Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1772439319392
Materiale de construcție pentru reparația drumurilor locale din s. Mingir, r-n Hîncești.
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
306 360,00 MDL
Până la termen
expirat
12.03.2026 09:00 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
5
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Materiale de construcție pentru reparația drumurilor locale din s. Mingir, r-n Hîncești.
Parametrii achiziției
- CPV
- 44 › 44100000-1 · Materiale de construcţii şi articole conexe
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 306 360,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Primaria Mingir · 306 360,00 MDL · 2026-03-02 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
03.03.2026 · 08:37 UTC
Clarificarea condițiilor
02.03.2026 → 09.03.2026 08:00 UTC
Se primesc oferte
09.03.2026 → 12.03.2026 09:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
13.03.2026
Executarea contractului
24.03.2026 → 31.12.2026 08:28 UTC
Obiectele achiziției 2
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Piatră spartă | 44100000-1 Materiale de construcţii şi articole conexe | 1 m³/oră |
| 2 | 2 | Plasă sudată | 44100000-1 Materiale de construcţii şi articole conexe | 1 kg |
Loturi 2
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot 1.Piatră spartă Piatră spartă | 231 130,00 MDL | s.Mingir pr Mingir | 24.03.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 2 | Lot 2 Plasă sudată Plasă sudată | 75 230,00 MDL | s.Mingir pr Mingir | 24.03.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 6
02.03.2026 10:13 UTC · Plasa sudata
Buna ziua, care sunt dimensiunile plasei?
Răspunsul autorității: Buna ziua, dimensiunile plasei sunt 1x2m.Vă mulțumim
02.03.2026 12:16 UTC · plasa vr
indicați va rog unitatea de masură -m2 ca să va putem factura corect plasa.
Răspunsul autorității: Buna ziua,în anunțul de participare s-a complectat informația solicitată,m2 (2495m2).Vă mulțumim.
03.03.2026 08:28 UTC · redactarea anunțului
plasa vr in anunt in continuare este in kg!
Răspunsul autorității: Ne cerem scuze,am redactat din nou
05.03.2026 12:03 UTC · piatra
clarificati va rog fr 15-25 mm, ca ce fractie solicitati dupa SM EN ...? multumim
Răspunsul autorității: Solicităm fracția 16-32 LA30,conform SR-EN 13242+AI: 2008
05.03.2026 12:15 UTC · fr 15-25
conform materialului solicitat de d-voastra va fi folosit la constructia drumului, asa dar solicitam speficiatia fractiei conform seriei de baza mm 0-4, 4-8, 8-16, 16-32, 32-63 conform SR EN 13242+A1:2008. Va multumim
Răspunsul autorității: Solicităm fracția 16-32 LA30,conform SR-EN 13242+AI: 2008.Mulțumim frumos.
05.03.2026 14:09 UTC · garantia bancara
nu este clar, se cere garantia bancara de 1% sau nu si daca da, atunci, unde sant indicate rechizitele bancare?
Răspunsul autorității: Buna ziua, referitor la garanția bancară nu este cazul. Vă mulțumim.
Documente 7
- anunț de participare materiale de construcție.signed.pdf
- ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (15).signed.pdf
- duae 2026 mingir.doc
- lotul nr.1 piatră.docx
- lotul nr. 2 plasă.docx
Documente cu același titlu: 2
- 03.03.2026 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 02.03.2026 · doar metadate · Original ↗
- anunț de participare materiale de construcție (f2).signed.pdf
Oferte depuse 5
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SC Novex Prim SRL | 1 | 262 251,43 MDL | În examinare | 12.03.2026 07:19 UTC |
| Instalprofmontaj | 2 | 74 850,00 MDL | În examinare | 12.03.2026 08:30 UTC |
| EXMINUT | 1 | 292 054,20 MDL | În examinare | 11.03.2026 15:30 UTC |
| Instalprofmontaj | 1 | 284 700,00 MDL | În examinare | 12.03.2026 08:30 UTC |
| Rultehcom | 2 | 66 541,65 MDL | În examinare | 09.03.2026 10:25 UTC |
Decizii de atribuire 5
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Rultehcom | 2 | 66 541,65 MDL | Câștigător desemnat | 01.04.2026 11:17 UTC |
| Instalprofmontaj | 2 | 74 850,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 13.03.2026 12:54 UTC |
| SC Novex Prim SRL | 1 | 262 251,43 MDL | Câștigător desemnat | 01.04.2026 11:16 UTC |
| Instalprofmontaj | 1 | 284 700,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 13.03.2026 12:39 UTC |
| EXMINUT | 1 | 292 054,20 MDL | Ofertele au fost respinse | 13.03.2026 12:46 UTC |
Modificări oficiale 2
03.03.2026 07:40 UTC
General change of Contract Notice
03.03.2026 08:37 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 2
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SC Novex Prim SRL | 1 | 262 251,43 MDL | Contract în pregătire | 01.04.2026 11:16 UTC |
| Rultehcom | 2 | 66 541,65 MDL | Contract în pregătire | 01.04.2026 11:17 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.