Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1773237234813
Servicii de deservire tehnică și mentenanță a climatizoarelor și a instalațiilor frigorifice
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
395 110,00 MDL
Până la termen
expirat
27.03.2026 08:00 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Servicii de deservire tehnică și mentenanță a climatizoarelor
și a instalațiilor frigorifice
Parametrii achiziției
- CPV
- 50 › 50700000-2 · Servicii de reparare şi de întreţinere a instalaţiilor de construcţii
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 395 110,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Agentia Servicii Publice · 395 110,00 MDL · 2026-03-11 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
11.03.2026 · 14:05 UTC
Clarificarea condițiilor
11.03.2026 → 16.03.2026 08:00 UTC
Se primesc oferte
16.03.2026 → 27.03.2026 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
27.03.2026
Executarea contractului
20.04.2026 → 31.12.2026 14:02 UTC
Obiectele achiziției 6
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 1.1 Servicii de deservire tehnică și mentenanță a climatizoarelor de tip split (pentru 748 buc.) | 50700000-2 Servicii de reparare şi de întreţinere a instalaţiilor de construcţii | 1 buc. |
| 2 | 1 | 1.2 Servicii de deservire tehnică și mentenanță a climatizoarelor de tip canal (pentru 66 buc.) | 50700000-2 Servicii de reparare şi de întreţinere a instalaţiilor de construcţii | 1 buc. |
| 3 | 1 | 1.3 Servicii de deservire tehnică și mentenanță a climatizoarelor de tip VRF (pentru 15 buc.(bloc extern) și 85 buc. (bloc intern)) | 50700000-2 Servicii de reparare şi de întreţinere a instalaţiilor de construcţii | 1 buc. |
| 4 | 1 | 1.4 Servicii de deservire tehnică și mentenanță a climatizoarelor de precizie (pentru 8 buc.) | 50700000-2 Servicii de reparare şi de întreţinere a instalaţiilor de construcţii | 1 buc. |
| 5 | 2 | 2.1 Servicii de deservire tehnică și mentenanță a instalațiilor frigorifice cu două regimuri (pentru 33 buc.(bloc extern) și 152 buc. (bloc intern)) | 50700000-2 Servicii de reparare şi de întreţinere a instalaţiilor de construcţii | 1 buc. |
| 6 | 2 | 2.2 Servicii de deservire tehnică și mentenanță a instalațiilor frigorifice cu un regim (pentru 4 buc.) | 50700000-2 Servicii de reparare şi de întreţinere a instalaţiilor de construcţii | 1 buc. |
Loturi 2
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul nr. 1 Servicii de deservire tehnică și mentenanță a climatizoarelor Conform cerințelor tehnice din Anexele nr.1 și nr. 1.1 la Anunțul de participare | 340 910,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin, 42 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 2 | Lotul nr. 2 Servicii de deservire tehnică și mentenanță a instalațiilor frigorifice Conform cerințelor tehnice din Anexele nr. 2 și nr. 2.1 la Anunțul de participare | 54 200,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin, 42 | 20.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
Documente 16
- Anexa 24 - model contract.signed.pdf
- Anexa nr. 1 la anunțul de participare.docx
- Anexa nr. 1 la anunțul de participare.signed.pdf
- Anexa nr. 1.1 la anunțul de participare.docx
- Anexa nr. 1.1 la anunțul de participare.signed.pdf
- Anexa nr. 2 la anunțul de participare.docx
- Anexa nr. 2 la anunțul de participare.signed.pdf
- Anexa nr. 2.1 la anunțul de participare.docx
- Anexa nr. 2.1 la anunțul de participare.signed.pdf
- Anexe la documentatia standard.docx
- Anexe la documentatia standard.signed.pdf
- Anunt de participare.signed.pdf
- declaratie.doc
- declaratie.signed.pdf
- duae.docx
- DUAE.signed.pdf
Oferte depuse 2
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| CLIMATSISTEM SRL | 1 | 339 390,00 MDL | În examinare | 27.03.2026 07:27 UTC |
| CLIMATSISTEM SRL | 2 | 54 180,00 MDL | În examinare | 27.03.2026 07:29 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| CLIMATSISTEM SRL Documentele deciziei: instiintare.signed.pdf ↗ | 1 | 339 390,00 MDL | Câștigător desemnat | 08.04.2026 13:13 UTC |
| CLIMATSISTEM SRL Documentele deciziei: instiintare.signed.pdf ↗ | 2 | 54 180,00 MDL | Câștigător desemnat | 08.04.2026 13:14 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 2
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| CLIMATSISTEM SRL | 1 | 339 390,00 MDL | Contract în pregătire | 08.04.2026 13:14 UTC |
| CLIMATSISTEM SRL | 2 | 54 180,00 MDL | Contract în pregătire | 08.04.2026 13:15 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.