RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1772116681493

Lucrări de reparație capitală a unor încăperi din cadrul Academiei Militare a Forțelor Armate, mun. Chișinău

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
3 333 333,00 MDL
Până la termen
expirat
19.03.2026 06:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
7
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Lucrări de reparație capitală a unor încăperi din cadrul Academiei Militare a Forțelor Armate, mun. Chișinău

Parametrii achiziției

CPV
4545450000-6 · Alte lucrări de finisare a construcţiilor
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
3 333 333,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
AGENŢIA ASIGURARE RESURSE ŞI ADMINISTRARE PATRIMONIU A MINISTERULUI APĂRĂRII · 3 333 333,00 MDL · 2026-02-26 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
06.03.2026 · 16:56 UTC
Clarificarea condițiilor
26.02.2026 → 09.03.2026 13:00 UTC
Se primesc oferte
09.03.2026 → 19.03.2026 06:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
19.03.2026
Executarea contractului
04.05.2026 → 31.12.2026 06:00 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Lucrări de reparație capitală a unor încăperi din cadrul Academiei Militare a Forțelor Armate, mun. Chișinău45453000-7
Lucrări de reparaţii generale şi de renovare
1 reparație convențională

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lucrări de reparație capitală a unor încăperi din cadrul Academiei Militare a Forțelor Armate, mun. Chișinău3 333 333,00 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
04.05.2026 → 31.12.2026Atribuit

Întrebări și răspunsuri 2

06.03.2026 13:32 UTC · Caiet de Sarcini
Buna ziua, vă rugăm să clarificați poz.320+ poz.331+ poz.376 Instalare Aparat de conditionare a aerului = 3 buc+3buc+3buc = 9 buc. Dar in Utilaj poz.379 - Aparat de conditionare a aerului, 24 BTU (racire/incalzire (-25 grade C) avem 3buc. poz.341 - Montarea preparator de apa calda menajera, (boiler) 200 litri - 5buc. dar în Utilaj poz.377 - Boiler electric 200 litri - 6 buc. În Utilaj poz. 380 - Ventilator axial pentru tubulatura D.150 E-EXTRA EK150 - 200 m3/h -7buc. dar nu găsim montarea acestui utilaj. Vă multumim anticipat.
Răspunsul autorității: Lista de lucrări a fost ajustată. Referitor Boilerele electrice de 200 litri, acestea vor fi puse la dispoziție de către gestionarul instituției de învățământ.
06.03.2026 13:54 UTC · Caiet de Sarcini
Bună ziua, vă rugăm să clarificați, poz. 30, 73 - Grila de ventilație din PVC are dimensiuni 300х300mm, dar mai jos în Materiale avem Grila din PVC 200 x 200cm ? poz. 95, 251 în Denumire lucrări avem Piesa de legatura (TEU), dar mai jos în Materiale avem COT ? poz. 300 - în Materiale este inclusă toată componența Panoului de Incendiu, care se repetă ulterior în poz.301, 302, 303, 304, 305?
Răspunsul autorității: Lista de lucrări a fost ajustată.

Documente 6

  • anunț de participare lucrări de reparație amfa.signed.signed.pdf
    doar metadateAnunț de participare26.02.2026
  • caiet de sarcini lucrări de reparație amfa.signed.signed.pdf
    doar metadateSpecificații tehnice26.02.2026
  • ds_lucrari lucrări de reparație amfa.signed.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire26.02.2026
  • duae lucrări de reparație amfa.doc
    doar metadateCriterii de eligibilitate26.02.2026
  • lista de lucrări amfa reparatia incaperi interioare.docx
    doar metadateListă de cantități26.02.2026
  • lista de lucrări amfa reparatia incaperi didactice si cazarma (ajustat).docx
    doar metadateListă de cantități06.03.2026

Oferte depuse 7

OfertantValoareaStatusPublicat
Inteligent Instal3 924 968,43 MDLÎn examinare18.03.2026 11:31 UTC
PROFIPLAST2 999 999,30 MDLÎn examinare18.03.2026 19:24 UTC
Adrika2 954 199,00 MDLÎn examinare19.03.2026 02:09 UTC
Meridian Construct2 983 197,86 MDLÎn examinare18.03.2026 23:26 UTC
P.V.CONST-SERVICE3 193 303,17 MDLÎn examinare18.03.2026 14:40 UTC
CONSISTCOM3 825 066,52 MDLÎn examinare18.03.2026 14:58 UTC
SRL Frabo Grup3 238 372,00 MDLÎn examinare18.03.2026 20:05 UTC

Decizii de atribuire 7

FurnizorValoareaStatusPublicat
Adrika
Documentele deciziei: decizie de atribuirea amfa încăperi interioare.signed.semnat.signed.semnat.pdf ↗ · 1 extras adrika srl 19.03.2026.signed.pdf ↗ · 4 anexa nr 15 decl. priv. personal specializat (1).signed.pdf ↗ · 2 declaratia privind lista principalelor lucrari adrika.signed.pdf ↗ · 3 anexa nr. 14 declaratie privind dotarile specifice adrika srl.semnat.pdf ↗ · 2 recomandare armata.signed.pdf ↗ · 5 anexa nr.16 - subcontractanti - adrika.signed.pdf ↗ · 2 recomandare world.signed.pdf ↗ · 2 recomandare singera.signed.pdf ↗ · 6 anexa nr.17 asocierea (1).semnat.pdf ↗ · 2 scrisoare de recomandare pretura riscani.signed.pdf ↗ · 2 experiența similara exterior anexa nr.12.signed.pdf ↗ · 2 experiența similara interioare anexa nr.12.signed.pdf ↗ · 2 referință transfuzia singe.signed.pdf ↗ · 2 referinta cs durlesti.signed.pdf ↗ · 8 certificate specialist.signed.pdf ↗ · 7 anexa 18 angajament terț susținator financar.signed.pdf ↗ · 8 anexa 19 angajament sustinere tehnica.signed.pdf ↗ · 2 recomandare omnicom.signed.pdf ↗ · 9 anexa 20 declaratie-tert-sustinator-tehnic.signed.pdf ↗ · 10 anexa 21 declaratie sustinator profesional.signed.pdf ↗ · 8 certificate specialisti.signed.pdf ↗ · 11 aviz ast adrika 2026.signed.pdf ↗ · 12 memoriu tehnic.semnat.pdf ↗ · 15 declaratie cifra medie de afaceri adrika.semnat.pdf ↗ · 17 certificat adrika s.r.l. 28.03.26.signed.pdf ↗ · 19 iso 14001.signed.pdf ↗ · 13 bilantul 2024 adrika srl.semnat.pdf ↗ · 19 iso 9001.signed.pdf ↗ · 1841.semnat.pdf ↗ · 19 iso 45001.signed.pdf ↗ · certificat de calificare personala nivel ii gorbaciov dmitri.semnat.pdf ↗ · completare la raspunsul din 27.03.2026 2.signed.pdf ↗ · oferta hydrostystems ml srl.semnat.pdf ↗ · certificat de atestare lucrari electrice scutari iurie.semnat.pdf ↗ · metodologie privind stabilirea salariului tarifar 2026.semnat.pdf ↗ · completare 3 la raspunsul din 27.03.2026.semnat.pdf ↗ · metodologia privind stabilirea salariului tarifar si cheltuielilor suplimentare.pdf ↗ · ordin nr. 6 stabilire cheltuieli suplimentare 02.01.2026.semnat.pdf ↗ · ordin nr. 7 stabilire salariu tarifar 2026.semnat.pdf ↗ · oferta srl eeee next.semnat.pdf ↗ · raspuns adrika srl la scris nr 70_428 din 24.03.2026 ma a rm.semnat.pdf ↗ · declaration-27068629 (1).signed.pdf ↗ · 2 referință boli contagioase copii.signed.pdf ↗ · 21 securitatea muncii.signed.signed.pdf ↗ · ofertă de preț valdemag lux 24.03.2026.semnat.pdf ↗ · oferta srl invenproiect.semnat.pdf ↗ · 14 declaratie lichiditate adrika.signed.pdf ↗ · 14 manualul calității adrika.signed.pdf ↗ · declaration-27058799 (1).signed.pdf ↗ · 2 recomandare viscomteh adrika.signed.pdf ↗ · 23 cazier 20260210-853-407.signed.pdf ↗ · declaration-27109715 (1).signed.pdf ↗ · oferta pro floor experts srl.semnat.pdf ↗
2 954 199,00 MDLCâștigător desemnat10.04.2026 10:50 UTC
Meridian Construct2 983 197,86 MDLRezultat nedivulgat19.03.2026 06:00 UTC
PROFIPLAST2 999 999,30 MDLRezultat nedivulgat19.03.2026 06:00 UTC
P.V.CONST-SERVICE3 193 303,17 MDLRezultat nedivulgat19.03.2026 06:00 UTC
SRL Frabo Grup3 238 372,00 MDLRezultat nedivulgat19.03.2026 06:00 UTC
CONSISTCOM3 825 066,52 MDLRezultat nedivulgat19.03.2026 06:00 UTC
Inteligent Instal3 924 968,43 MDLRezultat nedivulgat19.03.2026 06:00 UTC

Modificări oficiale 1

06.03.2026 16:56 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
Adrika2 954 199,00 MDLContract în pregătire24.04.2026 13:48 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.