Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1772787239127
Lucrări de reparație curentă a edificiului SÎV DCA Ungheni din str. Ștefan cel Mare și Sfânt, 162, mun. Ungheni
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
670 000,00 MDL
Până la termen
expirat
19.03.2026 08:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
4
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lucrări de reparație curentă a edificiului SÎV DCA Ungheni din str. Ștefan cel Mare și Sfânt, 162, mun. Ungheni
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45400000-1 · Lucrări de finisare a construcţiilor
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 670 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Agentia Servicii Publice · 670 000,00 MDL · 2026-02-02 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
06.03.2026 · 09:01 UTC
Clarificarea condițiilor
06.03.2026 → 12.03.2026 08:00 UTC
Se primesc oferte
12.03.2026 → 19.03.2026 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
19.03.2026
Executarea contractului
06.04.2026 → 31.12.2026 08:59 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reparație curentă a edificiului SÎV DCA Ungheni din str. Ștefan cel Mare și Sfânt, 162, mun. Ungheni | 45400000-1 Lucrări de finisare a construcţiilor | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reparație curentă a edificiului SÎV DCA Ungheni din str. Ștefan cel Mare și Sfânt, 162, mun. Ungheni Conform Caietului de sarcini și Formularului de deviz (Anexa nr. 23 la Documentația standard aprobată prin Ordinul Ministrului Finanţelor nr. 69
din 7 mai 2021, cu modificările ulterioare)
| 670 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin, 42 | 06.04.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
Documente 12
- Anexa nr. 25 - Lucrări Ungheni.signed.pdf
- Anexe la documentatia standard.docx
- Anexe la documentatia standard.signed.pdf
- Anunt de participare.signed.pdf
- Caiet de sarcini SÎV DCA Ungheni.docx
- Caiet de sarcini SÎV DCA Ungheni.signed.pdf
- Declaratie.doc
- Declaratie.signed.pdf
- DUAE.docx
- DUAE.signed.pdf
- Propunere financiară.docx
- Propunere financiară.signed.pdf
Oferte depuse 4
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SERVICII COMUNALE UNGHENI | 603 820,09 MDL | În examinare | 19.03.2026 07:58 UTC |
| Aedificator | 597 195,05 MDL | În examinare | 19.03.2026 07:59 UTC |
| SRL "Javelin N.A." | 602 971,00 MDL | În examinare | 18.03.2026 06:32 UTC |
| VIKMAR INVEST SRL | 550 194,89 MDL | În examinare | 18.03.2026 11:36 UTC |
Decizii de atribuire 4
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| VIKMAR INVEST SRL Documentele deciziei: instiintare.signed.pdf ↗ | 550 194,89 MDL | Câștigător desemnat | 02.04.2026 12:11 UTC |
| Aedificator | 597 195,05 MDL | Rezultat nedivulgat | 19.03.2026 08:00 UTC |
| SRL "Javelin N.A." | 602 971,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 19.03.2026 08:00 UTC |
| SERVICII COMUNALE UNGHENI | 603 820,09 MDL | Rezultat nedivulgat | 19.03.2026 08:00 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| VIKMAR INVEST SRL | 550 194,89 MDL | Contract în pregătire | 02.04.2026 12:11 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.