Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1772437832278
Software pentru obținerea informațiilor din sistemul informațional de evidență a documentelor cadastrale
Anulată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Motivul anulării
Art. 71 alin. (1) lit. g) din Legea nr. 131/2015 - există abateri grave de la prevederile legale care afectează rezultatul procedurii de atribuire sau face imposibilă încheierea contractului. Prin abateri grave de la prevederile legale se înțelege faptul că pe parcursul analizei, evaluării şi/sau finalizării procedurii de atribuire se constată erori sau omisiuni, autoritatea contractantă aflându-se în imposibilitatea de a adopta măsuri corective fără ca acestea să conducă la încălcarea principiilor prevăzute la art. 7.
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
78 000,00 MDL
Până la termen
expirat
09.03.2026 09:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Software pentru obținerea informațiilor din sistemul informațional de evidență a documentelor cadastrale
Parametrii achiziției
- CPV
- 48 › 48600000-4 · Pachete software pentru baze de date şi operare
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 78 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Procuratura Generala · 78 000,00 MDL · 2026-03-02 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
24.04.2026 · 08:51 UTC
Clarificarea condițiilor
02.03.2026 → 03.03.2026 09:00 UTC
Se primesc oferte
03.03.2026 → 09.03.2026 09:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
09.03.2026
Executarea contractului
11.03.2026 → 31.12.2026 07:52 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Software pentru obținerea informațiilor din sistemul informațional de evidență a documentelor cadastrale | 48600000-4 Pachete software pentru baze de date şi operare | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Software pentru obținerea informațiilor din sistemul informațional de evidență a documentelor cadastrale | 78 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Stefan cel Mare şi Sfânt,73 | 11.03.2026 → 31.12.2026 | Anulată |
Întrebări și răspunsuri 1
02.03.2026 09:19 UTC · Tipul aplicatiei
1. Spuneti va rog aplicatia trebuie sa fie de tip web sau Desctop.
2. Termenii de elaborare/testare/implementare?
3. Este necesar de acordat si serviciu suport tehnic?
Răspunsul autorității: Bună ziua,
1. Desktop,
2. 60 zile conform anunțului de participare,
3. 12 luni asistență tehnică conform caietului de sarcini.
Documente 4
- anunt.pdf
- caiet_de_sarcini.pdf
- ds.docx
- duae.doc
Oferte depuse 2
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| INFOSOFT-MAX S.R.L. | 70 000,00 MDL | În examinare | 06.03.2026 16:17 UTC |
| BWAY SOLUTIONS | 78 000,00 MDL | În examinare | 06.03.2026 12:56 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| INFOSOFT-MAX S.R.L. Documentele deciziei: decizie_ce.pdf ↗ | 70 000,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 24.04.2026 08:51 UTC |
| BWAY SOLUTIONS | 78 000,00 MDL | Decizia se examinează | 09.03.2026 09:00 UTC |
Modificări oficiale 1
24.04.2026 08:51 UTC · Anulare · Anunț de participare
Software pentru obținerea informațiilor din sistemul informațional de evidență a documentelor cadastrale
Art. 71 alin. (1) lit. g) din Legea nr. 131/2015 - există abateri grave de la prevederile legale care afectează rezultatul procedurii de atribuire sau face imposibilă încheierea contractului. Prin abateri grave de la prevederile legale se înțelege faptul că pe parcursul analizei, evaluării şi/sau finalizării procedurii de atribuire se constată erori sau omisiuni, autoritatea contractantă aflându-se în imposibilitatea de a adopta măsuri corective fără ca acestea să conducă la încălcarea principiilor prevăzute la art. 7.
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 2
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| INFOSOFT-MAX S.R.L. | 70 000,00 MDL | Anulată | 13.03.2026 08:24 UTC |
| INFOSOFT-MAX S.R.L. | 70 000,00 MDL | Anulată | 24.04.2026 08:49 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.