| 8 | — | Nu s-au depus oferte | 07.04.2026 07:00 UTC | |
| VIVAFLORA Documentele deciziei: decizia de atribuire.pdf ↗ | 2 | 108 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.05.2026 06:20 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 2 | 150 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 07.04.2026 07:00 UTC |
| S.R.L "Neoflora" Documentele deciziei: decizia de atribuire.pdf ↗ | 7 | 116 100,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.05.2026 07:42 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 7 | 180 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 07.04.2026 07:00 UTC |
| S.R.L "Neoflora" Documentele deciziei: decizia de atribuire.pdf ↗ | 1 | 52 400,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.05.2026 06:16 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 1 | 56 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 07.04.2026 07:00 UTC |
| VIVAFLORA Documentele deciziei: decizia de atribuire.pdf ↗ | 22 | 125 758,50 MDL | Câștigător desemnat | 26.05.2026 07:56 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 22 | 196 765,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 07.04.2026 07:00 UTC |
| VIVAFLORA Documentele deciziei: decizia de atribuire.pdf ↗ | 15 | 170 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.05.2026 07:49 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 15 | 201 875,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 07.04.2026 07:00 UTC |
| VIVAFLORA Documentele deciziei: decizia de atribuire.pdf ↗ | 13 | 131 967,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.05.2026 07:47 UTC |
| S.R.L "Neoflora" | 13 | 133 166,70 MDL | Rezultat nedivulgat | 07.04.2026 07:00 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 13 | 159 960,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 07.04.2026 07:00 UTC |
| S.R.L "Neoflora" Documentele deciziei: decizia de atribuire.pdf ↗ | 17 | 9 075,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.05.2026 07:51 UTC |
| S.R.L "Neoflora" Documentele deciziei: decizia de atribuire.pdf ↗ | 9 | 70 250,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.05.2026 07:43 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 9 | 93 750,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 07.04.2026 07:00 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. Documentele deciziei: decizia de atribuire.pdf ↗ | 18 | 37 500,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.05.2026 07:52 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. Documentele deciziei: decizia de atribuire.pdf ↗ | 5 | 1 038 750,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.05.2026 06:22 UTC |
| VIVAFLORA Documentele deciziei: decizia de atribuire.pdf ↗ | 6 | 120 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.05.2026 06:23 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 6 | 160 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 07.04.2026 07:00 UTC |
| S.R.L "Neoflora" Documentele deciziei: decizia de atribuire.pdf ↗ | 16 | 59 200,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.05.2026 07:50 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 16 | 100 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 07.04.2026 07:00 UTC |
| S.R.L "Neoflora" Documentele deciziei: decizia de atribuire.pdf ↗ | 19 | 12 250,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.05.2026 07:52 UTC |
| Afișați mai multe (24 / 40) | ||||
Modificări oficiale 1
23.03.2026 10:25 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 23
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| ALEX GARDEN S.R.L. | 24 | 493 385,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:00 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 23 | 225 000,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:01 UTC |
| VIVAFLORA | 22 | 125 758,50 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:01 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 21 | 135 000,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:02 UTC |
| S.R.L "Neoflora" | 20 | 6 560,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:02 UTC |
| S.R.L "Neoflora" | 19 | 12 250,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:03 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 18 | 37 500,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:03 UTC |
| S.R.L "Neoflora" | 17 | 9 075,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:04 UTC |
| S.R.L "Neoflora" | 16 | 59 200,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:04 UTC |
| VIVAFLORA | 15 | 170 000,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:05 UTC |
| VIVAFLORA | 14 | 131 250,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:05 UTC |
| VIVAFLORA | 13 | 131 967,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:06 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 12 | 110 500,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:06 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 11 | 450 000,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:07 UTC |
| VIVAFLORA | 10 | 120 000,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:07 UTC |
| S.R.L "Neoflora" | 9 | 70 250,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:08 UTC |
| S.R.L "Neoflora" | 7 | 116 100,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:08 UTC |
| VIVAFLORA | 6 | 120 000,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:09 UTC |
| ALEX GARDEN S.R.L. | 5 | 1 038 750,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:10 UTC |
| VIVAFLORA | 4 | 11 000,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:10 UTC |
| S.R.L "Neoflora" | 3 | 69 000,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:11 UTC |
| VIVAFLORA | 2 | 108 000,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:11 UTC |
| S.R.L "Neoflora" | 1 | 52 400,00 MDL | Contract în pregătire | 26.05.2026 08:12 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.