RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1773577439974

Servicii de deservire și reparație a UAV - repetat

Завершена Закупка малой стоимости ·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
450 000,00 MDL
До дедлайна
истёк
27.03.2026 14:00 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
2
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Победитель определён

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Servicii de deservire și reparație a UAV - repetat

Параметры закупки

CPV
5050600000-1 · Servicii de reparare şi de întreţinere a materialelor de securitate şi apărare
Категория
Услуги
Тип процедуры
Закупка малой стоимости
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
450 000,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
Inspectoratul General al Poliției de Frontieră al MAI · 450 000,00 MDL · 2026-03-15 → 2026-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
18.03.2026 · 11:26 UTC
Разъяснение условий
15.03.2026 → 20.03.2026 13:30 UTC
Принимают предложения
20.03.2026 → 27.03.2026 14:00 UTC
Определение победителя
30.03.2026
Исполнение контракта
13.04.2026 → 30.12.2026 12:57 UTC

Предметы закупки 1

#Предметы закупкиCPVКоличество
1Servicii de deservire și reparație a UAV50600000-1
Servicii de reparare şi de întreţinere a materialelor de securitate şi apărare
1 шт.

Лоты 1

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Servicii de deservire și reparație a UAV
Conform specificațiilor din caietul de sarcini anexat
450 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Petricani 19
13.04.2026 → 30.12.2026Присуждено

Вопросы и ответы 1

18.03.2026 11:26 UTC · Nr. Seriale
Buna ziua, Ati putea sa publicati numere seriale ale dronelor? Sunt necesare pentru a verifica datile de inregistrare ca ulterior sa verificam disponbilitatea pieselor de schimb. Muultumesc!
Ответ заказчика: Refuzul de a divulga numerele de serie ale dronelor este întemeiat juridic și justificat prin necesitatea protejării securității publice și prevenirii infracțiunilor. În conformitate cu Legea nr. 982/2000 privind accesul la informație, dreptul de acces la informație nu este unul absolut. Potrivit art. 7 alin. (1), accesul la informații oficiale poate fi limitat în cazul în care divulgarea acestora poate prejudicia securitatea publică, ordinea publică sau poate afecta desfășurarea normală a activităților autorităților publice. Totodată, conform art. 8 alin. (1) lit. c) din aceeași lege, sunt exceptate de la accesul liber informațiile a căror divulgare ar putea periclita securitatea publică sau ar putea facilita comiterea unor infracțiuni. În acest context, numerele de serie ale dronelor reprezintă date tehnice sensibile, care permit identificarea unică a echipamentelor și pot crea vulnerabilități în utilizarea acestora. De asemenea, potrivit Legea nr. 133/2011 privind protecția datelor cu caracter personal, chiar dacă aceste informații nu constituie în mod direct date cu caracter personal, instituțiile publice au obligația de a preveni divulgarea informațiilor care pot conduce indirect la riscuri de securitate sau utilizare neautorizată a resurselor tehnice. În plus, în conformitate cu principiul proporționalității și al echilibrului între interesul public și necesitatea protecției informațiilor sensibile, transparența procesului de achiziții publice vizează în principal legalitatea procedurilor și utilizarea fondurilor publice, fără a implica divulgarea tuturor detaliilor tehnice ale echipamentelor, în special a celor care pot genera riscuri de securitate. Prin urmare, limitarea accesului la aceste informații se încadrează în excepțiile legale prevăzute de legislația în vigoare și reprezintă o măsură necesară, adecvată și proporțională pentru protejarea securității publice și prevenirea unor eventuale riscuri operaționale.

Документы 4

  • anunț de participare.docx
    только метаданныеДокументация закупки15.03.2026
  • caiet de sarcini mentenanta uas 2026.pdf
    только метаданныеДокументация закупки15.03.2026
  • ds_bunuri_servicii.docx
    только метаданныеДокументация закупки15.03.2026
  • duae.doc
    только метаданныеДокументация закупки15.03.2026

Поданные предложения 2

УчастникСуммаСтатусОпубликовано
S.C. TELEMAGAZIN S.R.L.320 000,00 MDLНа рассмотрении27.03.2026 10:58 UTC
AIR TECHNOLOGY SRL389 000,00 MDLНа рассмотрении27.03.2026 13:54 UTC

Решения о присуждении 2

ПоставщикСуммаСтатусОпубликовано
S.C. TELEMAGAZIN S.R.L.320 000,00 MDLПобедитель определён29.04.2026 05:44 UTC
AIR TECHNOLOGY SRL389 000,00 MDLПредложения отклонены15.04.2026 06:45 UTC

Квалификационные критерии 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Контракты 1

ПоставщикПрисуждённая суммаСтатусОпубликовано
S.C. TELEMAGAZIN S.R.L.320 000,00 MDLДоговор в подготовке09.06.2026 07:10 UTC

Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.