RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1772130941830

Cabluri SIP an.2026

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Manual
Valoare estimată
600 000,00 MDL
Până la termen
expirat
10.03.2026 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Cabluri SIP an.2026

Parametrii achiziției

CPV
3131300000-9 · Sârmă şi cabluri izolate
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Manual
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
700 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
IM REI ,,LUMTEH,, · 700 000,00 MDL · 2026-02-26 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
27.02.2026 · 11:22 UTC
Clarificarea condițiilor
26.02.2026 → 04.03.2026 08:00 UTC
Se primesc oferte
04.03.2026 → 10.03.2026 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
11.03.2026
Executarea contractului
23.03.2026 → 31.12.2026 18:37 UTC

Obiectele achiziției 3

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
11.1. SIP5 2x25 mm31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
12 000 m
21.2. SIP 2 3x16+1x25 mm 31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
2 000 m
31.3. SIP 2 4x25+1x35 mm31300000-9
Sârmă şi cabluri izolate
10 000 m

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Cabluri SIP an.2026600 000,00 MDLmun.Chişinău
str.Izmail 112
23.03.2026 → 31.12.2026Atribuit

Documente 4

  • anunt de participare cabluri sip 2026.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire26.02.2026
  • duae 2026.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire26.02.2026
  • document standard sip 2026.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire26.02.2026
  • anunt de participare cabluri sip 2026.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire27.02.2026

Oferte depuse 3

OfertantValoareaStatusPublicat
Молдавкабель671 892,00 MDLÎn examinare09.03.2026 10:43 UTC
TEHELECTRO-SV674 700,00 MDLÎn examinare09.03.2026 13:59 UTC
Cegoltar SRL631 000,00 MDLÎn examinare09.03.2026 13:57 UTC

Decizii de atribuire 3

FurnizorValoareaStatusPublicat
TEHELECTRO-SV621 500,00 MDLOfertele au fost respinse26.03.2026 10:53 UTC
Cegoltar SRL631 000,00 MDLCâștigător desemnat26.03.2026 10:54 UTC
Молдавкабель671 892,00 MDLRezultat nedivulgat11.03.2026 12:14 UTC

Modificări oficiale 1

27.02.2026 11:22 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
Cegoltar SRL631 000,00 MDLContract în pregătire26.03.2026 10:55 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.